MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALI VE C6 GRUP KARBON TESİSİ İÇİN BİLİRKİŞİ KEŞFİ 
Samsun Çarşamba Biyokütle Enerji Santralı Projesi’ne karşı açılan davaya müdahil olan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), dava kapsamında gerçekleştirilen bilirkişi keşfine katılarak değerlendirmelerini iletti.
 

Samsun Çarşamba Biyokütle Enerji Santralı ve C6 Grup karbon Tesisi için Samsun Valiliği tarafından verilen "ÇED Gerekli Değildir" kararının iptali için açılan dava kapsamında 18 Kasım 2020 tarihinde sahada bilirkişi keşfi yapıldı. Davaya müdahil olan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ ve Oda Avukatı Sanem Küçükarzuman da bilirkişi keşfine katıldılar.

Odamız adına her iki keşifte de, ülkemizde mevcut elektrik kurulu gücünün 94.000 MW düzeyine yükseldiği bu kapasitenin en fazla anlık olarak 49.000 MW‘ının kullanıldığı dolayısıyla kapasite fazlalığına dikkat çekildi.

Ayrıca Çarşamba Biyokütle Tesisi proje tanıtım dosyasında yer alan bilgilere göre; 27 MW kurulu güç ile yılda 200.000 GWh elektrik üreteceğinin belirtilmekte olduğu ve EPDK tarafından yayımlanan 2021 YEKDEM ön listesinde tesisin yerli aksam desteği ile üreteceği elektriğe 14,6 cent/kWh birim fiyatla 10 yıl alım garantisi verileceğine vurgu yapıldı. "Yılda 29 milyon dolar düzeyinde elektrik geliri elde etmesi beklenen bu tesiste kamu yararı yoktur" görüşü ifade edildi.

Avukat Sanem Küçükarzuman tarafından da Anayasa`nın 56. maddesinin ihlali ile  Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Hakkında Kanun uyarınca 2017 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile idari işleme konu alanın tarımsal SİT alanı olarak ilan edildiği hatırlatıldı.

Keşif sırasında bölgede toplanan yöre halkı ve çevreciler, "Santral yuvası değil, tarım ovası", "Biz başkan seçtik zurna deliği değil", "Ovada santral istemiyoruz", "Hukuksuzlara karşı hukuk mücadelesi", "Çarşamba zehirlenmesin, tarım ölmesin", "Çarşamba BES`e karşı" yazılı pankartlar taşıyarak, "Ovada tahribat istemiyoruz" sloganları attı.KRT TV- HABER AKTİF

09.07.2021
 


Çok Okunanlar


TEİAŞ ÖZELLEŞTİRMESİNE CEVAP ENERJİDE KAMULAŞTIRMADIR!

EMO HESAPLADI - 4 KİŞİLİK BİR AİLENİN AYLIK ELEKTRİK FATURASI...(ENERJİEKONOMİSİ.COM)

HALK TV- HAFTA SONU HABER

ULUSAL KANAL- ANA HABER

SIRA GELDİ, TEİAŞ`A ÇÖKMEYE (ORHAN BURSALI/CUMHURİYET)

EMO’DAN “TEİAŞ” TEPKİSİ (ENERJİTİME.COM)

EMO 47. DÖNEM 3. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜK TÜCCAR (IŞIK KANSU/CUMHURİYET)

SİVAS’TA YİTİRDİĞİMİZ CANLARI SAYGIYLA ANIYORUZ…

GELECEĞİMİZ YANIYOR, ORMAN YANGINLARINA ENGEL OLALIM!

Okunma Sayısı: 185


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.