MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

YÜKSEK GERİLİM İŞLETME SORUMLULUĞU HİZMETLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU 
Üyelerimizin Dikkatine
2022 yılı itibariyle Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu hizmetlerinin yürütülmesinde bir dizi değişikliğe gidilecektir. Yapılacak bu değişiklikler ve hizmetin yürütülmesinde dikkat edilmesi gereken konular duyurumuzun devamında dikkatinize sunulmaktadır.
 

1)  İmzalanacak sözleşmelerde sadece Odamız tarafından basılan matbu Sözleşmeler kullanılacaktır. Sözleşmelerin adeti EMO Yönetim Kurulu tarafından 2 TL olarak ücretlendirilmiştir. Bilgisayar çıktısı, fotokopi vs. sözleşmeler kabul edilmeyecektir.

2)   Sözleşmeler biçim ve içerik yönünden değiştirilmiştir. Geçmiş yıllardan elinde Odamız tarafından bastırılmış ve  kullanılmamış sözleşme olan üyelerimiz elindeki Sözleşmeleri getirip yenisiyle ücretsiz olarak değiştirebileceklerdir.

3)  Sözleşmelerde abone numarası bulunması zorunludur. Abone numarası olmayan sözleşmeler sisteme kaydedilememektedir.

4)   Her sözleşmeye yalnızca 1 abone numarası yazılabilir. Birden fazla abone numarası yazılan sözleşmeler sisteme kaydedilmeyecektir. Birden fazla abone numarası bulunan kullanıcılara ait İşletme Sorumluluğu Sözleşmelerinde her abone numarası ve bağlı trafolar için ayrı sözleşme doldurulacaktır.

5)    Sözleşmenin 5. maddesinin "o" bendine göre yılda en az 4 kez trafo başında yaptığı kontrollere ait kontrol formları taranarak e-posta yoluyla Oda`ya iletecektir. Aralık ayı içerisinde güncellenerek tarafınıza iletilecek formlarda işveren imza ve kaşesi, İşletme Sorumlusu imza ve kaşesi yer alacaktır. Oda`ya gönderilen bu kontrol formları ilgili sözleşme kaydının altına eklenerek, Sözleşme ve Tescil Belgesi üzerinde yer alan karekodlarla takibi yapılabilecektir.

6)    Sözleşmenin 8. maddesi olan ücret maddesinde yer alan hizmet ücreti 2022 yılı için belirlenmiş en az ücretlerin altında olamaz.En Az Ücretlerin altında yazılan sözleşmeler sisteme işlenmeyecektir.

7)    Sözleşmenin 14. maddesi olan yürürlük maddesinde yazdığı üzere sözleşmeler imza tarihinden sonra 10 gün içerisinde oda onayına sunulmak zorundadır. 10 günden daha eski olanlar sisteme girilmeyecektir. Yalnız bir önceki yıldan devam eden işlerde, sözleşmeleri Ocak ayında içerisinde getirmek şartıyla 10 gün kuralı aranmayacaktır.

8)  Adreste birden fazla trafo bulunması durumunda her trafonun gücü ayrı ayrı yazılmalıdır.

9)    Sözleşmelerde tüm tarafların imzasıyla birlikte kaşesi bulunmak zorundadır. Kaşe imza gibi arka sayfalara geçmediği için her nüshaya ayrı ayrı kaşelenecektir. Kaşesi eksik sözleşmeler sisteme kaydedilmeyecektir.

10) İşletme sorumluları sözleşmenin alt kısmında yer alan "İŞLETME SORUMLUSU" kısmına, isim, unvan ve oda sicil numaralarının yazılı olduğu, şahıs kaşelerini; "TESCİLLİ BÜRO" kısmına da firma kaşelerini basacaklarıdır.

11)  Sözleşmenin 2. sayfasında yer alan işveren bilgi kutucuğu, işletme sorumlusu bilgi kutucuğu, trafo adresi  kutucuğunda yer alan alanların tamamını doldurmalıdır.

12)  Sözleşmenin 2. sayfasında yer alan "Merkez Tipi" ve "Koruma Tipi" alanları, yazılan trafoya göre seçilmelidir. Seçimler ya uygun seçeneği yuvarlak içine alarak yada diğerlerinin üstü çizilerek yapılmalıdır.

Yukarıda dikkatlerinize sunduğumuz tüm bu değişiklik ve düzenlemelere dikkat edilerek Sözleşmelerin hazırlanmasını rica eder, sağlıklı, başarılı çalışmalar dileriz.

EMO ANKARA ŞUBESİ
25. DÖNEM YÖNETİM KURULUENDÜSTRİYEL TESİSLERDE YANGIN ALARM SİSTEMLERİNİN PROJELENDİRME VE UYGULAMA ESASLARI BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

05.08.2022
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBESİ KOMİSYON ÇALIŞMALARINA TÜM ÜYELERİMİZİ DAVET EDİYORUZ

ÜLKEMİZDE YAŞANAN ORMAN YANGINLARI VE YANGINLARLA MÜCADELE KONUSUNDA BİLGİ ALDIK

AĞUSTOS AYI WEBİNARLARI BAŞLIYOR

EMO ANKARA ŞUBESİ 26. DÖNEM 2. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI 2022 YILI ASGARİ ÜCRETİ TEMMUZ AYI İTİBARIYLA 11200 TL OLARAK GÜNCELLENDİ

HASTANELERDE YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİNİN PROJELENDİRİLMESİ BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

2022 YILI EN AZ ÜCRETLERİNDE GÜNCELLEME

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE YANGIN ALARM SİSTEMLERİNİN PROJELENDİRME VE UYGULAMA ESASLARI BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

PROGRAMLANABİLİR ELEKTRONİK MALZEMELERİN TESTLERİ VE YEDEK ALMA BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNİKERLERİ TEKNİSYENLERİ ODASI VE ENERJİSA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Okunma Sayısı: 1336


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.