MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ İMZA YETKİSİ SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETENLERE TEŞEKKÜRLER 
EMO Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu 13.01.2022 tarihinde Elektronik Mühendislerinin ve Elektronik-Haberleşme Mühendislerinin mesleki yetkilerinin netleştirilmesi sürecinde görev alıp çözüm üreten kurullara teşekkür eden bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamanın tam metnine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. Elektronik Mühendisleri İmza Yetkisi Sorununa Çözüm Üretenlere Teşekkürler
 

Elektronik Mühendislerinin ve Elektronik-Haberleşme Mühendislerinin mesleki yetkilerinin netleştirilmesi ve imza yetkisi adı ile kısıtlanan yetkilendirmeleri ve belgelendirmeleri konusunda ciddi tereddütlerin yaşandığı bilinmekte olup Şube Yönetim Kurulumuzun 25.05.2021 tarih ve 25/55 numaralı toplantısında Elektronik Mühendislerinin sorunlarının bir an önce çözüme ulaştırılması hususunda Oda Yönetim Kurulu`na sorunların ve kaynaklarının listesi sunulmuştur.


Elektronik Mühendisleri; EMO`na bağlı Mühendislikler içerisinde Elektrik- Elektronik ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisleri ile benzer eğitim almış olmasına rağmen, Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve EMO SMM Hizmetleri Yönetmeliği (8 Ocak 2009 Perşembe Resmî Gazete Sayı :27104) Madde 7, H bendi, 7. ve 8. Fıkraları vb gibi) gereğince aldıkları diplomaları Elektrik Kuvvetli Akım tesislerinin projelendirme, danışmanlık, taahhüt, test-ölçüm hizmetlerini yürütememektedir. İlgi Yönetmelik yayınlanmadan önce herhangi bir sorun yokken, Yönetmeliğin yayınlanması ve Elektronik Mühendislerinin sayısının gün geçtikçe artmasıyla Elektronik Mühendislerinin bu alandaki sorunları da artmıştır.

Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve EMO SMM Hizmetleri Yönetmeliği yönetmelik çalışmalarını EMO SMM Daimi Komisyonu, EMO Yönetmelikler Komisyonu çalışmalarını yürütmüş 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirilen Meslek Alanları Çalıştayı ile sorunların çözümüne ilişkin yol yöntem belirlenmiştir.

EMO Yönetim Kurulu`nun "05.10.2021 tarih ve 47/54 sayılı toplantı sonucu alınan Elektronik Mühendislerinin Elektrik – Elektronik Mühendislerine denkliği ile ilgili kurum yazışmalarının yapılması ve 1 kV üstü denklik çalışmalarının Şubat ayı sonuna kadar düzenlenmenin tamamlanması için gerekli çalışmaların devam etmesine" kararı ile Elektronik Mühendislerinin yetki kısıtlamalarına çözüm üretilmiştir. 

Yıllardır mühendislik imza yetkisini kullanamayan elektronik mühendislerinin sorununa çözüm üretme aşamasında görev alan EMO Ankara Şubesi Elektronik Meslek Dalı Komisyonu`na, Şube Yönetim Kurulu olarak ilettiğimiz üyelerimizin sorunlarına kulak vererek çözümlenmesini sağlayan 47. Dönem EMO Yönetim Kurulu`na teşekkür ederiz.

 

TMMOB
Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi
25. Dönem Yönetim Kurulu DİJİTAL İKİZ VE SANAL GERÇEKLİK BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

16.05.2022
 


Çok Okunanlar


ANKARA RÜZGARI KÜLTÜR SANAT VE YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ “HERKES RESİM ALSIN DİYE ANNELERE DAİR” SANAL SERGİSİ

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖZEL / EMO-GENÇ BULUŞMASI WEBİNARI GERÇEKLEŞECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ 2022 MAYIS AYI WEBİNARLARI BAŞLIYOR

TRANSFORMATÖR NEDİR? DOĞRU TRANSFORMATÖR SEÇİMİ VE DİZAYN KRİTERLERİ BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

HARMONİKLER VE HARMONİKLERDEN KORUNMA YOLLARI BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 26. DÖNEM İLK DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AKILLI ŞEBEKELER ULUSAL ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR (MEDYAPORT, 29.04.2022)

28 NİSAN DÜNYA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GÜNÜ

EMO 12 MAYIS’TA AKILLI ŞEBEKELER ÇALIŞTAYI DÜZENLEYECEK (ENERJİ GAZETESİ, 01.05.2022)

AKILLI ŞEBEKELER ULUSAL ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR (SONSÖZ, 10.5.2022)

Okunma Sayısı: 532


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.