MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TMMOB ANKARA İKK KADIN KOMİSYONU: KARDELEN KAMİŞLİ’NİN YANINDAYIZ


GÜNDEM

 
TMMOB Ankara İKK Kadın Komisyonu tarafından 11 Eylül 2020 Cuma günü yapılan yazılı açıklamada “Kardelen Kamişli’ye yönelik bu saldırı ve tacizi kınıyor, olay sonrasında ortaya çıkan ihmallerin, umarsızlıkların takipçisi olacağımızı beyan ediyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.” denildi. Açıklamaya haberin devamından ulaşabilirsiniz.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi kadın arkadaşımız Kardelen Kamişli Kırıkkale`de 07.09.2020 tarihinde konakladığı otelde, odasına gizlice giren bir erkeğin tacizine ve saldırısına uğramıştır.

İşi nedeniyle her gün Kırıkkale`ye gidip gelmekte olan Kardelen Kamişli 07.09.2020 tarihinde 18.30 sularında, Kırıkkale Carmine Hotel`den bir geceliğine oda kiralamıştır. Daha sonra markete gidip gelen Kamişli saat 01.00 civarında uykuya geçmiştir. Sabaha karşı saat 2.40- 2.50 civarında bir anda uyandığında yatağında daha önce hiç tanımadığı bir adamın oturup, onu seyrettiğini görmüştür. Anın şoku ve korkuyla yerinden kalkamadan, "Sen kimsin, burada ne işin var?" diye bağırmış, sonrasında maruz kaldığı fiziksel saldırı ve tacize yalnız başına mücadele vermek durumunda kalmıştır. Odadaki telefon ile otel görevlilerini aramayı başarmış, adamın kaçması üzerine 155`i arayarak kolluk kuvvetlerine de haber vermiştir. Kolluk kuvvetlerinin, "Rüya görmediğine emin misin?" şeklindeki hadsiz yanıtı da arkadaşımızın ne kadar korumasız bir durumda olduğunu göstermektedir.  Seyit Muhammet Sarı adlı fail erkekten şikâyetçi olmaması yönünde gerek otel görevlileri gerekse kolluk kuvvetleri tarafından telkin edilmiştir.

Kolluk kuvvetlerinin görevi kadınları tacizcileri ile barıştırmak değil, tacizlere karşı yasalarda belirtilen önlemleri alarak gerekli yasal incelemeleri başlatmaktır. Otel yönetimi sadece güvenlik kartları ile açılması mümkün olan kapıların başkalarınca nasıl izinsiz açıldığını aydınlatmalı, bu konuyla ilgili soruşturma yürütülmelidir.

Kardelen Kamişli hem otel yetkilileri, hem de saldırı, tacizin faili hakkında suç duyurusunda bulunmuş, sosyal medya hesabında da ifşa etmiştir.

Mücadele Kazandırır ve Biz Kazanacağız...

Kadına yönelik şiddetin ve tacizin her gün yaşandığı ve arttığı ülkemizde arkadaşımız Kamişli`nin yaşadığı bu olay ne ilk ne de son olacak. Kadınların yaşam hakkını koruyan İstanbul Sözleşmesi`nin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha söylüyoruz. Kadınlara karşı şiddetin önlenmesi, kadınların yaşam hakkının korunması, her türlü şiddetin ve faillerinin cezalandırılması ve kadınlar için adalet sağlanması için son derece etkin olan "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" diyoruz. TMMOB Ankara İKK Kadın Komisyonu olarak arkadaşımız Kardelen Kamişli`ye yönelik bu saldırı ve tacizi kınıyor, olay sonrasında ortaya çıkan ihmallerin, umarsızlıkların takipçisi olacağımızı beyan ediyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.

 

Yaşasın Kadın Dayanışması

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu Kadın KomisyonuEMO ERZURUM İL TEMSİLCİSİ NAMİYE SINIRKAYA, SÜS HAVUZLARINDA YAŞANAN TEHLİKELERİ ERZURUM TV100’E DEĞERLENDİRDİ

23.07.2020
 


Çok Okunanlar


YENİ DÖNEM MİSEM EĞİTİMLERİ ONLINE OLARAK DEVAM EDECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ 2020 GÜZ DÖNEMİ WEBINARLARI BAŞLIYOR

FEN ADAMLARININ YETKİSİZLİĞİ TESCİLLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM MESLEK DALI KOMİSYONLARI KURULUYOR

ELEKTRONİK İMZA HİZMET SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ TÖRENİ

MİSEM EĞİTİMLERİ ONLINE OLARAK DÜZENLENİYOR

SERBEST MÜŞAVİR MÜHENDİS ÜYELER İÇİN ANKET

12 EYLÜL KARANLIĞI SÜRÜYOR

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

Okunma Sayısı: 25


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.