MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

376. SAYI : YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni’nin Eylül 2021 tarihli 376. sayısı “Yangın ve Deprem Sempozyumu” kapağıyla yayınlandı. Bültenimizi yazımızın devamında yer alan bağlantılardan elektronik ortamda okuyabilirsiniz.
 

EMO İzmir Şubesi Haber Bülteni`nin Eylül 2021 tarihli sayısında ilk olarak Şebnem Seçkin Uğurlu`nun "Dayanışma, İşbirliği ve Kamusal Denetim" başlıklı başyazısı yayımlandı. Yazısına "Yangın ve Deprem Sempozyumu`na ilişkin bilgi vererek başlayarak, afetlere karşı yapılması gereken hazırlıklara dikkat çekti. Tarım ve Orman Bakanlığı`nın yetkilendirmesi kapsamında EMO İzmir Şubesi`nde yürütülmeye başlayan, ışıkla avcılık kapsamında kullanılan aydınlatma lambalarının denetimine yönelik çalışmalara ilişkin de bilgi veren Uğurlu, EMO`nun kamusal denetim görevine dikkat çekti.  Kamuda çalışan üyelerin ekonomik sıkıntı çektiğini ifade eden Uğurlu, ek göstergelerin yükseltilmesine yönelik kamu emekçileri sendikaların çalışmalara destek verdiklerini ifade etti. 

Başyazının ardından "Şubeden Haber" kapsamında toplantı ve etkinlik haberlerine yer verildi. TMMOB`un TEİAŞ`ın özelleştirilmesine karşı açtığı davanın haberin yayınlandığı bültende, TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi`nin duyurusu da yer aldı. Yangın ve Deprem Sempozyumu`na ilişkin detayların yer aldığı bültende, 17 Ağustos 1999 depremi dolayısıyla TMMOB ve açıklamaları ile İzmir`de gerçekleştirilen meşaleli yürüyüşün haberlerine de yayınlandı.  Devlet Denetleme Kurulu`nun (DDK) yetkilerinin genişletilerek, demokratik kitle örgütlerinin baskı altına alınmaya çalışılmasına yönelik olarak TMMOB, DİSK, KESK ve TTB`nın gerçekleştirdiği ortak basın açıklamasına da yer verilen bültende, Anayasal hak ve özgürlüklere vurgu yapıldı. Bülten ayrıca TMMOB`un kamuda çalışan mühendislerin sorunlarına yönelik gerçekleştirdiği basın açıklamasına ve taleplere yer verildi.  Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Hiroşima ve Nagazaki`ye atom bombası atılmasının 76. yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasına de yer verilirken, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu`nun orman yangınlara yönelik değerlendirmeleri de yayımlandı. Elektrik Mühendisi Avni Aydoğan`ın hazırladığı "Metal Mahfazalı Hücreler-1" başlıklı teknik yazıya da yer verildi. Bültenin Eylül 2021 tarihli 376. sayısı, ayın güncel gelişmelerinin ironik bir dille aktarıldığı "Vendetta" sayfası ile tamamlandı.  


 PDF Bülten: https://bit.ly/3tmKpxC  


Dijital Bulten: https://bit.ly/3tng4it

 

 EMO, MMO VE ESM UYARDI: ENERJİ ZAMLARINI YENİLERİ İZLEYECEK

02.07.2021
 


Çok Okunanlar


ÜYELİK ÖDENTİSİ BORÇLARININ YAPILANDIRMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 30 EYLÜL 2021

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU PROGRAMI YAYINLANDI

İZMİR YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENİYOR

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU, SMM KOMİSYONU ORTAK TOPLANTISI

DÖNEMİN 3`ÜNCÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLETVEKİLLERİ ARSLAN VE SERTER, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

DAYANIŞMA GÜNÜNDE MÜCADELE VURGUSU

ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 39


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.