MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU HAZIRLIKLARI 
Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından enerji kaynaklarının potansiyeli, üretim sorunları ve enerji politikalarının bölgesel uygulamalarının değerlendirildiği bölgesel enerji forumları gerçekleştirilmektedir. Beşincisi 2018 yılında düzenlenen ve Mayıs 2021`de altıncısı yapılması hedeflenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu`nun hazırlıkları ise yapılan çevrimiçi toplantılarla başladı.
 

 İzmir Bölgesi Enerji Forumu‘na yönelik olarak 23 Aralık 2020 ve 18 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilen çevrimiçi toplantılarda; etkinliğin Şubemiz sekreteryasında TMMOB‘a bağlı odaların İzmir Şubeleri ve ilgili kurumların katılımıyla düzenlenmesinin forumu daha verimli kıldığı ve bunun sürmesi gerektiği ifade edildi.

Bu yılki forumda; bina sektöründeki enerji verimliliği ve sürdürebilirlilik, çevre, jetormal enerji santralları, yenilenebilir enerji kaynakları, ormanlık alanlarda RES ve HES`lerin yarattığı etkiler, atıksu, iklim değişikliği, enerji depolama sistemleri konularında bildiriler olabileceği dile getirildi.

Toplantılarda ayrıca; ilgili kamu kuruluşlarının ve otoritelerin görüşlerinin önemli olduğu, şebeke yapısının değişime doğru gittiği, su ayak izinin de önem kazandığını, iklim değişikliği tehlikesine karşı topluca mücadelenin önemi, sanayide enerji verimliliği konusunda OSB`lerin önemi, bitcoin üretiminde bilgisayarların tükettiği enerjinin büyüklüğü vb konular gündeme getirildi. 

Yenilenebilir enerji ve verimlilik konularında bazı belediyelerde farkındalığın arttığı ve bu nedenle enerji dairelerinin kurulduğu, bu tür gelişmelerin forum sayesinde izleyenlere aktarılabileceği ifade edilen hazırlık toplantılarında, ilgili kurum ve kuruluşlarla üniversitelerin katkılarının sağlanması konusunda gerekli çağrıların yapılması belirtildi.

Toplantı bildirilere yönelik hazırlıkların bir sonraki toplantıda değerlendirilmesi kararıyla tamamlandı.YAŞASIN 8 MART, YAŞASIN KADIN MÜCADELESİ

07.03.2021
 


Çok Okunanlar


“ORMANLARIMIZ PARÇALANARAK, YOK EDİLİYOR”

SAATLER FİLMİ ÜZERİNE ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ

Okunma Sayısı: 53


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.