MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

368. SAYI: ÖZGÜR BİLİM, DEMOKRATİK ÜNİVERSİTE 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni’nin Ocak 2021 tarihli 368. sayısı “Özgür Bilim Demokratik Üniversite` kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.
 

EMO İzmir Şubesi Haber Bülteni`nin Ocak 2021 tarihli sayısında ilk olarak Şebnem Seçkin Uğurlu`nun "Bilimin Işığı Toplumda Yansıyor" başlıklı başyazısı yayımlandı.Türkiye Eğilimleri araştırması sonuçlarında TMMOB‘nin TTB Türkiye`nin en güvenilir kurumları arasında üst sıralarda yer aldığı belirtilen başyazıda; "TMMOB`nin üyesinin hakkını, toplumun genel çıkarlarını koruyarak savunması olarak özetleyebileceğimiz çalışma ilkesinin yurttaşlar tarafından doğru algılandığı anlaşılmaktadır" ifadelerine yer verildi. Başta Boğaziçi Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitenim rektör atamalarında akademik üretkenliklerine ve liyakate bakılmaksızın sadece iktidar ile olan bağları nedeniyle atandıkları belirtilen başyazıda siyasi partiye bağlılığın rektör olmak için temel kriter haline getirilmesi durumunda; üniversite kapılarına gerçek anlamda kelepçe vurulmuş olur denildi. 

 Ocak 2021 Bülteninde; çevrimiçi gerçekleştirilen Oda kuruluş yıldönümü etkinliği, Şubeden haberler, aramızdan ayrılan üyelerimize ilişkin bilgilerin bulunduğu sayfaların yanı sıra; Odamız tarafından 66. kuruluş yıldönümünde yapılan "Mücadele Gücüne Güç Kat" başlıklı basın açıklaması, elektrik dağıtım bedeline yapılan zam ile ilgili açıklama ve cihaz ve internetten alınan vergilerin sıfırlanması talebini içeren "Uzaktan Eğitim İhtiyaçları Devlet Tarafından Karşılansın" başlıklı açıklama yer aldı. 

TMMOB‘nin "Partili Rektörlük Sistemine Hayır" açıklaması, TMMOB İKK Kadın Çalışma Grubu‘nun karma örgütlerde feminist mücadele söyleşisi haberinin de yer bulduğu Bültende ayrıca; Enerji Tasarrufu Haftasına ilişkin "Tasarrufa Değil Verimli Kullanıma Yönelmeliyiz" konulu değerlendirme yazısı, Elektrik Elektronik Mühendisi Kadriye Avcü‘nün hazırladığı "Yenilenebilir Enerji Politikasına Bir Bakış" başlıklı yazı, Elektrik Yüksek Mühendisi Kemal Sarı‘nın topraklama ölçümü üzerine mesleki deneyimlerini paylaştığı yazı dizisinin ikincisi, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi‘nce hazırlanan İzmir Depremi Raporu ve "Akdeniz-Karadeniz; Enerjide Yeni Seçenekler" başlıklı çevrimiçi seminere ilişkin hazırlanan yazının son bölümü yayımlandı. 

Bülten`in Ocak 2021 tarihli 368. sayısı, ayın güncel gelişmelerinin ironik bir dille aktarıldığı "Vendetta" sayfası ile tamamlandı.  

 

EMO İzmir Şubesi Bülteni‘nin 368. Sayısı‘na aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz: 

PDF Bülten: https://www.emo.org.tr/ekler/672a2149c655d34_ek.pdf?dergi=1233  

Dijital Bulten: https://bit.ly/38QC6l7 


 

Dijital Bulten

 

 

 ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE ŞARJ TEKNOLOJİLERİ VİDEO KAYDI

18.02.2021
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: MOTOR YOL VERME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE ŞARJ TEKNOLOJİLERİ

RÜZGAR ENERJİSİ SANTRALİNE TEKNİK GEZİLER BAŞLADI

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU HAZIRLIKLARI

369. SAYI: İLETİŞİM HAKKI VERGİLERLE KISITLANMASIN

SMM ÜYE TOPLANTISI YAPILDI

SOMA KATLİAMI DAVASINDA TUTUKLU SANIK KALMADI

YEKDEM’DE TL’YE DÖNÜŞ YETMEZ, SUİSTİMAL DE BİTMELİ

YAYLALARIN RANTA AÇILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

RANT DÜZENİNDEN VAZGEÇMEDEN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE EDİLEMEZ

Okunma Sayısı: 102


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.