MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SAMSUN’DA SANTRALİN BACASI TÜTÜYOR! “SUÇ İŞLİYORLAR” (SAMSUNGAZETESİ.COM)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


Samsun`da Santralin Bacası Tütüyor! "Suç İşliyorlar" Samsun`un Çarşamba İlçesi`nde yargı kararıyla ikinci kez mühürlenen biyokütle enerji santralinden yükselen dumanlar, yöre halkı tarafından görüntülendi

Samsun`un Çarşamba İlçesi Eğerceli Mahallesi`nde mahkame kararıyla ikinci kez mühürlenen biyokütle enerji santralinin bacasından çıkan dumanlar, çevre sakinlerince görüntülendi. Dumanların yükselmesi, "Santral çalışıyor mu?" sorusunu akıllara getirdi.

‘SUÇ İŞLİYORLAR`

SAMÇEP Sözcüsü ve Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ ile davacılardan Murat Şenel, mühürlenmiş bir tesiste herhangi bir çalışma yapılmasının hukuka aykırı olduğunu belirterek, "Hem santralin dış kapısına mühür vurmayanlar hem de santralin bacasından duman çıkmasına neden olanlar suç işliyor" dedi.

‘İÇME SUYU BİLE KULLANAMAZSIN`

Hukuka aykırı davranıldığını kaydeden SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, "Bu tesis 1 Kasım`dan itibaren her gün her an üretim yapacakmış gibi ‘Planlanmış üretim bilgisi` giriyor. Biz artık şüpheleniyoruz. Elektrik Mühendisleri Odası olarak biz orada elektrik üretiliyor diye değil, ÇED mevzuatına aykırı işlem yapılıyor diye dava açtık ve kazandık. Yani orada o bacanın tütmemesi gerekir. Bütün faaliyetlerin durması şarttır. Şu anda orada suç işleniyor. Orada bir işlem yapılıyor ki o bacadan da duman çıkıyor. Madem o tesis mühürlendi sen hiçbir şey yapamazsın. İçme suyu bile kullanamazsın. Depoda sürekli çalışma yapılıyor. Onlarca kamyon gece tesise girip çıkıyor. Bu, oradaki halkı tahrik etmekten başka bir şey değil. Ben orada ne yapıldığını bilmiyorum ki. ‘Elektrik üretilmiyor`un arkasına sığınılamaz" diye konuştu.

‘DIŞ KAPIYA MÜHÜR VURULMALI`

"İçerde çalışıyorlar ki bacalar buhar çıkıyor" diyen Murat Şenel de, suç duyurusunda bulunduklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

"Tüm tesisin mühürlenmesi gerekiyor. Bu dumanlar neden çıkıyor? Madem mühürlendi o tesiste güvenlik dışında kimsenin kalmaması gerekiyordu. Şu anda orada suç işleniyor. Mühürlendikten sonra gönderdikleri işçileri çağırdıklarını duyduk. Depoda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Madem bu tesis mühürlendi tüm faaliyelerinin durması gerekmiyor mu? Normalde jandarmanın oraya gidip içeride kim var kim yok tutanak tutması lazım. İçeride ne yapılıyor bilmiyoruz ve dış kapıya mühür vurulmasını bekliyoruz."

 

Bağlantılar

www.samsungazetesi.com/samsunda-santralin-bacasi-tutuyor-suc-isliyorlar-68167/?fbclid=IwAR2Cb0mYFwJ09_kzCGaDC4yKRzeo-lDNXPj6b2kQh7qqebAaPcSINQMJLe4
 


EVRENSEL TV- ÇEPEÇEVRE YAŞAM

21.01.2022
 


Çok Okunanlar


ZAMLI YENİ YIL MÜJDESİ

ZAMLI YENİ YIL MÜJDESİ

KRT TV- GÜN İZİ

ZAMLARI GERİ ALIN!

YALAN VE ALGI ENFLASYONU (İSTİKBAL GAZETESİ)

ENERJİMİZİ YURTDIŞINDA BİR VANAYA BAĞIMLI HALE GETİREN POLİTİKALARA İTİRAZ EDİYORUZ

İBB-YAZ SAATİ UYGULAMASINA NEDEN SON VERİLMELİ?

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

TMMOB 13. ENERJİ SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ

ERTELENMİŞ DÜŞLERİN GERÇEKLEŞTİĞİ BİR YIL DİLEĞİYLE!

Okunma Sayısı: 38


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.