MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO 47. DÖNEM 1.KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI BAŞLADI… 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem 1. Koordinasyon Kurulu Toplantısı, 10 Ekim 2020 tarihinde, video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi. Tanışma, Bilgilendirme, Çalışma Raporu’nun görüşülmesi, önümüzdeki dönem yapılması planlanan çalışmaları kapsayan EMO Genel Merkez faaliyetleri ve Şube faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda, Oda’nın mali durumuna ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. EMO’nun geleceğe dönük yapacağı çalışmalara yönelik yol haritası oluşturuldu.
 

 

EMO 47. Dönem Yönetimi, Denetleme ve Onur Kurulu Üyeleri, Şube Yönetim Kurulu temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantı saat 11.00`da, EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala`nın açılış konuşması ile başladı.  

Pala, EMO 47. Dönüm Koordinasyon Kurulu Toplantısı`nın 10 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştiriliyor olmasının büyük anlam taşıdığını belirterek, 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen, "Emek, Demokrasi ve Barış" mitinginde IŞİD`in iki canlı bombası tarafından gerçekleştirilen saldırıda 103 kişinin yaşamını yitirmesi, 500`e yakın kişinin yaralanmasına neden olan katliamın üzerinden 5 yıl geçtiğini hatırlattı. Aradan geçen onca yıla rağmen katliamın acısının unutulmadığını ifade eden Pala, katliamdan duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi.

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB temsilcileri ve katliamda hayatını kaybeden ailelerin Ankara Tren Garı`nda her yıl yapmak istediği anma etkinliklerinin polis müdahalesi ile sonlandırıldığına işaret eden Pala, hain saldırının 5. Yıl dönümünde de Ulus Metro İstasyonu önünde toplanarak Tren Garı`na yürümek isteyen emek ve demokrasi güçleri temsilcileri ile ellerinde karanfillerle bekleyen ailelere polisin müdahale ettiğini, çok sayıda kişinin gözaltına alındığına dikkat çekti. Pala, Ankara Valiliği`nin pandemiyi gerekçe göstererek anma törenine engel olmasını kınadığını belirterek, gözaltına alınan vatandaşların serbest bırakılmasını istedi.  

10 Ekim katliamının Ülkemiz tarihinde emek, barış ve demokrasi uğruna ödenen en ağır bedellerden biri olduğunu vurgulayan Pala, katliamın unutturulmaya çalışmasına asla izin verilmeyeceğini, tüm sorumlular yargılanıp hak ettikleri cezayı alana kadar konunun takipçisi olunacağını kaydetti.

Ülke gündemi ve EMO meslek alanlarına ilişkin güncel gelişmeler konusunda da değerlendirmelerde bulunan Pala, EMO 47. Dönem çalışmalarına ilişkin bilgi aktardı.  

Açılış konuşmasının ardından; Tanışma, Bilgilendirme, Çalışma Raporu`nun görüşülmesi, önümüzdeki dönem yapılması planlanan çalışmaları kapsayan EMO Genel Merkez faaliyetleri ve Şube faaliyetleri, Oda`nın mali durumu gündemi ile gerçekleştirilen toplantıda, Oda Kurulları ve Şubelerin gündem kapsamında görüşleri alındı, katılımcıların değerlendirmeleri dinlendi.


 İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NDEN VAZGEÇMİYORUZ!

11.05.2021
 


Çok Okunanlar


ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMİ DUYURUSU

ÜNAL ERDOĞAN`I KAYBETTİK

NKP`DEN ÇERNOBİL’İN YIL DÖNÜMÜNDE ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİKLER…

ÇERNOBİL’İN YIL DÖNÜMÜNDE 48 MÜZİSYENDEN NÜKLEERE KARŞI BİR ŞARKI

ÇERNOBİL`DE NÜKLEER REAKSİYONLAR YENİDEN BAŞLADI (ETHA18.COM)

ÇERNOBİL’İN YIL DÖNÜMÜNDE DİJİTAL MİTİNG DÜZENLENDİ…

FOX TV- ÇALAR SAAT

TMMOB 13. ENERJİ SEMPOZYUMU HAZIRLIKLARI BAŞLADI

KRT TV- HABER AKTİF

NÜKLEERDE LİYAKAT YOKSA KAZA VARDIR!

Okunma Sayısı: 181


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.