MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

KIRIKKALE`DE BİR OTELDE YAŞANAN TACİZE İLİŞKİN İNCELEME BAŞLATILDI, EMO`DAN TEPKİ GELDİ (ARTI GERÇEK, 11.09.2020)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
`Kadına yönelik taciz ve şiddet vakalarında gerekli koruma kararlarını ve tedbirleri almayan kolluk kuvvetleri, maalesef ki bu olayda da aynı yaklaşımı sergilemiştir.`
 

Kırıkkale‘de bir otelde yaşanan tacize ilişkin inceleme başlatıldı, EMO‘dan tepki geldi

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Kardelen Kamişli, iş için gittiği Kırıkkale`de otelde konakladığı sırada gece yarısı tanımadığı bir erkeği odasında gördü. Olayı polislere telefon ile bildiren Kamişli`ya "Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi" denildi. Ancak Kamişli`nin rüya görmediği polisler geldikten sonra anlaşıldı. Kamişli`nin odasındaki kişinin Seyit Muhammet Sarı olduğu tespit edildi ancak Sarı alkollü olduğunu söyleyerek, serbest bırakıldı. Olaya EMO Ankara Şubesi`nden tepki geldi. Şube yaptığı açıklamada, "Kadına yönelik taciz ve şiddet vakalarında gerekli koruma kararlarını ve tedbirleri almayan kolluk kuvvetleri, maalesef ki bu olayda da aynı yaklaşımı sergilemiştir" dedi. Valilik, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Kardelen Kamişli, iş için gittiği Kırıkkale`de 7 Eylül günü Carmine Otel‘de bir odaya yerleşti. Saat 02.00 sıralarında gözünü açtığında karşısında tanımadığı bir erkeği gördü. Sonradan isminin Seyit Muhammet Sarı`yı görür görmez bağıran Kamişli, "Sen kimsin, burada ne işin var?" diye bağırdı. Sarı ona "‘Sen Nurbanu`nun arkadaşısın, seninle bir şey konuşmam lazım" dedi.  Sarı sözlerini "‘Senden bir sigara aldım, onu içip gideceğim" diye sürdürdü. Olayın şaşkınlığını üzerinden atamayan Kamişli, "Defol git" diye bağırdı, etrafa baktığında valizinin üzerinde tanımadığı birinin ceketini gördü.

Otelin resepsiyonunu aramaya yeltenen Kamişli`nin elini Sarı tutmaya yeltendi ancak Kamişli elini çekip resepsiyonu aramayı başardı. Kamişli`nin resepsiyon görevlisini çağırdığını gören Sarı, ceketini de alarak kaçtı. Kamişli olayı resepsiyon görevlisini anlattı, daha sonra görevli gitti. Görevlinin uzaklaştığını gören Sarı, Kamişli`nin odasının olduğu koridordan onu gözetliyordu ve ona "Şittt" işareti yaptı.

‘RÜYA GÖRMÜŞ OLABİLİRSİNİZ`

Kamişli hemen polisi aradı. Ancak polisler ona "Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi" dedi. Kamişli polislere otele gelip durumu görebileceklerini iletti ve onları beklemeye başladı. Polis daha sonra Kamişli`nin oda kapısından ona şahsın uzaklaştırıldığını söyledi. Kamişli daha sonra resepsiyona indi ve güvenlik kamera kaydını izlemek istedi. Resepsiyon görevlisi Sarı`yı polislerin değil arkadaşlarının parka götürdüğünü söyledi. Kamişli, sinirlenerek polisi aradı ve Sarı`dan şikayetçi oldu. Daha sonra polisler yakaladıkları Sarı`yı ekip arasına bindirerek karakola götürdü.

