MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO 47.DÖNEM ENERJİ DAİMİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Enerji Daimi Komisyonu (EDK) toplantısı 6 Ocak 2022 tarihinde Ankara’da düzenlendi. EDK Alt Çalışma Gruplarının çalışmalarının ele alındığı toplantıda, Alt Çalışma Grupları tarafından hazırlanan raporlar değerlendirilerek, önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar planlandı. Türkiye’de uygulanan enerji politikaları ve güncel gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
 

EMO Genel Merkezi`nde saat 10.00`da başlayan toplantıya; EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özdağ, Olgun Sakarya, EDK Yürütme Kurulu Başkanı Tanay Sıdkı Uyar, EDK Yürütme Kurulu Üyesi; Teoman Alptürk, İsmet Turan, Genç Ali Nihat Dursun katılırken, toplantıya video konferans yöntemiyle bağlanan EDK Raportörü İlknur Yılmaz, EDK Üyesi;  Muammer Argün, Erhan Karaçay, Suat Yılmaz, Tevfik Demirel yapılan çalışmalara ilişkin bilgi aktardı. 

Ülkemizde uygulanan yanlış enerji politikaları karşısında kamuoyu oluşturmak adına enerji alanında yapılan çalışmaların öneminin vurgulandığı toplantıda, 9-11 Aralık 2021 tarihinde TMMOB adına gerçekleştirilen 13. Enerji Sempozyumu ve son dönemde enerji alanında yapılan zamlar değerlendirildi. EPDK`nın 1 Ocak 2022`den geçerli elektrik tarifeleri konusunda söz alan Mehmet Özdağ, EÜAŞ`ın toptan fiyatları 32 kuruşun altında bir kamu kurumu olduğunu vurgulayarak, "EÜAŞ dağıtım şirketlerine ve görevli tedarik şirketlerini sübvanse etmek yerine halkı sübvanse etsin. 1. Kademe (5 Kwh/gün) mesken abonelerinin enerji bedeli EÜAŞ fiyatlarıyla belirlensin" önerisinde bulundu. Özdağ, bu konuda EDK`nın bir karar almasının önemine işaret etti. 

EDK Yürütme Kurulu Üyeleri daha sonra EMO Genel Merkezi`ni ziyaret eden CHP 27. Dönem Muğla Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Süleyman Girgin`in ile de bir araya geldi. Görüşmede; EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban Filiz, Yönetim Kurulu Yazmanı Can İncebıyık, EMO Müdürü Berat Özdemir de hazır bulundu.  

CHP Milletvekili Süleyman Girgin`in ziyaretinde son dönemde elektrik fiyatlarına yapılan yüksek oranlı zamlar ve enerji sektörünün durumu ve TEİAŞ`ın özelleştirme kapsamına alınması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. EMO faaliyetlerine ilişkin bilgi aktarıldı. 

 KANAL B- ANA HABER

12.05.2022
 


Çok Okunanlar


YARGI YANGIN GÜVENLİĞİ İÇİN SON NOKTAYI KOYDU

EMO ADALET NÖBETİ’NDE

EMO 48. DÖNEM ONUR KURULU İLK TOPLANTISI YAPILDI

1 MAYIS’TA ALANLARDAYIZ

FOX TV- ANA HABER

TÜRKİYE`DEKİ GÜNEŞ ENERJİSİ KOOPERATİFLERİ, İTHAL ENERJİ YÜKÜNE NE KADAR ÇÖZÜM OLABİLİR? (BBC.COM)

KRT TV- ANKARA SAATİ

YOL TV- ANA HABER

KRT TV- ANKARA SAATİ

TMMOB YÖNETİM KURULU, ODA BAŞKANLARI VE İKK SEKRETERLERİ ORTAK TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 79


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.