MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN KOCAELİ ŞUBE’YE ZİYARET VE BASIN AÇIKLAMASI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, 12 Eylül 2021 tarihinde EMO Kocaeli Şubesi`ni ziyaret ederek, ortak yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi
 

 

  Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu, 12 Eylül 2021 tarihinde EMO Kocaeli Şubesi`ni ziyaret ederek, ortak yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında 12 Eylül Darbesi`nin yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapıldı. Toplantıya, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala, Başkan Yardımcısı Şaban Filiz, Yazman Can İncebıyık, Sayman Çiğdem Gündoğan Türker, Yönetim Kurulu üyeleri Olgun Sakarya, Mehmet Özdağ, Seyfettin Atar; EMO Denetleme Kurulu üyesi Özgür Yakışan; Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sözen, Yazman Kamil Erbay ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şerit katıldı. Toplantının ardından EMO Yönetim Kurulu ve Kocaeli Şube Yönetim Kurulu`nca ortaklaşa 12 Eylül Darbesi`nin yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 

12 EYLÜL DARBESİ`Nİ 41. YILDÖNÜMÜNDE KINIYORUZ

 

Eşit, özgür, demokratik, laik bir anayasal düzene kavuşana dek mücadelemize devam etmeye kararlıyız.

 

Bugün, Türkiye`de demokrasinin yerle bir edildiği 12 Eylül Darbesi`nin 41. yıldönümü… Ülkemizi emperyalizmin istekleri doğrultusunda yeniden yapılandıran darbenin siyasetten hukuka, eğitimden sağlığa, ekonomi ve enerji dahil yaşamın tüm alanlarındaki yıkıcı etkileri ise ne yazık ki 41 yıl sonra bile hala sürüyor. 12 Eylül Darbesi`ni ve darbecileri bir kez daha kınıyoruz.

Darbeyle birlikte uygulanan gerici, neoliberal politikaların ülkemizi getirdiği nokta, bugün yaşadığımız otoriter yönetim anlayışı ve toplumsal kutuplaşma  ile ekonomide süregiden kriz ve geniş halk kesimlerinin giderek daha fazla yoksullaşması olmuştur. En ufak muhalif sesin bile susturulmaya çalışıldığı, basın özgürlüğünün yok edildiği, emek ve meslek örgütlerinin üzerindeki baskının giderek artırıldığı bu dönem, 12 Eylül geleneğinin sürdürüldüğünü de açıkça ortaya koymaktadır.

Ekonomik krizin en büyük nedeni, 12 Eylül Darbesi sonrası uygulanan neoliberal politikalardır. 41 yıldan bu yana iktidarda bulunan siyasi partilerin enerji dahil her alanda gerçekleştirdikleri özelleştirmeler, gelişme ve ilerleme yerine, birçok alanda dışa bağımlılıkla sonuçlanmış, sosyal devlet anlayışı temelden sarsılmıştır. İşsizlik ve hayat pahalılığı giderek yükselirken, laiklik karşıtı gerici ve faşist politikalar da toplumda ayrışmalara yol açmıştır.

12 Eylül askeri darbesinin ürünü olan tek adam rejimi, bir yandan baskı ve şiddet politikaları, diğer yandan rant temelli uygulamaları ile darbe karanlığını sürdürmekte, ülkemizin geleceğini de karartmak istemektedir.

Ancak Türkiye karanlığa mahkum değildir.

Gelecek nesillerimiz 12 Eylül Darbesi`nin gölgesinde değil, eşit, özgür ve demokratik bir ülkede yaşamalıdır.

Bilinmelidir ki EMO olarak bizler, bu ülkenin aydınlık yüzleri olan üyelerimiz ve çağdaşlıktan yana tüm emek ve meslek örgütleriyle birlikte 12 Eylül etkisinin gerilediği, insanca yaşama hakkının tanındığı; eşit, özgür, demokratik, laik bir anayasal düzene kavuşana dek mücadelemize devam etmeye kararlıyız.

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

47. DÖNEM YÖNETİM KURULU

12 Eylül 2021 TAŞINABİLİR UZATMA KABLOLARI

01.09.2021
 


Çok Okunanlar


11. DÖNEM ŞUBE YÖNETİM KURULU EĞİTİM KOMİSYONU İLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

BOLU TEMSİLCİLİĞİNDE SMM ÜYE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

PATLAYICI ORTAMLARDA ELEKTRİKSEL GÜVENLİK TEMEL EĞİTİMİ ÇEVRİMİÇİ DÜZENLENMİŞTİR

TMMOB KOCAELİ İKK TOPLANTISI YAPILDI

BOLU TEMSİLCİLİĞİ EMO GENÇ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

BOLU SEDAŞ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ İLE TOPLANTI

Okunma Sayısı: 24


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.