MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

369. SAYI: İLETİŞİM HAKKI VERGİLERLE KISITLANMASIN 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni’nin Şubat 2021 tarihli 369. sayısı “İletişim Hakkı Vergilerle Kısıtlanmasın” kapağıyla yayımlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.
 

EMO İzmir Şubesi Haber Bülteni`nin Şubat 2022 tarihli sayısında ilk olarak Şebnem Seçkin Uğurlu`nun "Bilime, Tekniğe ve İnsanımıza Yatırım Yapılsın" başlıklı başyazısı yayımlandı. Yazısında bilimin göz ardı edilmesinin felaketlere yol açtığını güncel örneklerle anlatan Uğurlu, salgın döneminde eğitim ve online çalışmanın yaygınlaşması nedeniyle İnternet erişimi ihtiyacının artığına dikkat çeken Uğurlu, özel iletişim vergisinin (ÖİV) yüzde 7`den 10`a çıkarıldığına değindi. Uğurlu, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak şekilde öğrenci, öğretmen yeterli alt yapı desteği sağlanması gerektiğini vurguladı. "Şubeden Haber" başlığı altında düzenlenen çevrimiçi seminerler, teknik geziler ve diğer etkinliklere ilişkin bilgiler sunulurken, beşincisi düzenlenecek olan İzmir Bölgesi Enerji Forumu`nun hazırlık çalışmalarına da yer verildi. EMO`nun 7 ve 13 Ocak 2021 tarihlerinde eğitim sendikaları, bilişim örgütleri ve siyasi partilerin temsilcileriyle gerçekleştirdiği "Salgında Eğitim" başlıklı toplantının haberine yer verilen bültende, geliştirilen çözüm önerileri sunuldu. 

24 Ocak 1993 tarihinde katledilen Uğur Mumcu ile 19 Ocak 2007 tarihinde öldürülen Hrant Dink için düzenlenen anma törenlerine ilişkin bilgiler M. Macit Mutaf`ın kaleme aldığı "Uğur Mumcu, Hrant Dink Anısına..." başlıklı yazıyla okuyucuya sunulurken, M. Kemal Sarı`nın topraklama ölçümlerine ilişkin deneyimlerini paylaştığı yazıların üçüncüsüne "Direnç Değerleri ve Yönetmelik Hakkında Görüşler" başlığı altında yer verildi. 

Akkuyu Nükleer Santralının inşaatı sırasında oluşan temel çatlakları ve patlama sonrası  Nükleer Karşıtı Platformu (NKP) ve EMO`nun gerçekleştiridiği basın açıklamalarına "Akkuyu Nükleer Santral İnşaatı Alarm Veriyor" başlığı altında yer verildi. 

EMO`nun Perakende Satış Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ, Dağıtım Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ ve Net Kar Marjı Oranı hakkındaki EPDK kararına ilişkin açtığı davanın haberinin de yer aldı.  

WhatsApp`ın gizlilik politikasını değiştireceğine ilişkin açıklamasının ardından Bilgisayar Mühendisleri Odası`nın (BMO) gerçekleştirdiği basın açıklaması ise "Özgür Yazılım Çağrısı" adı altında haberleştirildi.  

Salgın döneminde gerçekleştirilen vergi artışı ile İnternet erişiminin pahalılaştığına dikkat çekilen "İletişim Hakkı Vergi Yükü Altında Eziliyor" başlıklı yazıda ise hem kullanım faturaları hem de cihazlar üzerindeki vergi yükü irdelendi.   

Bülten`in Şubat 2021 tarihli 369. sayısı, ayın güncel gelişmelerinin ironik bir dille aktarıldığı "Vendetta" sayfası ile tamamlandı.  


 

EMO İzmir Şubesi Bülteni‘nin 369. Sayısı‘na aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:  


 
PDF Bülten: https://bit.ly/2MB9fck


Dijital Bülten: https://bit.ly/38QC6l7 


 

Dosyalar

369. Sayı - PDF (4848 KB)YAŞASIN 8 MART, YAŞASIN KADIN MÜCADELESİ

07.03.2021
 


Çok Okunanlar


“ORMANLARIMIZ PARÇALANARAK, YOK EDİLİYOR”

SAATLER FİLMİ ÜZERİNE ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ

Okunma Sayısı: 40


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.