MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ÇEVRİMİÇİ MİSEM EĞİTİMLERİ DEĞERLENDİRİLDİ 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi MİSEM Eğitmenleri, çevrimiçi sürdürülen meslek içi eğitimleri, 18 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda değerlendirdi. Eğitimlerin uygulama içeren bölümlerin zenginleştirilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, EMO İzmir Şubesi Sait Ulusoy Yüksek Gerilim Uygulama Merkezi’nin daha etkin kullanımı için öneriler de alındı.
 

Çevrimiçi EMO İzmir Şubesi MİSEM Eğitmenleri Toplantısı, 18 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Uzaktan eğitimde karşılaşılan sorunların değerlendirildiği toplantıda, eğitim sırasında tanışma kısmının mümkün olduğu kadar kısa tutularak eğitim içeriğine daha çok zaman ayrılması benimsendi. Katılımcılara ilişkin bilgilerin eğitmenlerle önceden paylaşılması gerektiğinin ifade edildiği toplantıda, çevrimiçi ders araçlarına ilişkin tüm MİSEM eğitmenlerine bilgilendirilmesine yönelik kısa bir eğitim düzenlenmesi önerildi. Eğitimler gerçekleştirilen sunumların önceden katılımcılarla paylaşılmasının faydalı olacağını ifade edildiği toplantıda, görsel içeriklerin videolarla desteklenmesi gerektiği ifade edildi.

Eğitmenin yaşayacağı İnternet veya elektrik kesintisi olasılığına önlem almak için acil durumlarda eğitime devam edilebilecek şekilde yedek eğitmen görevlendirilmesi gerektiğine değinilen toplantıda, uygulama eğitimleri için ayrıca MİSEM uygulamacı eğitmeni atanmasının yararlı olacağı ifade edildi. Güneş Enerjisi Sistemleri Tesisatı ve Rüzgar Enerjisi Sistemleri Tesisatı eğitimlerinin bir bölümünün söz konusu işletmelerde görev alan mühendisler tarafından verilmesi ve bu eğitimlere Biyogaz Enerjisi Sistemleri Tesisatı eğitimi eklemesi önerildi. 

Elektrik SMM ve Elektrik YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu eğitimleri için modüller oluşturulması gerektiğinin ifade edildiği toplantıda, modüllerin tamamlanmasının eğitimin ilerleyen bölümleri için katılımın koşulu hale getirilmesi gerektiği belirtildi. Eğitim sonunda hem teorik hem de uygulamalı bölümler için ölçme ve değerlendirme yapılabilmesi için mevzuat değişikliği yapılması gerektiğinin ifade edildiği toplantıda, eğitim sonunda konuyla ilgili bir işletmede 3 günlük staj benzeri bir uygulama eğitimi planlanmasın faydalı olacağı dile getirildi. Uygulamalı bölümlerinin artırılmasının önemine dikkat çekilen toplantıda, eğitimlerin bazı kısımlarının EMO İzmir Şubesi Sait Ulusoy Yüksek Gerilim Uygulama Merkezi`nde gerçekleştirilmesi benimsendi.

Eğitim notlarının güncellenmesi ve tüm eğitmenlerin benzer içeriğe sahip sunumlar kullanmasının yerinde olacağı ifade edilerek, yeni üyeler için belirli periyotlarla TMMOB, EMO, Etik, Mühendislerin Hukuki Sorumlulukları gibi konuları kapsayacak eğitimler planlanması önerildi. Ayrıca özellikle serbest çalışmayı planlayan üyeler için şirket kurma, teklif hazırlama, fatura kesme, en az ücret tanımları, hukuki ve mali sorumluluklar gibi konuları içeren söyleşiler planlanması önerildi.NAZIM HİKMET 119 YAŞINDA...

13.01.2021
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ MİSEM EĞİTİMLERİ OCAK 2021 PROGRAMI

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: POZİTİF ZEKA

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YALIN YÖNETİM FELSEFESİ

ODA KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİĞİ - OLTEN QUARTET KONSERİ - VİDEO KAYDI

ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİK: GELENEKSEL EMO GECESİ - OLTEN QUARTET KONSERİ

HASAN İBRAHİM ÜNSAL`I KAYBETTİK.

EMO İZMİR ŞUBESİ DANIŞMA KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI

ELEKTRİKLİ BATTANİYE UYARISI (DHA)

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ.

YENİ YIL MESAJI - MUTLU YILLAR

Okunma Sayısı: 85


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.