MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

10 EKİM KATLİAMINDA YİTİRDİĞİMİZ CANLARI ANDIK


GÜNDEM

 
Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin gerçekleştireceği “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi”ne yönelik canlı bomba saldırısında yaşamını yitiren 103 kişiyi, katliamın 6. yıldönümünde özlemle andık.
 

 

Ankara`da anma töreni öncesinde gar çevresine giden yollarda önlem alan polis ekipleri alana girmek isteyen kitlelere Ulus Metro çıkışı önünde sert biçimde müdahale etti. Biber gazı ve orantısız güç kullanan polis ekipleri, birçok kişiyi gözaltına aldı.

Polis engeline rağmen Ankara Tren Garı önünde siyah balonlarla anma gerçekleştirildi. Ölenler için patlama saati olan saat 10.04`te saygı duruşu yapıldı. Anmaya ölenlerin yakınları, yaralılar, CHP ve HDP`li milletvekilleri, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut ve KESK Eş Başkanı Mehmet Bozgeyik de katıldı.

Törende, aileler ve kurumlar adına ortak basın açıklaması 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği (10 Ekim Der) Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun tarafından okundu. Coşgun, katliama ilişkin ihmali olduğu ileri sürülen kamu görevlilerinin yargılanmadığını hatırlatarak, "Bilinmelidir ki insanlığa karşı işlenen bu suçların faillerini gizleyenler, bu suçların ortağıdır. İktidarını korumak için toplumu kaos ve şiddet sarmalına sürükleyenleri asla unutmayacağız. Kardeşlerimizin hayatlarından, bizlerin acılarından oy devşirenleri asla affetmeyeceğiz" diye konuştu.

Coşgun, Ankara Büyükşehir Belediyesi`nin ölenler anısına yerleştirdiği ağaçların dün Ankara Valiliği tarafından kaldırıldığına dikkat çekerek, "Bugün alana yerleştirilemeyen, gece yarısı kaldırılan Matem Ağaçları ile anıt meydan ve anma yeri projesinin yapım süreci başlayacaktı. Bu proje her türlü baskıya karşı hayata geçecek" dedi.

Törende, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da konuşma yaptı. Konuşmalarda, anıt ağaçların kaldırılmasına sert tepki gösterildi.

Konuşmaların ardından siyah balonlar havaya uçuruldu, 10 Ekim`de ölenlerin fotoğraflarının olduğu geçici anıta karanfiller bırakıldı.

Kocaeli

Kocaeli`nde 10 Ekim nedeniyle yapılan törene EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Can İncebıyık, Yönetim Kurulu Saymanı Çiğdem Gündoğan Türker ve EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kardelen Kamişli katıldı.

Samsun

10 Ekim nedeniyle Samsun Tren Garı`nda düzenlenen anma törenine EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, EMO Denetleme Kurulu Başkanı Suat Yılmaz ve EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tarkan katılım sağladı.

Mersin

Mersin‘de gerçekleştirilen 10 Ekim anma törenine de EMO Yönetim Kurulu Üyesi ve EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Atar katıldı.

 KANAL 42- ANA HABER

16.10.2021
 


Çok Okunanlar


`ELEKTRİK -ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDE GÜNCEL GELİŞMELER SEMPOZYUMU` BAŞLIYOR

PARİS İKLİM ANLAŞMASI NÜKLEER ENERJİNİN TRUVA ATI MI !

ÜLKE GELECEĞİMİZİ RUSYA İLE YAPILAN GİZLİ ANLAŞMALARA TESLİM ETMEYECEĞİZ!

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN DENİZLİ ŞUBE’YE ZİYARET

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU BAŞLADI

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN İZMİR ŞUBE’YE ZİYARET

EMO YÖNETİM KURULU YEDAŞ, YEPAŞ, TEİAŞ ORTA KARADENİZ YÜK TEVZİ İŞLETME, TEİAŞ 10. BÖLGE VE TÜRK TELEKOM SAMSUN BÖLGE MÜDÜRLÜĞܒNÜ ZİYARET ETTİ

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN TRABZON ŞUBE’YE ZİYARET

EMO YÖNETİM KURULU ÇORUH ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş’Yİ ZİYARET ETTİ

42. YILINDA 19 EYLÜL 1979 İŞ BIRAKMA EYLEMİNİ SELAMLIYOR TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ!

Okunma Sayısı: 35


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.