MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO KONYA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE MESLEKTE 40-50 YIL PLAKETLERİ VE 25 YIL BELGELERİ VERİLDİ 
Elektrik Mühendisleri Odası Konya İl Temsilciliği’nde Mesleğinde 40 ve 50 yılını dolduran üyelerimize plaketleri ve 25 yılını dolduran üyelerimize de belgeleri verildi.
 

 

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Meslekte 40-50-60 Yıl Plaket Töreni ve 25. Yıl Belge Töreninin Covit-19 salgınından dolayı bu yıl yapılamaması üzerine, Şube Yönetim Kurulumuz yaptığı temsilcilik ziyaretleri ile plaket ve belge almaya hak kazanan üyelerimize plaket ve belgeleri teslim ediyor. İlk olarak 2 Nisan 2021 tarihinde EMO Konya İl Temsilciliği`nde gerçekleştirilen törene EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kardelen KAMİŞLİ, Yazman Üye Özgür KARAGÜLLE, Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK, Örgütlenme Sekreteri Ferhat BİTECEK, Teknik Görevli Gizem YÜRÜMEZ, İl Temsilcisi Mustafa TAŞ, Temsilci Yardımcısı Hamdi BEKTAŞ ve üyemiz Can Berk KİPER katıldı.

Aynı tarihlerde eğilim belirleme yoklamasının da yapıldığı Konya Temsilciliği`mizde konuşan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kardelen Kamişli "Bu çalışmaları yürütürken; son 20 yılda TMMOB‘yi ve meslek odamızı etkisizleştirmek, üye ile bağlarını kopararak mevcut örgütlülüğümüzü dağıtmak üzere sistematik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Bu saldırıyı göğüslemeye, üyemiz ile bütünleşmeye hazırız. Bu egemenlerin dünyası için tarif edilen "istikrar, kar ve tüketim" onların olsun. Biz eşit ve özgür bir ülkede yaşamak için barış ve adaleti savunmaya devam edecek, Yüzümüzü topraklarımıza, derelerimize, madenlerimize, fabrikalarımıza, santrallarımıza, yani ortak yaşamın olduğu her yere çevirmeyi sürdüreceğiz." dedi. Kamişli`nin konuşmasının tam metni şu şekildedir.

"Değerli Konya Temsilciliği Üyelerimiz,

Öncelikle Pandemi koşullarında kısıtlamalar olmasına rağmen katılımınızla bizleri onore ettiğiniz için Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim. Ankara şube olarak tüm etkinliklerimizi temsilcilerimiz ve temsilciliklerimiz ile planlıyor ve gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda katkı koyan tüm temsilcilerimize başta Konya olmak üzere teşekkür ederiz.

Bizler 25. Dönem yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz 17 Şubat 2020 tarihinden kısa bir süre sonra dünyada ve ülkemizde pandemi ile yüzleşmek zorunda kaldık. Maalesef yapmak istediklerimiz ve söz verdiğimiz hedeflerimiz bu süreçte aksadı.

Çalışma programımızda da belirttiğimiz gibi çalışmalarını; odağına "insanı" alarak emekten, barıştan, eşitlikten, özgürlükten, demokrasiden yana, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan ve her türlü şiddete, gericiliğe, ırkçılığa, ayrımcılığa karşı bir arada yaşamı savunan bir anlayışla yürütmekteyiz.

İlk Genel Kurulu‘nu 26 Aralık 1954 tarihinde gerçekleştiren Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), kuruluşunun 67. yılını mesleki ve toplumsal mücadelesini sürdürme kararlılığı içinde kutluyor. Mühendislik mesleğinin gelişimi ve bilimin kamu yararına kullanılmasında öncülük yapan EMO, önümüzdeki yıllarda da TMMOB ve bağlı odaları ile kamu yararını temel alarak bilimsel özgürlüğü rehber edinen bir anlayış içerisinde, onurlu yürüyüşüne ve dik duruşuna devam edecektir.

Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Haberleşme, Kontrol ve Biyomedikal mühendislerinden oluşan 80 bini aşkın üyesi, 14 şubesi, 112 il ve ilçe temsilciliği, 250 işyeri temsilciliği, yüzlerce bilimsel yayını ve 160 çalışanı ile EMO, ülkenin her yerinde 1954‘den beri emek, demokrasi ve mesleki mücadelesini sürdürmektedir.

Önümüzdeki yıl EMO 67 yaşına girecek örgütlülüğümüz, Türkiye‘nin toplumsal - siyasal yapısı ele alındığında azımsanmayacak değerde tarihsel bir süreci ve birikimi ifade etmektedir. 67 yıllık onurlu yürüyüşümüzün kilometre taşlarını ören değerlerimizi, kaybettiğimiz tüm mücadele arkadaşlarımızı saygıyla anıyoruz. EMO Örgütlülüğünün bugünlere gelmesinde sevgili yol arkadaşlarımız her dönem anılacaklar ve yolumuza ışık tutmaya devam edeceklerdir.

Şimdi bize düşen görev; örgütümüze sahip çıkmak, örgütümüzü güçlendirmek, inanç, kararlılık ve emek ile TMMOB ‘yi geçmişin ayak izlerinden geleceğe doğru omuzlarımızda taşımaktır.

