MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

NKP`DEN ÇERNOBİL’İN YIL DÖNÜMÜNDE ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİKLER… 
Nükleer Karşıtı Platform (NKP) tarafından Çernobil nükleer kazısının 35. Yıl dönümünde 24-28 Nisan 2021 tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında; dünyada ve ülkemizde nükleer santral çalışmaları, nükleer santralların yaydığı tehlike, barındırdığı riskler, nükleer santral kazalar ve sonuçları, uygulanan enerji politikaları gerçekleştirilecek söyleşiler ve forumlarla masaya yatırılırken, nükleer santralları protesto etmek ve kamuoyu oluşturmak adına resim sergileri, kitlesel basın açıklamaları yapılacak.
 

24 Nisan 2021 tarihinde, saat 15.00`da, Ekosfer Derneği Kampanyalar Direktörü Özgür Gürbüz, Can Europe- Avrupa İklim Eylem Ağı Türkiye Temsilcisi Özlem Katısöz`ün konuşmacı olduğu "İklim Krizi ve Nükleer Santrallar" konulu söyleşi çevrimiçi gerçekleştirilecek. 

24 Nisan 2021 tarihinde, saat 21.00`da çevrimiçi olarak; ODTÜ Kimya Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İnci Gökmen, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Hukuk Müşaviri Mehmet Horuş ve Sinop NKP Dönem Sözcüsü Kayıhan Konukçu`nun konuşmacı olacağı   "Çernobil`den Bu Güne Nükleer Enerji" başlıklı söyleşi düzenlenecek.   

25 Nisan 2021 Pazar günü saat 13.00`da, Ajans Sinop`un öncülüğünde çevrimiçi Dijital Miting düzenlenecek. Nükleer santrallar ile ilgili bilimsel gerçeklerin paylaşılacağı mitingde Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Prof. Dr. Aziz Konukman, EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ ve NKP Sinop Temsilcisi Zeki Karataş konuşmacı olarak yer alacak. Moderatörlüğünü Cengiz Demirel`in üstlendiği etkinlikte sanatçı Yılmaz Küçük de konser  verecek.

25 Nisan 2021 tarihinde saat 16.00`da,  Avukat EGEÇEP Yürütme Kurulu Üyesi Berna Babaoğlu Ulutaş kolaylaştırıcılığında "Çernobil`den Gaziemir`e Nükleer Tehlike" başlığı altında düzenlenecek çevrimiçi etkinlikte ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Mersin NKP Üyesi Dr. Ful Uğurhan, Nüleersiz.org Koordinatörü Pınar Demircan, Ekosfer Derneği`nden Özgür Gürbüz konuşmacı olarak değerlendirmelerini paylaşacak.

25 Nisan 2021 tarihinde saat 17.00`da, "Çernobil Felaketinden Çıkan Dersler Çernobil 1986…Fukuşima 2011…? " başlığıyla gerçekleştirilecek çevrimiçi söyleşide ise TMMOB Nükleer Güç Santralları İzleme Komisyonu Üyeleri Elektrik Mühendisi Nedim Bülent Damar, Endüstri Mühendisi Oğuz Türkyılmaz konuşmacı olacak.

26 Nisan 2021 tarihinde saat 12.00-14.00 arasında, Mersin NKP tarafından Özgecan Aslan Barış Meydanı`nda "Çernobil`deki Felaket Sizin Eseriniz!" başlığı ile bir etkinlik düzenlenecek. Etkinlik kapsamında; kitlesel basın açıklaması yapılacak; nükleer santrallara ilişkin çarpıcı resimlerin yer aldığı resim sergisi gezilebilecek. Meydana konulacak anı defteri ile halkın nükleer santrallar konusunda düşünceleri alınacak,  nükleer santrallara yönelik Mersin halkına bilgiler aktarılacak.    

28 Nisan 2021 tarihinde saat 16.00`da, "35. Yılında Çernobil" başlığı ile çevrimiçi gerçekleştirilecek ekoloji forumunda ise Çernobil`den Fukuşima`ya nükleer kazalar, tehditler, gerçekler ve Akkuyu konusu ele alınacak. Forumda yaşam savunucusu, çevre aktivisti Murat Kanatlı ve Pınar Demircan konuşmacı olacak, soruları yanıtlayacak.


 TV 5- ANA HABER

21.06.2021
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİS ADAYLARI STAJ İÇİN KONTENJAN BEKLİYOR

SİNOP NÜKLEER SANTRAL DAVASI BİLİRKİŞİ İNCELEMESİ YAPILDI…

20 YILDA 4 MİLYON OLAN FİBER ABONE, 2 YILDA 24 MİLYONA ÇIKAR MI?

HALK TV- HAFTA SONU ANA HABER

TARAFTAR BİLİRKİŞİ İSTEMİYORUZ!

HALK TV- HAFTA SONU ANA HABER

SİNOP`TAKİ NÜKLEER YALAN

TÜRKİYE, İNTERNET HIZINDA 176 ÜLKE ARASINDA 101’İNCİ SIRADA (SOZCU.COM.TR)

TÜRKİYE, İNTERNET HIZINDA 176 ÜLKE ARASINDA 101’İNCİ SIRADA (EGENİNSESİ.COM)

AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ`NE `OLUR` VEREN BİLİRKİŞİ SİNOP NÜKLEER`İ İNCELEYECEK (T24.COM.TR)

Okunma Sayısı: 109


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.