MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

RÜZGAR ENERJİSİ SANTRALİNE TEKNİK GEZİLER BAŞLADI 
EMO İzmir Şubesi Genç Mühendisleri Komisyonu çalışmaları kapsamında, genç meslektaşların ve meslektaş adaylarının mesleki bilgi ve deneyimlerini artırma amacıyla Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) Şantiyesi`ne teknik geziler düzenlenmeye başlandı.
 

Toplam kurulu gücü 80 megawatt (MW) olan 22 adet rüzgar tribünün kurulumunun yapılacağı alanda incelemelerin yapıldığı teknik gezinin ilki 28 Ocak 2021 tarihinde İzmir Manisa il sınırında kurulum aşamasında olan Rüzgar Enerjisi Santraline gerçekleştirildi. 

Deneyimli meslektaşlarla genç mühendisler arasında bilgi ve deneyim aktarma köprüsü işlevini gören teknik gezide alanında uzman olan meslektaşlarımız tarafından bilgilendirme yapılarak `trafo merkezi`, `şalt sahası`, `tribün`, `rotor`, `kule`, `makina dairesi`, `scada merkezi` ve `kumanda odası` gibi alanlar ziyaret edildi. Aktif olarak çalışan rüzgar santralinin yanı sıra katılımcılar; kurulum aşamasındaki türbin bileşenleri ve temelini inceleyerek ayrıntılı bilgi aldılar.

Teknik gezi daha önce yapılan duyuruya başvuran üyelerimizden başvuru sırasına göre oluşturulan 6 kişilik grup ile gerçekleştirilmiş olup 2 haftalık periyotlarla tekrarlanacaktır.YAŞASIN 8 MART, YAŞASIN KADIN MÜCADELESİ

07.03.2021
 


Çok Okunanlar


“ORMANLARIMIZ PARÇALANARAK, YOK EDİLİYOR”

SAATLER FİLMİ ÜZERİNE ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ

Okunma Sayısı: 58


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.