MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

YAPI DENETÇİ ÜYELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELİP SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ KONUŞTUK 
Yapı Denetçi üyelerimiz ile Odamız Merkez Eğitim Salonu’nda 19 Mart 2022 Cumartesi günü bir araya gelip yapı denetimde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini konuştuk. Oldukça verimli bir ortamda gerçekleşen toplantıda üyelerimizin görüş/önerilerini aldık.
 

Yapı Denetçi Üye toplantısı açılışı EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref SAĞIROĞLU tarafından yapıldı.

Şeref SAĞIROĞLU açılışta şöyle konuştu, "EMO Ankara Şubesi 26. Dönem Yönetim Kurulu olarak hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Bugün yapacağımız yapı denetim toplantımızın öncelikle önümüzdeki problemlerin çözümünde, Odamıza ve ülkemize katkı sağlamasını diliyoruz. 26. Dönemde neler yapıyoruz? Bayrağı devraldığımız yerden daha ileriye taşımak için hep beraber çalışıyoruz. Seçim döneminde birçok meslektaşlarımızla görüştük. Problemlerimizin çok olduğunu biliyoruz. Sahada olan sizlersiniz. Problemleri daha iyi görüyor, yaşıyorsunuz. Bildiğiniz gibi yapı denetim alanında yaşanan pek çok sorun var. Sizlerle acil toplantı yapıp durumu değerlendirmek istedik. 25. Dönemde Yapı Denetim Komisyonumuz tarafından 7 toplantı yapılmış. Çalışma Raporu`na baktığımızda yapılan bu çalışmaların rapora yansımadığını gördük. Geçmiş dönemde nasıl sorunlar yaşandığını sizlere özetleyemeyeceğim, çünkü rapora yansımamış. Sorunları hep beraber çözmek için buradayız. Oda hepimizin ve bu bayrağı daha yukarıya taşıyacağız. Bir yandan da projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Farkımız bizim çalışmamız olacak. Açık kaynak 100 Temel Eser Üretme projemiz var. Pek çok meslektaşımız ve iş adamımız bu projeye destek veriyor. Şu anda 12 eserimiz hazır. Sizlerden bilgi birikimini, deneyimlerini aktarmak isteyen olursa, 100 Temel Eser projesine desteğinizi bekliyoruz.

Meslektaşlarımıza sorumluluklarımız var. Ülkemizde her yıl 10 bine yakın yeni meslektaşımız mezun oluyor. Onlara verdiğimiz sözümüz var. En az 1 öğrencimize mentorluk yapmanızı isteyeceğiz. EMO bünyesindeki meslekler dünya konjonktürüne baktığımızda, dünya ekonomisine katkı sunan ilk ikide olan mesleklere sahip. Dolayısıyla böyle bir mesleğin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Mesleki sorumlulukları yerine getirmek gerekiyor. Dijital EMO projemizi hayata geçireceğiz. Dijitalleşmenin ne olduğunu çok iyi bilen bir öğretim üyesiyim. Odamızın dijital dönüşüme ihtiyacı olduğunu düşünen üyelerden birisiyim. Dijital bir dünyada yaşıyoruz. Bunu başarmak için sizlerin desteğinize ihtiyacımız var. Ne kadar çok destek verirseniz bizim işlerimiz de o kadar kolaylaşır.

Bu dönemde, geleceği düşünüyor ve plânlıyoruz. Bu tür toplantıların temel amacı da o. Önemli olan yeni bakış açımızı, yeni teknolojileri hayatımıza, iş ortamına yaptığımız işlere aktarabilmek. Her yıl mezun olan 10 bin yeni mezun mühendisi Odamıza kazandırabilmek. Yeni iş sahaları açabilmek, ülke ekonomisine ve geleceğine katkı sağlamak. Hep beraber bunu yapmak için aday olduk. Sizler de oy verdiniz, bugün buradayız. Hepinize teşekkür ediyorum."

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevdet ASLAN da açılışta şunları söyledi; " EMO Ankara Şubesi 26. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıyım. Başkanım konuyla ilgili gerekli açıklamaları yaptı. 2 hafta önce SMM toplantımız vardı. Toplantıda arkadaşlarımızın sorunlarını hep beraber dinledik, bugün de sizlerle bir araya geldik. Daha önceki dönemlerde çok somut olarak yapılan girişimlerde bulunulmuş da olabilir. Bir önceki yönetimdeki arkadaşlara katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ne yapabiliriz? Bunları konuşarak hep beraber Odayı yönetmek için geldik. Seçimden önce de seçimden sonra ana sloganımız ‘hep beraber kazandık hep beraber yöneteceğiz`. Kamu kuruluşlarıyla görüşerek neler yapabiliriz buna çalışacağız. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum."

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Şükrü KÜÇÜK de açılışta yaptığı konuşmada şöyle konuştu; "EMO Ankara Şubesi 26. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyesiyim. Elektronik Mühendisiyim. Şubemizi ilgilendiren konulara katkı sağlamak için buradayız. Odamızın bünyesinde görev alıyoruz. 26. Dönem olarak geçmişten gelen çalışmaları sizlerle birlikte Odamızı ileriye dönük uluslararası düzeyde noktaya getirmek için çalışma sürdüreceğiz."

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan ERPİR de açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Elektrik-Elektronik Mühendisiyim. Kendi firmamda SMM olarak çalışıyorum. 26. Dönem olarak çalışmalarımıza Şeref Hocamızın önderliğinde devam ediyoruz. Yapı Denetim sorunlarına ve bu sorunlarına nasıl çözüm üreteceğimiz konusunda görüş e bilgilerinize başvuracağız. Sizlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda bunları iyileşmeye ve gidermeye çalışacağız."

Açılış konuşmalarının ardında toplantıya katılan Yapı Denetimde çalışan üyelerimiz, sahada yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini aktardı.ENERJİ HUKUKU EGİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

24.06.2022
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE ŞARJ ALTYAPISI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

ENERJİ HUKUKU EGİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

YOĞUN YAĞIŞ NEDENİYLE MESLEKTAŞLARIMIZIN İŞ YERLERİNDE MEYDANA GELEN ZARARLARI YERİNDE İNCELEDİK

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİNDE SOLAR İNVERTÖR SEÇİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ TEMEL EĞİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI AKŞAM YEMEĞİNDE EMO GENÇ ÜYELERİYLE BULUŞTU

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ KONFERANSI’NA KATILDIK

BAŞARSOFT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. YETKİLİLERİNDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

ENERJİ HUKUKU EGİTİMİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 112


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.