MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO’DA DEVİR TESLİM TÖRENİ 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları, 16 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen törenle görevi devraldı. Yapılan görev dağılımıyla EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş olurken, Mehmet Orak Başkan Yardımcısı, Eylem Ölmezoğlu Yazman, Mehmet Mazmanoğlu Sayman; Ogün Sıy, Tayfun İşbilen ve Mehmet Özdağ da Yönetim Kurulu Üyesi olarak belirlendiler.
 

 


 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Olağan Genel Kurulu`nda seçilen yönetim, onur ve denetleme kurulu üyeleri 16 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen tören ile görevi devraldı.

Tören, Genel Kurul Divan Başkanı Nedim Bülent Damar`ın, üyelere mazbatalarını teslim etmesi ile başladı.

İlk sözü alan EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Orak, genel kurulun yapıldığı gün yaşamını yitiren Diyarbakır Şube Üyesi ve 48. Dönem Yönetim Kurulu adaylarından Menderes Ayhan`ın kaybından duydukları üzüntüyü dile getirdi. Menderes Ayhan`ın anısını yaşatmak için onun adına bir etkinlik düzenlenmesini öneren Orak, yeni yönetime başarılar diledi.

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala da, Menderes Ayhan için üzüntülerini belirterek konuşmasına başladı. Pala, "Örgüt olarak ve kişisel olarak hepimizin yönetime destek olması gereken bir dönemdeyiz. Zorlukların üzerinden hep birlikte geleceğimize inanıyorum. Seçilen arkadaşların hepsini kutluyorum, birleştirici, adaletli bir yönetim sergileyeceğinize inanıyorum" diye konuştu.

EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Ulutaş, genel kurulun başlangıcında yaşamını yitirdiği için Menderes Ayhan`ı "meslek şehidi" olarak nitelerken, "İsmini, ona yakışır bir etkinlik ile yaşatacağız" dedi.

Zor bir dönemde görevi devraldıklarını, mesleğin ve Odanın birçok sorunu bulunduğunu anlatan Ulutaş, bütün şubeler, kurullar ve komisyonlarla koordineli biçimde çalışarak, verimli bir dönem geçireceklerine inandığını söyledi.

Ülke gündeminin çok yoğun olduğunu, bir tarafta ciddi hayat pahalılığı, enerji yoksulluğu ve geçim sıkıntısı çeken halkın bulunduğunu, diğer yanda özellikle enerji ve maden alanlarında ekolojik yıkım yaşandığını kaydeden Ulutaş, "Buna karşı kendiliğinden halkın, köylülerin eylemleri var. Bunların sözcüsü olmak, yanlarında olmak Oda olarak ana görevlerimizden birisi" diye konuştu.

Enerji alanındaki özelleştirmelerin ülkeyi getirdiği noktaya dikkat çeken Ulutaş, "Odamız enerji özelleştirme politikalarına karşı her dönem güçlü ve meslek, meslektaş, halk ve emekçi yararına birikimlerini toplumun gündemine hep koymuş bir oda. Biz de bu dönem bu birikime bir tuğla koyup, birikimi zenginleştirecek çalışmaları hep birlikte koordine etmek hedefindeyiz" dedi. Ulutaş, Türk Telekom özelleştirmesini de eleştirerek bu konuda da çalışma yapmaları gerektiğini vurguladı.

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Yazmanı Can İncebıyık da, konuşmasına Menderes Ayhan`ı anarak başladı. Yeni seçilen yönetime başarılar dileyen İncebıyık, yönetime destek vermeye her zaman açık olduklarını söyledi.

EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, kendisinin önceki dönem yönetim kurulunda da yer aldığını anımsatarak, bu açıdan deneyimlerini yeni yönetimle paylaşacağını kaydetti. TEİAŞ`ın özelleştirilmesi kararını anımsatarak, bu alanda yapılan yasal düzenlemeleri aktardı. TBMM`den geçen ilgili kanunları, özelleştirme için "yol temizliği" olarak niteleyen Özdağ, "Odadaki rekabet kültürünün yerini dayanışma kültürüne bırakması gerekiyor. AKP-MHP İslami faşizmine karşı mücadele yürüten hiç kimsenin yalnız bırakılmaması gerekiyor" diye konuştu.

EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban Filiz, Menderes Ayhan konusunda çok üzüntülü olduklarını belirtirken, onun anısını yaşatarak mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

EMO 48. Dönem Onur Kurulu Üyesi İsa Güngör de, tüm kurulların ortak, eşgüdüm ve dayanışma içinde zaman zaman bir araya gelip, Oda ile ilgili çalışmalar yapmasının çok kıymetli olduğunu belirtirken, "Sorunların aşılması iletişim ve dayanışmadan geçiyor" dedi.

 EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş oldu

Törenin tamamlanmasının ardından Yönetim Kurulu ve Denetleme kurulları ayrı ayrı toplanarak görev dağılımı yaptı. Buna göre, EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş olurken, Mehmet Orak Başkan Yardımcısı, Eylem Ölmezoğlu Yazman, Mehmet Mazmanoğlu Sayman; Ogün Sıy, Tayfun İşbilen ve Mehmet Özdağ da Yönetim Kurulu Üyesi olarak belirlendiler.

EMO 48. Dönem Denetleme Kurulu Başkanlığı`na Suat Yılmaz, Raportörlüğe Recai Seymen seçildi. EMO Onur Kurulu`nun bazı üyeleri yurtdışında olduğu için görev dağılımının daha sonra yapılmasına karar verildi. ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ CANLI YAYIN

22.06.2022
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE UYARMA SİSTEMLERİ

54. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİĞİ: YENİ KAMUSALLIK; ENERJİ VE GIDA GÜVENLİĞİ

YAPI İŞLERİ İNŞAAT, MAKİNE VE ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMELERİNE DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: YFK-2007/1)’DE DEĞİŞİKLİK

GDZ ELEKTRİK A.Ş. ZİYARETİ

SMM ÜYELERİMİZE SEMİNER : SMM HİZMETLERİNDE MALİ VE HUKUKİ GELİŞMELER

İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI İZMİR GRUP BAŞKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ

ELEKTRİKLİ TAŞIT ŞARJ SİSTEMİ TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ YAYIMLANDI

KÜLTÜR TURU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ: `KARANLIĞA KARŞI BİLİM VE TEKNİK İLE MÜCADELE ZAMANI GEZİYE, EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ!`

TEİAŞ 3.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

Okunma Sayısı: 25


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.