Kendi içerisinde oluşan yeni uzmanlık alanları ile giderek genişleyen örgütsel yapımızın, meslek alanlarımızın ve üyelerimizin sorunlarına yaklaşımda ortak bir aklı harekete geçirmesi için, sadece seçilen Yönetim Kurulları ile sınırlı olmayan demokratik bir çalışma anlayışını sürdürüyoruz.

1970‘lerden bu yana hep taraf olduk. Bu nedenle de siyasal iktidarlar ve onların güdümündeki çıkar çevrelerince, meslek odası olarak kendi işlerimizin dışına çıkmakla, tırnak içinde politika yapmakla suçlandık. Biz bu çevrelerin niyet ve çıkarlarını, iktidarların ismi değişse de neye hizmet ettiklerini, bizlerin emek demokrasi ve barıştan yana duruşumuz karşısında nasıl bir meslek odası istediklerini de biliyoruz elbette.

EMO olarak inanıyoruz ki; geçmişten bugüne ve geleceğe üretim ve sanayileşmeyi çevreye ve doğaya karşı sorumluluk bilinciyle kavramak, insanların enerjiye erişim, haberleşme, ulaşım, barınma ve beslenme olanaklarını ortak bir fayda, sosyal bir hak, toplumsal hukuk ile çözülmesini talep etmek ideolojik bir tercihtir.  Bilimi, teknolojiyi bu anlayış ile kavramaktır. Odamız önümüzdeki dönemde de daha çok politika yapmaya, bilimi ve tekniği halkın hizmetine daha çok sunmak için kendi meslek alanlarımızdan çalışmaya devam edecektir.

Bu çalışmaları yürütürken; son 20 yılda TMMOB‘yi ve meslek odamızı etkisizleştirmek, üye ile bağlarını kopararak mevcut örgütlülüğümüzü dağıtmak üzere sistematik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Bu saldırıyı göğüslemeye, üyemiz ile bütünleşmeye hazırız.

Bu egemenlerin dünyası için tarif edilen "istikrar, kar ve tüketim" onların olsun. Biz eşit ve özgür bir ülkede yaşamak için barış ve adaleti savunmaya devam edecek, Yüzümüzü topraklarımıza, derelerimize, madenlerimize, fabrikalarımıza, santrallarımıza, yani ortak yaşamın olduğu her yere çevirmeyi sürdüreceğiz.

67. kuruluş yılının arifesinde Mühendislik mesleğinin gelişimi ve bilimin kamu yararına kullanılmasında öncülük yapan EMO‘nun, önümüzdeki yıllarda da TMMOB ve bağlı odaları ile birlikte toplumsal muhalefetin odağında yer alarak, onurlu yürüyüşüne ve dik duruşuna devam edecektir.

Şube Yönetim Kurulumuz da TMMOB`nin 1970lerde oluşturduğu toplumsal mücadelesinin izinde, güncel teknolojik ve bilimsel gelişmelerin ışığında, özgür, demokratik ve tam bağımsız bir Türkiye özlemi çalışmalarını yürütmektedir.

25. Dönem çalışma programında da vurguladığımız ve Temsilciliklerimizde yürüttüğümüz demokratikleşme adımı şimdi de Konya Temsilciliğimiz ile devam etmektedir. Örgütümüzü üyenin olduğu en küçük birimden başlayarak demokratikleştirmek, üyenin tercihlerine saygı duymak ama örgüt bütünlüğü içinde hareket etmek ana hedefimizdir.

Bu nedenle demokrasiyi bir araç değil yaşam felsefesi olarak ele alan Yönetim Kurulumuz; Sandığa, üyenin iradesine saygı duymaya hazırdır. Kimseyi ötekileştirmeden ama Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sahip çıkarak yoluna devam edecektir.

DÜZENİN TÜM KARANLIĞINA KARŞI, MÜCADELEYİ YÜKSELTMEK İÇİN DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ."

Saygılarımla

Kardelen Kamişli

 

 


 HVAC OTOMASYONU VE ABB CYLON BMS ÇÖZÜMLERİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.06.2021
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBESİ 2021 HAZİRAN AYI WEBINARLARI DÜZENLENİYOR

RÜZGÂR YATIRIMLARININ TEKNİK DEĞERLENDİRME YÖNETMELİĞİ GÜNCELLENDİ

ELEKTRİKLİ ARAÇLARDA ŞARJ ALT YAPISI VE ŞEBEKE ENTEGRASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

TEST VE KALİBRASYON MÜHENDİSLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU MANEVRALAR EĞİTİMİ YAPILDI

MÜHENDİSLİĞE YÖNELİK TEMEL İŞ HUKUKU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

“ANGARA ANGARA GÜZEL ANGARA” SUNUMU DÜZENLENDİ

EMO SİVAS İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN TELEKOM SİVAS İL MÜDÜRܒNE ZİYARET

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE GİRİŞİMCİLİK: YERLİ TIBBİ CİHAZ ÜRETİMİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

ALTIUM DESIGNER ILE BASKILI DEVRE KARTI TASARIMI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 61


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.