MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

13. ULUSLARARASI ELECO 2021 BAŞLADI


GÜNDEM

 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi, Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nce düzenlenen “13. Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferansı (ELECO) 2021”, 25 Kasım 2021 tarihinde açılış töreniyle başladı. Çevrimiçi yapılan etkinlikte yurtiçi ve dışından çok sayıda bilim insanı tarafından elektrik güç sistemlerinden elektroniğe, yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji kalitesi ve verimliliğe, akıllı sistemler ve haberleşmeye kadar uzanan birçok konuda sunumlar gerçekleştirilecek.
 

 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi`nin Uludağ Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik-Elektronik Fakültesi ile birlikte düzenlediği "13. Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferansı (ELECO) 2021" başladı. Çevrimiçi etkinliğin açılışında ilk sözü olan EMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, konferansın düzenleniş süreci, katılan bilim insanları ve yapılacak sunumlarla ilgili kısa bilgi aktardı.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala, demokratik ve bilimsel bir ortam yaratarak, elektrik, elektronik ve biyomedikal mühendisliği alanında konunun taraflarını bir araya getiren etkinliğin, ülkemize ve meslek disiplinlerimize yol göstermesini dileyerek konuşmasına başladı.  EMO olarak yıllardır ülke sorunlarıyla mesleki sorunları ortak bir zeminde çözme anlayışını sürdürdüklerini belirten Pala, şunları söyledi:

"Kendi meslek disiplinimizi ilgilendiren konularda mühendislik hizmetlerinin geliştirilmesi, bilim ve tekniğin kamu yararına sunulması amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde sempozyum ve kongreler düzenliyoruz. Bilimi ve teknolojiyi insanlık yararına kullanmayı mesleki etkinliklerinin temel ilkesi kabul ediyor; demokrasinin, eşitlik, adalet ve barışın olmadığı,  bilimin umursanmadığı içinde bulunduğumuz böylesine zorlu dönemde, toplumun gelişimi ve dönüşümüne yönelik yapılan tüm çalışmaları önemsiyoruz."

Pala, son 20 yıldır uygulanan ağır neoliberal politikalarla kamu kaynaklarının tasfiye edildiğini, iktidarın bir yandan Cumhuriyet değerlerini aşama aşama törpülerken, özelleştirme ve piyasalaştırma uygulamalarıyla yerli ve yabancı sermaye odaklarına aktardığı kaynaklarla gücünü pekiştirdiğini vurguladı. Başta enerji olmak üzere birçok alanda ciddi borç yükü olduğuna işaret eden Pala, bugünün ekonomik gelişmelerinin çocuklarımızın geleceğine ipotek koyduğunu söyledi. 

TMMOB adına Sekretaryasını EMO`nun yürüttüğü 13. Enerji Sempozyumu`nun da 9-11 Aralık 2021 tarihleri arasında "Enerji, Yaşam ve Demokratikleşme" temasıyla çevrimiçi düzenleneceğini belirten Pala, sempozyuma katılım çağrısında bulunarak konuşmasını tamamladı.

Açılışın ardından konferans sunumlarına geçildi.

Konferans kapsamında 3 gün boyunca 10:00-19:00 saatleri arasında 30 oturumda 129 bildiri sunulacak. Ayrıca alanında uzman bilim insanları tarafından 7 çağrılı konuşma gerçekleştirilecek.

Yurtiçi ve dışından çok sayıda bilim insanının katılacağı konferansta, elektrik güç sistemleri, elektronik, kontrol sistemleri, yenilenebilir enerji kaynakları, enerji kalitesi ve verimliliği, elektrik makinaları, elektromanyetik alanlar, işaret ve görüntü işleme, yüksek gerilim tekniği, akıllı sistem uygulamaları, güç elektroniği ve uygulamaları, dijital sistemler, haberleşme sistemleri ve tekniği konuları ele alınacak.

Konferans programı ve zoom bağlantı adreslerine ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.eleco.org.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


 

 

Dosyalar

ELECO 2021 PROGRAM (886 KB)BBNTÜRK- HABERLER

30.11.2021
 


Çok Okunanlar


KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASI NE ZAMAN BAŞLADI, KIŞ SAATİ NEDEN UYGULANMIYOR? (EVRENSEL.NET)

2022 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

2022 YILI SMM BAŞVURULARI BAŞLIYOR

EMANET 2021 BAŞLIYOR

ASANSÖR SEMPOZYUMU

MESLEK ALANLARI BELİRLEME ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

13. ULUSLARARASI ELECO 2021 KONFERANSI

SAATLERE AYAR ARANIYOR (OKSİJEN)

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN GAZİANTEP ŞUBE’YE ZİYARET

TMMOB 13. ENERJİ SEMPOZYUMU 9-11 ARALIKTA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Okunma Sayısı: 55


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.