MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI 
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) 47. Olağan Genel Kurulu, 26 Mayıs 2022 tarihinde Kocatepe Kültür Merkezi’nde başladı. Genel Kurulun açılış konuşmalarında, Gezi Davası kararlarına tepki gösterilerek, eşitlik, adalet, özgürlük ve demokrasi için ortak mücadele vurgusu yapıldı.
 

 TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül‘ün açtığı 47. Olağan Genel Kurul Divanı, Ali Ekber Çakar‘ın başkanlığında, Mehtap Ercan Bilgen, Adil Güneş Akbaş, İmren Taşkıran, Buket Çelik, Mukaddes Şamioğlu ve Mehmet Veysi Çevrim‘den oluştu.

Gezi Direnişi hakkında gerçekleştirilen sinevizyon gösteriminin ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz açılış konuşması yaptı. Konuşmasına cezaevinde bulunan Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Can Atalay ve tüm Gezi Davası tutuklularını selamlayarak başlayan Koramaz, siyasi iktidar güdümündeki yargı kararlarının Gezi Direnişine leke düşüremeyeceğini dile getirdi. Gezi Davasında tutuklanan arkadaşlarımıza sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Koramaz, bir önceki genel kurulumuzdan bu yana geçen 10 aylık sürede ülkede derinleşen kriz ve yaşanan sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu ve TMMOB‘nin çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

Emin Koramaz‘ın ardından salonda bulunan siyasi parti ve emek örgütleri temsilcilerine söz verildi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, iktidarın Gezi Davası, Kobane Davası, HDP Kapatma Davası gibi siyasi davalar eliyle toplumsal muhalefeti kontrol altına almaya çalıştığını dile getirerek, ortak mücadelenin önemine dikkat çekti. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Gezi‘de suç ve terör arıyorlarsa Gezi Direnişi sırasında öldürülen gençlerin katillerinin yargılanması gerektiğini söyleyerek, iktidarın farklı düşünen kesimleri susturmaya yönelik girişimlerini eleştirdi. 

Sol Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, yıllardır halka yapmadığı kötülük kalmayan AKP iktidarı sonrasında kurulacak Türkiye‘de Gezi‘de yaratılan değerlerin temel belirleyici olacağını, tek adam rejimine karşı hep birlikte mücadele ederek son verileceğini ifade etti. 

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, son zamanlarda verilen yargı kararları ve sosyal hayatı yasaklamaya dönük uygulamaların ülkeyi faşizme götürme yolunda döşenen taşlar olduğunu ve gidişata hep birlikte engel olunması gerektiğini dile getirdi. 

TKP Merkez Konseyi üyesi Ali Uruk Arıkan, TKH sözcüsü Cengiz İlker, Kıbrıs TMMOB adına Tunç Adanır da konuşmalarında ortak mücadelenin önemine dikkat çektiler.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, TMMOB, KESK ve TTB ile yıllardır omuz omuza yürütülen mücadeleyi büyütmeye kararlı olduklarını, eşitlik, adalet, özgürlük ve demokrasi temelinde yeni bir ülke kurmak için mücadele edeceklerini vurguladı. 

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, kapitalizmin içinde bulunduğu krizden çıkmak için emeğe yönelik saldırıların arttığını, sermayenin azgın saldırılarına ve sömürüsüne karşı emekçiler olarak hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. 

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, barış içinde insanca ve onurlu bir yaşam kurma mücadelesinde yan yana olmayı sürdüreceklerini belirterek, 29 Mayıs‘ta yapılacak olan sağlık mitingine davet etti. 

Son olarak İHD Başkanı Öztürk Türkdoğan, toplumun ortak talebi olan adalet mücadelesi yanında savaşa karşı barış mücadelesinin de büyütülmesi gerektiğini vurguladı.

Konuk konuşmalarının tamamlanmasının ardından çalışma raporu üzerine görüşmelere geçildi.
TELE 1- GÜN BAŞLIYOR

22.06.2022
 


Çok Okunanlar


OECD VERİLERİ ZAM GEREKÇELERİNİ YALANLIYOR

EPDK ENFLASYONU KÖRÜKLEMEYE DEVAM EDİYOR

ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINDA BİLİRKİŞİLİK YAPAN SERKAN UĞURLUOĞLU 6 AY MESLEKTEN MENEDİLDİ (CUMHURİYET.COM.TR)

GERÇEĞE AYKIRI RAPOR SUNAN MÜHENDİSE MEN (BİRGÜN)

ZAM ZEMBEREĞİ BOŞALDI

TEKNİK YÖNETMELİKLER DAİMİ KOMİSYONU TOPLANTISI

HALK TV- ANA HABER

EMO BAŞKANINDAN ZAM TEPKİSİ: VATANDAŞ FATURASINI ÖDEYEMİYOR (SAMİMİHABER.COM)

CAN TV- POLİTİK EKOLOJİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 99


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.