MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO’DA 47. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 22-23 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılan 47. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları 29 Ağustos 2020 tarihinde düzenlenen tören ile göreve başladı. Konuyla ilgili basın bültenimize yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN BÜLTENİ

 

EMO`DA 47. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI 

 

Elektrik Mühendisleri Odası`nın (EMO) 47. Olağan Genel Kurulu kapsamında 23 Ağustos 2020 tarihinde seçilen 47. Dönem Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları, 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü törenle görevi devraldı. Yönetim Kurulu yaptığı ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirdi. EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı Bülent Pala, Başkan Yardımcılığını Şaban Filiz, Yazmanlığını Ş. Can İncebıyık, Saymanlığını Çiğdem Gündoğan Türker üstlenirken, Olgun Sakarya, Mehmet Özdağ ve Seyfettin Atar Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

EMO 47. Olağan Genel Kurulu`nda seçilen Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu da ilk toplantılarını aynı gün yaparak görev dağılımını belirlediler. EMO Onur Kurulu Başkanlığı`na İlhan Metin, Raportörlüğe Eylem Ölmezoğlu; EMO Denetleme Kurulu Başkanlığı`na Suat Yılmaz, Raportörlüğe Hüsamettin Pala seçildi.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Bülent Pala, Fırat Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olup, 1987-2006 yılları arasında Türk Telekom`da; 2006-2016 döneminde de Pamukkale Üniversitesi`nde araştırmacı olarak çalıştı. Halen özel sektörde çalışmaya devam ediyor. EMO Denizli Şubesi`nde 2002 yılından bu yana Üye, Sayman, Denetçi, Yazman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban Filiz, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olduktan sonra PTT Diyarbakır Bölge Başmüdürlüğü, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü, TCDD, TEK ve Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş`de çalıştı. 2003 yılında emekliye ayrıldı. 10. Dönem EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, 33. Dönem EMO Onur Kurulu Üyeliği, 34. Dönem EMO Yönetim Kurulu Yazmanlığı ve 42. Dönem EMO Denetleme Kurulu Üyeliği yaptı.  

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Ş. Can İncebıyık, Anadolu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olduktan sonra 2016-2017 döneminde EMO Test Ölçüm Merkezi`nde görev aldı. 2018 yılından bu yana Serbest Müşavir Mühendis olarak mesleki faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca EMO Ankara Şubesi 25. Dönem komisyonlarındaki görevine devam ediyor.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Saymanı Çiğdem Gündoğan Türker, Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. 2016 yılından bu yana İstanbul Gedik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü`nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. EMO Kocaeli Şubesi 3. Dönem`de Yönetim Kurulu Üyesi, 4. ve 9. dönemlerde Sayman, 10. Dönem`de Yazman olarak yer aldı.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Sakarya, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olduktan sonra TEDAŞ`ta çalıştı. 22. Dönem EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı; 37 ve 38. Dönemler EMO Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu Üyeliği ile 39 ve 40. dönemler Onur Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi. EMO Enerji Komisyonu ve Çalışma Grubu`nda yer aldı ayrıca EMO Enerji Birim Koordinatörlüğü yaptı.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olmuş olup, Türk Telekom Samsun İl Müdürlüğü Bilişim Ağları Müdürlüğü`nde çalıştı. EMO Samsun Şubesi`nde çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yazmanlık görevlerinde bulundu, 4 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı üstlendi. Ayrıca Oda komisyonlarında yer aldı. Halen Samsun Çevre Platformu Sözcülüğü görevini yürütüyor.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Seyfettin Atar, ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olduktan sonra, TRT Çukurova Müdürlüğü`nde çalıştı. Halen Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü`nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. EMO Mersin Şubesi`nde 2002-2010 yılları arasında Üye, Sayman ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra 2010 yılından bu yana EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

30 Ağustos 2020


 HALK TV- HABER MASASI

16.09.2021
 


Çok Okunanlar


EMO TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRİLMESİ KARARINI YARGIYA TAŞIDI

KABARIK ELEKTRİK FATURALARININ NEDENİ: TEMMUZ ZAMMI, GEÇ FATURALANDIRMA VE TÜKETİM ARTIŞI (GAZETEDUVAR.COM.TR)

TMMOB TEİAŞ RAPORU YAYIMLANDI

KABARIK ELEKTRİK FATURALARININ NEDENİ ORTAYA ÇIKTI (MEMURLAR.NET)

HALK TV- ANA HABER

EMO 47. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN KOCAELİ ŞUBE’YE ZİYARET VE BASIN AÇIKLAMASI

BOZKURT YIKIMI... KARADENİZ HES’LERİ... (SERDAR KARSU-ELEKTRİK MÜHENDİSİ/İTÜ- CUMHURİYET)

KRT TV-HABER AKTİF

FOX TV- ANA HABER

Okunma Sayısı: 435


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.