MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO ANKARA ŞUBESİ GELENEKSEL GECESİ DÜZENLENDİ 
EMO Ankara Şubesi Geleneksel Gecesi 25 Aralık 2021 Cumartesi akşamı Kurtuluş Parkı içerisinde yer alan Vedat Dalokay Nikah ve Kokteyl Salonu`nda gerçekleştirildi. Üyelerimizin ve misafirlerimizin güzel bir gece geçirdiği, gönlünce eğlendiği gecenin fotoğraflarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.
 

Geleneksel Gece‘nin açılış konuşmasını EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kardelen Kamişli gerçekleştirdi. Kamişli konulmasında şunları kaydetti:

"Değerli EMO Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Onur Kurulu, Oda ve Parti Temsilcileri, İl/İlçe Temsilcileri, Ankara Şubesi Üyelerimiz ve Oda Emekçisi Arkadaşlarım,

Öncelikle Pandemi koşulları devam ediyor olmasına rağmen katılımınızla bizleri onore ettiğiniz için Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim. 2020 yılında göreve başlamamız akabinde yüzleştiğimiz küresel pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştiremediğimiz, sonunda bir araya gelebildiğimiz EMO Geleneksel Gecesi`ne hepiniz hoş geldiniz.

İlk Genel Kurulu‘nu 26 Aralık 1954 tarihinde gerçekleştiren Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), kuruluşunun 68. yılını mesleki ve toplumsal mücadelesini sürdürme kararlılığı içinde kutluyor. Mühendislik mesleğinin gelişimi ve bilimin kamu yararına kullanılmasında öncülük yapan EMO, önümüzdeki yıllarda da TMMOB ve bağlı odaları ile kamu yararını temel alarak bilimsel özgürlüğü rehber edinen bir anlayış içerisinde, onurlu yürüyüşüne ve dik duruşuna devam edecektir.
Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Haberleşme, Kontrol ve Biyomedikal mühendislerinden oluşan 80 bini aşkın üyesi, 14 şubesi, 112 il ve ilçe temsilciliği, 250 işyeri temsilciliği, yüzlerce bilimsel yayını ve 160 çalışanı ile EMO, ülkenin her yerinde 1954‘den beri emek, demokrasi ve mesleki mücadelesini sürdürmektedir.

Değerli Konuklar,

Ülkemizde siyasi iktidarın baskılarına rağmen Birliğimizi, Odamızı, Şubemizi bu günlere getirmenin haklı gururunu yaşadığımız bugünlerde; daha çok üretmeye, ileriye ve güncele yüzümüzü dönerek çalışmalarımızı geliştirmeye, meslek alanlarımız konusunda daha çok söz söylemeye, meslektaşlarımızın hakları için söylemlerimizi daha da yüksek sesle söylemeye ihtiyacımız var.
EMO olarak inanıyoruz ki; geçmişten bugüne ve geleceğe üretim ve sanayileşmeyi çevreye ve doğaya karşı sorumluluk bilinciyle kavramak, insanların enerjiye erişim, haberleşme, ulaşım, barınma ve beslenme olanaklarını ortak bir fayda, sosyal bir hak, toplumsal hukuk ile çözülmesini talep etmek ideolojik bir tercihtir.  Bilimi, teknolojiyi bu anlayış ile kavramaktır. Odamız önümüzdeki dönemde de daha çok politika yapmaya, bilimi ve tekniği halkın hizmetine daha çok sunmak için kendi meslek alanlarımızdan çalışmaya devam edecektir.

Bu çalışmaları yürütürken; son 20 yılda TMMOB‘yi ve meslek odamızı etkisizleştirmek, üye ile bağlarını kopararak mevcut örgütlülüğümüzü dağıtmak üzere sistematik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Bu saldırıyı göğüslemeye, üyemiz ile bütünleşmeye hazırız.

Birliğimize, Odamıza ve mesleğimize yıllardır emek veren, katkılarınız ile bugünlere gelinen mesleğimizin bayrak yarışı misali hep daha ileriyi hedefleyerek ilerlemesi gerekliliğini ve gerekliliği gerçekleştirme gücünü, yürekliliği görüyorum. Dayanışma ve bir arada olarak meslek alanlarımızı koruduğumuz, mesleğimizin olması gereken değer seviyesine çıkarttığımız nice yıllarımız olacaktır.
44. yılını mesleki ve toplumsal mücadele içerisinde kutlamaya hazırlanan Ankara Şubemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen; Temsilcikten başlayıp Şube oluşumu ve çalışmalarına, yönetimlerde görev almış Başkanlarımıza; Yönetim Kurulları üyelerine; oda çalışmalarında odamıza daha iyi daha güzel hizmetler üretmesi için katkı koyan emek harcayan İl ve İlçe Temsilcilerine; İş yeri Temsilcilerine; Komisyon Başkanlarına ve Komisyonların değerli üyelerine; meslektaşlara; birlikte çalıştığımız yönetim kurulu üyelerine; şube çalışanları arkadaşlarıma emek ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Birliğimiz, Odamız, Örgütlü mücadelemiz ve meslektaşlarımız ile dayanışmanın, birlikte olmanın gücüne inanarak; hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz."

Geleneksel Gece‘ye TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Ünver, EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban Filiz, Yönetim Kurulu Yazmanı Şükrü Can İncebıyık, Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Sakarya‘nın yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve il-ilçe temsilciliklerimizden katılımlar oldu. Katılımcılar geleneksel hediye çekişive Grup Günyüzü‘nün müzikleri ile keyifli vakit geçirdiler.

 ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE YANGIN ALARM SİSTEMLERİNİN PROJELENDİRME VE UYGULAMA ESASLARI BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

05.08.2022
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBESİ KOMİSYON ÇALIŞMALARINA TÜM ÜYELERİMİZİ DAVET EDİYORUZ

AĞUSTOS AYI WEBİNARLARI BAŞLIYOR

EMO ANKARA ŞUBESİ 26. DÖNEM 2. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI 2022 YILI ASGARİ ÜCRETİ TEMMUZ AYI İTİBARIYLA 11200 TL OLARAK GÜNCELLENDİ

HASTANELERDE YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİNİN PROJELENDİRİLMESİ BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

2022 YILI EN AZ ÜCRETLERİNDE GÜNCELLEME

PROGRAMLANABİLİR ELEKTRONİK MALZEMELERİN TESTLERİ VE YEDEK ALMA BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE YANGIN ALARM SİSTEMLERİNİN PROJELENDİRME VE UYGULAMA ESASLARI BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

EMO ANKARA ŞUBESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNİKERLERİ TEKNİSYENLERİ ODASI VE ENERJİSA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Okunma Sayısı: 288


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.