MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2020.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

OTELDE TACİZE MARUZ BIRAKILAN KAMİŞLİ: CEZA ALMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM (BİRGÜN, 11.09.2020)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
Kırıkkale’deki Carmine Hotel’de Seyit Muhammed Sarı isimli erkek tarafından tacize maruz bırakılan Kardelen Kamişli, BirGün’e konuştu. Tacizci erkeğin ceza alması için mücadele edeceğini söyleyen Kamişli, “Kadınların sokakta rahatça yürüyebilmesi için elimden geleni yapacağım” dedi
 

Sosyal medya hesabı Twitter`dan, Kırıkkale`de bulunan Carmine Hotel`de yaşadığı tacizi anlatan Kardelen Kamişli BirGün`e konuştu.

İş için gittiği Kırıkkale‘de bulunduğu oteldeki odasında gece yarısı uyandığında Seyit Muhammet Sarı`yı gördüğünü aktaran Kamişli, tacizci erkeğin ceza alması için elinden geleni yapacağını söyledi.

14 SAAT SONRA ARAMIŞ

Otel sahibi Avukat Gökhan Algül`ün açıklamalarına yanıt veren Kamişli, "Otel sahibi açıklamada hem babamı hem beni aradığını söyledi. Evet, beni aradı. Olay ayın 8`inde sabah üç sularında yaşandı. Akşam ise beş civarında beni aradı. ‘Çok üzgünüz böyle bir şey yaşandığı için ama bizim suçumuz değil, Kale kilidin suçu. Güncelleme yaparken böyle bir hata oluşmuş` gibi bir şey söyledi. Aynı zamanda sosyal medyada bu kadar duyulduğu sırada, insanlar oteli arayarak olayın gerçek olup olmadığını sorgulamış. O anlamda çok fazla telefon gelmesi üzerine gece 01.30`da otel sahibi babamı aradı. Çok absürt bir durum. Babam da ‘Beyefendi saatin kaç olduğunun farkında mısınız? Kızım sizden şikâyetçi, bu saatte de aramayın` diyerek telefonu kapatmış" dedi.

Polislerden kaldığı otelde taciz edilen kadına: "Rüya görmüş olabilirsiniz"

Tacizci erkekten şikâyetçi olduğunu hatırlatan Kamişli, şöyle devam etti: "Otelden eşyalarımı aldıktan sonra ailemle birlikte savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum. Bir adliye muhabiri bana savcılığın dün parmak izi almaya otele gittiğini söyledi. Fakat parmak izinin kalmayacağını herkes adı gibi biliyor. Aynı zamanda otelin yaptığı açıklamaya göre de kameralar bozuk."

KAMERA KAYITLARI SÜMEN ALTI İDDİASI

Kamişli, Kırıkkale`ye gidip emniyetle görüştüğünde, emniyetin hâlâ kamera kayıtlarını incelediğini söylediklerini aktardı. Sonrasında ne olduğu hakkında kendisinin de haberinin olmadığını söyleyen Kamişli, kamera kayıtlarının sümen altı edildiğini belirtti: "Ben orada kalp krizi geçirebilirdim, bir kesici aletle o kişiyi yaralayabilirdim, ben katil yerine düşecektim. Bana cinsel saldırı gerçekleşebilirdi. Otel müdürü benimle görüşmek için polis karakoluna gelmişti, kendisi ‘Bize anlayış gösterin` dedi. Ben de kendisine asıl onun beni anlaması gerektiğini söyledim. Bu kişi bundan sonra alkolün arkasına sığınmaya çalışacaktır diye düşünüyorum ama alkol hafifletici bir neden olmamalı. Ben elimden geldiğince çabalayacağım. Umarım emsal, caydırıcı bir karar çıkar mahkeme sonucunda. Artık kadınlar sokakta bile yürüyemiyor maalesef. Bunu sağlamak için ben de elimden geleni yapacağım."

‘YASAL TAKİPTE BULUNACAĞIZ`

EMO Ankara Şubesi Kadın Komisyonu da olaya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Arkadaşımıza yönelik bu saldırı ve tacizin tek faili Seyit Muhammed Sarı değil aynı zamanda olaya gerektiği ciddiyetle yaklaşmayan hotel yetkilileri ve görevlileri, lobide bulunan diğer muhataplar ve tabii ki bir kadının şikâyeti üzerine olay yerine gelip görevinin gereğini yerine getirmeyen emniyet güçleridir. Başta Seyit Muhammet Sarı olmak üzere, otelde konaklayanların güvenliğini sağlamayıp odalarına girilmesine seyirci kalan Carmina Otel yönetimi ile çalışanlarının ve sessiz kalarak bu suça ortak olan herkesin cezalandırılması gerekmektedir. Kadına yönelik taciz ve şiddet vakalarının pek çoğunda, yasalarda belirtilmiş olmasına rağmen gerekli koruma kararlarını ve tedbirleri almayan kolluk kuvvetleri, maalesef ki bu olayda da aynı yaklaşımı sergilemiştir. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi kadın arkadaşımız Kardelen Kamişli`ye yönelik bu saldırı ve tacizi kınıyor, olayın ve sonrasında ortaya çıkan ihmaller ve yanlışlar zincirinin yasal takibinde bulunacağımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz."

 

Bağlantılar

https://www.birgun.net/haber/otelde-tacize-maruz-birakilan-kamisli-ceza-almasi-icin-mucadele-edecegim-315240
 


ASENKRON MOTOR TASARIMI, ANALİZİ VE SEÇİMİ BAŞLIKLI WEBİNA DÜZENLENDİ

27.11.2020
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBESİ 2020 KASIM AYI WEBINARLARI DÜZENLENECEK

ELEKTRİK PROJE TASARIMI BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 2020 ARALIK AYI WEBINARLARI DÜZENLENECEK

ENERJİDE DİJİTALLEŞME BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

YG İŞLETME SORUMLULUĞU NEDİR? BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

TRAFO BAĞLANTI GRUPLARI VE KAYIP HESAPLAMALARI BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

MİSEM KAPSAMINDA KATODİK KORUMA EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

ENERJİ SEKTÖRÜNDE BLOK ZİNCİR UYGULAMALARI VE VERİ GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

MİSEM KAPSAMINDA ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 13


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.