MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO YENİ YÖNETİMİ GÖREVİ DEVRALDI


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısında görev dağılımını gerçekleştirdi. EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Bülent Pala, Başkan Yardımcılığını Şaban Filiz, Yazmanlığını Ş. Can İncebıyık, Saymanlığını Çiğdem Gündoğan Türker üstlenirken, Olgun Sakarya, Mehmet Özdağ ve Seyfettin Atar Yönetim Kurulu Üyesi oldular. Yönetim için düzenlenen devir teslim töreninde, Türkiye’nin ve meslek odalarının içinde bulunduğu zorlu koşullara rağmen “birlikte mücadele” vurgusu yapıldı.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası`nın (EMO) 22-23 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılan 47. Olağan Genel Kurulu`nda seçilen yeni Yönetim Kurulu, 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü gerçekleştirdiği ilk toplantıda görev dağılımını belirledi. EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı Bülent Pala, Başkan Yardımcılığını Şaban Filiz, Yazmanlığını Ş. Can İncebıyık, Saymanlığını Çiğdem Gündoğan Türker üstlenirken, Olgun Sakarya, Mehmet Özdağ ve Seyfettin Atar Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

Görev dağılımının tamamlanmasının ardından devir teslim töreni yapıldı. Törende konuşan EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Odanın kurumsal kimliğine vurgu yaparak, "Her gelen yönetim, geçmişi değerlendirerek daha iyisini yapacaktır. Hepimizin katkı koyacağına inanıyorum" diye konuştu.

EMO 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Evindar Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri Ömürhan Avni Soysal, İbrahim Saral ve Erol Celepsoy da çevrimiçi bağlantıyla toplantıya katılarak, görüşlerini ve başarı dileklerini ilettiler.

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala, önerileri dikkate alarak ve kendileri de üzerine koyarak çalışacaklarını, önceki dönemlerin deneyimlerinden yararlanacaklarını belirterek, "Zaman zaman eleştiriler de olacaktır. Eleştiriler de bize yol gösterecektir, onları da değerlendirerek çalışmalarımıza devam ederiz" diye konuştu.

Koronavirüs salgın tehlikesine dikkat çeken Pala, "Bu dönemde Genel Kurul`a katılan ya da gönülleri bizimle olup pandemiden dolayı Genel Kurul`a katılamayan tüm delege arkadaşlara teşekkür ederim" dedi. EMO üyesi serbest müşavir mühendisler, ücretli çalışanlar, yapı denetim alanındaki üyelerimiz ve işsiz meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunlar konusunda çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Pala, "Odamızın kurulları, birimleri ve üyeleriyle hep beraber çalışacağımız bir dönem olacak" dedi.

Türkiye`nin ekonomik olarak kötü bir dönemden geçtiğine, erken seçim ve TMMOB yasa değişikliğinin gündeme gelebileceğine işaret eden Pala, "Bunların üstesinden gelmek için hep birlikte mücadele vereceğimizden şüphem yok. Odamızın demokratikleşme ve özgürlükler konusundaki işlevi artarak devam edecektir. Bilimi ve tekniği emperyalizm ve sömürgenlerin değil, emekçi halkımızın hizmetine sunmak için çaba harcayacağız. Birlikte güzel günlere ulaşacağımızı ümit ediyorum" diye konuştu.

Törenin ardından EMO Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu da toplanarak görev dağılımını belirlediler. EMO 47. Dönem Onur Kurulu Başkanlığı`na İlhan Metin, Raportörlüğe Eylem Ölmezoğlu; EMO 47. Dönem Denetleme Kurulu Başkanlığı`na Suat Yılmaz, Raportörlüğe Hüsamettin Pala seçildi.

Daha sonra EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu ortak toplantısına geçildi.HALK TV- HABER MASASI

16.09.2021
 


Çok Okunanlar


EMO TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRİLMESİ KARARINI YARGIYA TAŞIDI

KABARIK ELEKTRİK FATURALARININ NEDENİ: TEMMUZ ZAMMI, GEÇ FATURALANDIRMA VE TÜKETİM ARTIŞI (GAZETEDUVAR.COM.TR)

TMMOB TEİAŞ RAPORU YAYIMLANDI

KABARIK ELEKTRİK FATURALARININ NEDENİ ORTAYA ÇIKTI (MEMURLAR.NET)

HALK TV- ANA HABER

EMO 47. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN KOCAELİ ŞUBE’YE ZİYARET VE BASIN AÇIKLAMASI

BOZKURT YIKIMI... KARADENİZ HES’LERİ... (SERDAR KARSU-ELEKTRİK MÜHENDİSİ/İTÜ- CUMHURİYET)

KRT TV-HABER AKTİF

FOX TV- ANA HABER

Okunma Sayısı: 618


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.