MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

MİLLETVEKİLLERİ ARSLAN VE SERTER, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 
CHP İzmir Milletvekillileri Ednan Arslan ve Bedri Serter, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’ni ziyaret etti. EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu ile görüşen milletvekilleri, Şube çalışmalarına ve genç üyelerin yaşadığı istihdam sorunlarına ilişkin bilgi aldı.
 

Aynı zamanda EMO üyesi de olan TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Ednan Arslan ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bedri Serter, 15 Eylül 2021 tarihinde EMO İzmir Şubesi`ni ziyaret etti. 

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, Başkan Yardımcısı H. Avni Gündüz ve Şube Müdürü Barış Aydın ile görüşen milletvekilleri, Şube çalışmalarına ilişkin bilgi aldılar. Enerji alanında yaşanan sorunların ve fahiş fiyatların gündeme geldiği toplantıda, özellikle sanayide enerji verimliğinin artırılması için alınması gereken önlemler ve elektrik zamları değerlendirildi.  

Genç mühendisler arasından artan işsizlik ve mühendislik eğitiminde kalite düşüşü sorunlarının değerlendirildiği toplantıda, mühendislik bölümlerindeki akademik altyapı problemleri de değerlendirildi. Mühendislik öğrencilerinin yaşadığı staj yeri bulma ve mezuniyet sonrası yaşanılan uzun süreli işsizlik sorunlarının dile getirildiği toplantıda, kamu kuruluşları başta olmak üzere mühendis istihdamının artırılması için çözüm önerileri değerlendirildi.  "Geçici" ve "güvencesiz" çalışma koşullarına dikkat çekilen toplantıda, kamudaki mühendis açığının, acilen kadrolu personel ataması yoluyla kapatılması gerektiği ifade edildi. Kamu kuruluşları, kamu hizmeti yapan özelleştirilmiş kurumlar ile mühendis çalışan sayısı yüksek şirketlere yeni mezun mühendis istihdamı zorunlu hale getirilmesi için yasal düzenleme yapılması gerektiğinin ifade edildiği toplantıda, son 5 yıl içinde mezun olan mühendislere yönelik olarak getirilecek bu zorunluluk kapsamında, SGK primleri ve ücretler için devlet desteği sağlanması gerektiği ifade edildi.BİNA ELEKTRİK TESİSATLARINDA SİSMİK KORUMA SEMİNERİ / VİDEO HABER

24.11.2021
 


Çok Okunanlar


X. ASANSÖR SEMPOZYUMU
PROGRAM / KAYIT


BİNA ELEKTRİK TESİSATLARINDA SİSMİK KORUMA SEMİNERİ / VİDEO HABER

X. ASANSÖR SEMPOZYUMU: GELİŞEN TEKNOLOJİ, GÜVENLİK VE DENETİM TARTIŞILDI

X. ASANSÖR SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ / VİDEO HABER

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: AUTODESK REVİT ELEKTRİK // VİDEO HABER

BATARYA İZLEME SİSTEMLERİ SEMİNERİ // VİDEO HABER

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: BİNA ELEKTRİK TESİSATLARINDA SİSMİK KORUMA

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: BATARYA İZLEME SİSTEMLERİ

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: AUTODESK REVİT ELEKTRİK

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ALÇAK GERİLİMDE SELEKTİVİTE

Okunma Sayısı: 33


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.