Kararkolda Sarı`nın 2 arkadaşı onun alkollü olduğunu ve ne yaptığını bilmediğini söyledi, Kamişli`den şikayetçi olmamasını istedi. Ancak Kamişli, otel yöneticilerinde ve Sarı`dan şikayetçi oldu. Ancak Sarı ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

VALİLİK: GEÇMİŞ OLSUN

Kamişli yaşadıklarını sosyal medya hesabından duyurdu. Bu paylaşım üzerine Kırıkkale Valiliği yazılı açıklama yaptı:"Kardelen Kamişli isimli şahsın kalmakta olduğu otel odasına 7 Eylül 2020 günü gecesi tanımadığı bir erkek şahsın girmesi olayı ile ilgili olarak aynı gece şüpheli şahıs tespit edilerek yakalanmış otel görevlisi de dahil olmak üzere 2 şahsa şüpheli sıfatıyla adli işlem başlatılmıştır. Kardelen Kamişli‘nin sosyal medya platformlarından paylaştığı diğer iddialarla ilgili de gerekli idari inceleme Valiliğimizce başlatılmıştır. Kardelen Kamişli‘ye geçmiş olsun dileklerimizle birlikte, gerekli tüm işlemlerin hassasiyetle yerine getirilmekte olduğunun bilinmesi kamuoyuna duyurulur."

OTELDEN YAZILI AÇIKLAMA

Otelden yapılan yazılı açıklamada ise "Kardelen Kamişli‘nin sosyal medya platformlarından paylaştığı diğer iddialarla ilgili de gerekli idari inceleme Valiliğimizce başlatılmıştır. Kardelen Kamişli‘ye geçmiş olsun dileklerimizle birlikte, gerekli tüm işlemlerin hassasiyetle yerine getirilmekte olduğunun bilinmesi kamuoyuna duyurulur" denildi.

EMO`DAN TEPKİ GELDİ

EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu da olayla ilgili yazılı açıklama yaparak, Sarı hakkında gerekli işlemlerin yapılmadığını duyurdu:"Kolluk kuvvetlerinin görevi kadınları tacizcileri ile barıştırmak değil tacizcilere karşı yasalarda belirtilen önlemleri alarak gerekli yasal incelemeleri başlatmaktır. Arkadaşımız olayı ayrıntılı bir şekilde sosyal medya hesabından kamuoyu ile paylaşmış, gerekli yasal süreci başlatmış ve ilgili mercilere şikâyetlerini oluşturmuştur."

‘KADINA YÖNELİK ŞİDDET VAKALARINDA ÖNLEM ALMAYAN KOLLUK AYNI TAVRI SERGİLEDİ`

"Arkadaşımıza yönelik bu saldırı ve tacizin tek faili Seyit Muhammed Sarı değil aynı zamanda olaya gerektiği ciddiyetle yaklaşmayan hotel yetkilileri ve görevlileri, lobide bulunan diğer muhataplar ve tabi ki bir kadının şikâyeti üzerine olay yerine gelip görevinin gereğini yerine getirmeyen emniyet güçleridir. Başta Seyit Muhammet Sarı olmak üzere, otelde konaklayanların güvenliğini sağlamayıp odalarına girilmesine seyirci kalan otel yönetimi ile çalışanlarının ve sessiz kalarak bu suça ortak olan herkesin cezalandırılması gerekmektedir. Kadına yönelik taciz ve şiddet vakalarının pek çoğunda, yasalarda belirtilmiş olmasına rağmen gerekli koruma kararlarını ve tedbirleri almayan kolluk kuvvetleri, maalesef ki bu olayda da aynı yaklaşımı sergilemiştir."

 

Bağlantılar

https://artigercek.com/haberler/kirikkale-de-bir-otelde-yasanan-tacize-inceleme-baslatildi-emo-dan-tepki-geldi
 


EMO ERZURUM İL TEMSİLCİSİ NAMİYE SINIRKAYA, SÜS HAVUZLARINDA YAŞANAN TEHLİKELERİ ERZURUM TV100’E DEĞERLENDİRDİ

23.07.2020
 


Çok Okunanlar


YENİ DÖNEM MİSEM EĞİTİMLERİ ONLINE OLARAK DEVAM EDECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ 2020 GÜZ DÖNEMİ WEBINARLARI BAŞLIYOR

FEN ADAMLARININ YETKİSİZLİĞİ TESCİLLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM MESLEK DALI KOMİSYONLARI KURULUYOR

ELEKTRONİK İMZA HİZMET SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ TÖRENİ

MİSEM EĞİTİMLERİ ONLINE OLARAK DÜZENLENİYOR

SERBEST MÜŞAVİR MÜHENDİS ÜYELER İÇİN ANKET

12 EYLÜL KARANLIĞI SÜRÜYOR

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

Okunma Sayısı: 4


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.