MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MAKİNA VE ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODALARI GENEL KURULLARINI TAMAMLADI (EVRENSEL.NET)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
Makina Mühendisleri Odası’nda seçimleri Demokrat Mühendisler’in adayları, Elektrik Mühendisleri Odası`nda ise Mavi Liste`nin adayları kazandı.
 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Olağan Genel Kurullarını tamamladı. Makina Mühendisleri Odası`nda seçimleri Demokrat Mühendisler`in adayları, Elektrik Mühendisleri Odası‘nda ise Mavi Liste‘nin adayları kazandı.

Makina Mühendisleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu sonucunda yönetim, onur ve denetleme kurulları ile MMO`yu TMMOB genel kurulu (100 delege) ile yönetim kurulu, yüksek onur ve denetleme kurullarında temsil edecekler blok olarak seçildi. Seçimlerde; Oda Yönetim Kurulu asıl üyeliklerine Yunus Yener, Abdullah Selçuk Soylu, Elif Öztürk, Bedri Tekin, Harun Erpolat, Özgür Demirtaş, Arife Kurtoğlu; odayı TMMOB Yönetim Kurulunda temsil etmek üzere mevut TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Tevfik Peker, Hüseyin Atıcı; TMMOB Yüksek Onur Kurulu`na Battal Kılıç, TMMOB Denetleme Kurulu`na İlter Çelik, MMO Denetleme Kurulu asıl üyeliklerine Erdal Taş, Hüseyin Kaya, Hüseyin Dinçer, Osman Çakıl, Fikret Çaral, Zeki Baran, Oğuz Kepez, Esra Elitaş, Ahmet İlbaşı, Aydın Güçkıran, Ali Aluç, Tayfun Çaylan, Gültekin Keskin, Adil Kesten, Gürsel Yayla seçildi.

Genel kurulun ardından yayınlanan sonuç bildirgesinde, Kovid-19 salgınının dünyada ve Türkiye`de sömürücü iktidarlar tarafından fırsata çevrilmesiyle iş hukuku, emekçilerin hakları, çalışma koşulları, işçi sağlığı ve iş güvenliği üzerindeki olumsuzlukların tepe noktasına ulaştığı ifade edildi. Üretim ve hizmetlerin ölümcül koşullarda devam ettirilmesinin, mevcut dünya düzeninin ve Türkiye‘deki iktidarın acımasız sınıfsal karakterini bir kez daha ortaya koyduğu belirtilen bildirgede, iktidarın, yandaşlara kaynak aktarmak için büyük dış borç yükü ve toplumsal gereksinimlere yönelik olmayan "Kanal İstanbul" gibi "büyük/çılgın projeler"in peşinde koşması eleştirildi.

TMMOB‘ye yönelik yasa düzenlemelerinin meslek odalarını etkisiz hale getirme çabası içerisindeki antidemokratik uygulamalar olduğuna değinilen bildiride, TMMOB Makina Mühendisleri Odası‘nın, halk egemenliği/halk demokrasisi, eşitlikçi, sömürüsüz, laik, bilimin aydınlattığı ve geliştirdiği üreten, kalkınan, barış ve kardeşlik içindeki bağımsız bir Türkiye ve başka bir dünya için mücadele kararlılığını sürdürüleceği belirtildi. Genel kurulun, denetimin kamusal bir görev olduğu, gündelik siyasete bırakılamayacağına, piyasanın insafına terk edilemeyeceğine işaret ettiği bildiride, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve TMMOB Yasası`nın değiştirilmesinin gündemde olduğu konjonktürde MMO ve TMMOB‘nin özerk, demokratik yapısının hassasiyetle korunarak sürdürülmesi gerekliliği vurgulandı.

Elektrik Mühendisleri Odası 47. Olağan Genel Kurulu`nda ise Mavi Liste (Şubeler Birlikteliği-Çağdaş Demokratik Mühendisler-DDM Direnç) ile Beyaz Liste‘nin (Demokratik Birlik) yarıştı. EMO Yönetim Kurulu‘na Bülent Pala, Şaban Filiz, Şükrü Can İncebıyık, Çiğdem Gündoğan Türker, Seyfettin Atar, Olgun Sakarya, Mehmet Özdağ; Onur Kurulu‘na İlhan Metin, Eylem Ölmezoğlu, İrfan Satır, Mustafa Asım Rasan, Çetin İnce; Denetleme Kurulu‘na , Suat Yılmaz, Hüsamettin Pala, Özgür Yakışan, Hüseyin Ekram Pazarlı, Bekir Dursun, Yaşanur Kaya, İbrahim Aksöz; TMMOB Yönetim Kurulu EMO adaylığına Ufuk Ataç, Erdal Ünver, Nazmi Çaymaz; TMMOB Yüksek Onur Kurulu EMO adaylığına Seyit Ali Gürsoy; TMMOB Denetleme Kurulu EMO adaylığına ise Şükrü Güner seçildi. (Ankara/EVRENSEL)

(evrensel.net; 24.08.2020) 

 

Bağlantılar

www.evrensel.net/haber/412293/makina-ve-elektrik-muhendisleri-odalari-genel-kurullarini-tamamladi
 


HALK TV - GÜNAYDIN TÜRKİYE

30.10.2020
 


Çok Okunanlar


TBMM SANAYİ, TİCARET, ENERJİ KOMİSYONU BAŞKANI’NA YANIT

ELEKTRİK FATURASINI YARIYA DÜŞÜRME SANATI (GAZETEDUVAR.COM.TR/ÖNDER ALGEDİK)

DURMAK YOK, ELEKTRİK ZAMLARI İLE YOLA DEVAM…

ŞİRKETLERE VAR VATANDAŞA YOK!

EMO 47. DÖNEM 1.KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI BAŞLADI…

ENERJİ KOMİSYONU`NDA `BABAM OTO ELEKTRİKÇİSİYDİ` TARTIŞMASI (SOL.ORG.TR)

ARTI TV YAYINI

SMM DAİMİ KOMİSYON TOPLANTISI

EMO HUKUK ORTAK TOPLANTISI

EMO 47. DÖNEM ENERJİ DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI…

Okunma Sayısı: 5


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.