MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ÇÜRÜMÜŞ, KÖHNE DÜZENİ BİRLİKTE DEĞİŞTİRMEK İÇİN GEZİ RUHUYLA 1 MAYIS’TA ALANLARDAYIZ!



 
TMMOB tarafından yapılan açıklamada, birlik üyeleri ve tüm halkımız emeğin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs`ta alanlara çağrıldı.
 

 

 

ÇÜRÜMÜŞ, KÖHNE DÜZENİ BİRLİKTE DEĞİŞTİRMEK İÇİN GEZİ RUHUYLA 1 MAYIS`TA ALANLARDAYIZ! 

 

Tek adam rejimi lime lime dökülüyor… 

Her geçen gün daha da derinleşen ekonomik kriz gündelik hayatlarımızı sürdürülemez hale getirdi. İktidarın uyguladığı ekonomi politikalarının sonucu olarak başta elektrik, doğalgaz ve akaryakıt olmak üzere her ürüne art arda zamlar geliyor. 

Yağ, şeker, un, içme suyu gibi en temel gıda ürünleri erişilemez fiyatlara yükselmiş durumda. Milyonlarca yoksul, ucuz ekmek alabilmek için saatlerce kuyruklarda beklemek zorunda kalıyor. Artan tarımsal maliyetler ve nakliye bedelleri nedeniyle mevsim sebzeleri bile alınamaz oldu. 

İnsanlar ev kirası, ulaşım masrafları ve faturalar nedeniyle ay sonunu getiremez oldu. Milyonlarca kişi geçimini sağlayabilmek için borç batağına sürüklenerek adeta bankalar için çalışır hale geldi. 

Tek adam rejimi yoksulluğu halkın yaşam tarzı haline getirdi… 

İktidar sahipleri, kendilerini ve çevrelerini zenginleştirmek için ülkemizin bütün zenginliklerini tükettiler. Genç cumhuriyetin kalkındırılması için tüm halkın katkısı ve özverisiyle kurulmuş bütün kamu kurumları ve işletmeleri yok pahasına özelleştirildi. Enerjiden tarıma, madenlerden sanayiye kadar her alanda paha biçilemez tesislerimiz halkın elinden birer birer koparıldı. Özelleştirmeler, devlet ihaleleri ve ödeme garantili projeler eliyle bir avuç iktidar yandaşının servetine servet katıldı. 

"Varlık Fonu" aracılığıyla tüm kamusal varlıklarımıza el koyan tek adam rejimi, birbiri ardına çıkardığı yasa ve yönetmeliklerle ormanlarımızdan kıyılarımıza, madenlerimizden zeytinliklerimize kadar tüm doğal zenginliklerimizi de yağmalamak istiyor. 

Tek adam rejimi talanı ve yağmacılığı devletin yönetim tarzı haline getirdi… 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında tüm devlet tümüyle parti devleti olarak düzenlenmiş, kamu kurumları parti organı gibi çalışmaya başlamış, parti üyeliği kamu kurumlarında yükselmenin temel koşulu haline getirilmiş durumdadır. Bu çürümeye, tek adam rejiminin antidemokratik uygulamalarına, emek düşmanı politikalarına, ülkeyi yıkıma sürükleyen adımlarına karşı çıkan tüm kesimler, iktidar şiddetinin hedefi olmaktadır. 

İtirazlarını ve taleplerini yükseltmek için sokağa çıkan tüm kesimler sınırsız ve orantısız bir polis şiddetiyle bastırılıyor. Son örneğini Gezi Davası`nda gördüğümüz gibi mahkemeler iktidar sopası olarak görev yapıp, iktidar politikaları doğrultusunda kararlar veriyorlar. 

Bugüne kadar defalarca yargılanan, her defasında beraat eden arkadaşlarımız, uydurma deliller ve deli saçması iddialarla mahkum edilerek cezaevine gönderildiler. Gezi Davası`nda mahkum edilen arkadaşlarımızın nezdinde siyasi iktidarın cezalandırmak istediği tüm Gezi Direnişi ve o direnişin parçası olmuş milyonlarca kişidir. Çünkü Gezi Direnişi, AKP`nin 20 yılda yarattığı çürümüş, köhne düzenin tam karşısında yer alan aydınlık bir Türkiye geleceğinin temsilcisidir. 

Tek adam rejiminin yoksulluğu, yağmacılığı ve hukuksuzluğu bu ülkenin kaderi haline getirmesine izin vermeyeceğiz! 

Emek ve emekçi düşmanı politikalara, ülkenin tüm zenginliklerini yağmalayan anlayışa, toplumsal muhalefeti sindirmeyi hedefleyen baskı ve şiddete, dostlarımızı cezaevlerine gönderen adaletsizliğe, bize bu dünyada cehennemi yaşatmak isteyen tek adam rejimine karşı tüm halkımızı emeğin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs‘ta alanlara çağırıyoruz. Bu çürümüş, köhne düzeni hep birlikte değiştireceğiz! 

Yaşasın 1 Mayıs! Yaşasın emek, barış ve demokrasi mücadelemiz! 

 

Emin KORAMAZ 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı


 



TELE 1- GÜN BAŞLIYOR

22.06.2022
 


Çok Okunanlar


OECD VERİLERİ ZAM GEREKÇELERİNİ YALANLIYOR

ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINDA BİLİRKİŞİLİK YAPAN SERKAN UĞURLUOĞLU 6 AY MESLEKTEN MENEDİLDİ (CUMHURİYET.COM.TR)

GERÇEĞE AYKIRI RAPOR SUNAN MÜHENDİSE MEN (BİRGÜN)

TEKNİK YÖNETMELİKLER DAİMİ KOMİSYONU TOPLANTISI

HALK TV- ANA HABER

CAN TV- POLİTİK EKOLOJİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISI

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI GENEL TEKNİK ŞARTNAMELERİ

DW TV- HABERLER

ENERJİ DAİMİ KOMİSYONU TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 51


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.