MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO BAŞKANINDAN ZAM TEPKİSİ: VATANDAŞ FATURASINI ÖDEYEMİYOR (SAMİMİHABER.COM) 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş’ın, Temmuz ayında gelmesi beklenen enerji zamlarının Haziran ayında yapılması ve faturalarını ödemekte zorlanan halkın durumuna ilişkin değerlendirmeleri 1 Haziran 2022 tarihinde samimihaber.com’da kamuoyuna aktarıldı. Ulutaş’ın açıklamalarının tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.
 

 

Samimi Haber`e özel açıklamalarda bulunan Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş Haziran ayında gelen zamlara tepki gösterdi: Temmuz ayında yapılması gereken zam, bir ay beklenilemedi.
Haziran ayının ilk saatlerinde doğalgaz ve elektrik zam kararları Resmi Gazete`de yayımlandı. Buna göre sanayi ve ticarethanelerde kullanılan elektriğe yüzde 25, konut ve tarımsal faaliyetlerde kullanılan elektriğe ise yüzde 15 zam geldi.

"VATANDAŞ FATURALARINI ÖDEYEMİYOR"

Elektrik zammını Samimihaber.com Genel Yayın Yönetmeni Tarkan Kaleli`ye değerlendiren EMO Başkanı Mahir Ulutaş, hiperenflasyon riski olduğunu söyledi: Alınan bu zam kararlarıyla birlikte artık insanların kabul edilebilir sınırının üzerine çıktı. Türkiye`nin yoksul halkının enerjiye ulaşımının kalmadığını görüyoruz. Sanayide yapılan düzenlemeler ile enflasyon üzerinde büyük bir artış nedeni olduğunu hiperenflasyonu riskinin olduğunu görüyoruz."

"VATANDAŞ FATURASINI BORÇLA ÖDÜYOR"

Ulutaş, daha büyük risklerin geldiğini söylerken faturalardan vatandaşların muzdarip olduğunu şu sözlerle açıkladı: "Elektrik faturalarını ödemek için borç alıyor borçla döndürmeye çalışıyor. Gelinen noktada daha büyük sıkıntılar yaşanacağı çok açık"

"ÖZELLEŞTİRMELERİN SONUCUNU YAŞIYORUZ"

Tarkan Kaleli`nin "Zamların küresel enerji kriziyle ilgisi nedir?" sorusuna, Ulutaş, "Küresel olarak doğalgaz ve petrolde artış oldu ancak Türkiye`deki kadar değil. Türkiye`de vergi ve özelleştirme getirisi olan bu yük birebir Türkiye`nin kendi iç dinamikleriyle alakalıdır" diye cevap verdi.


https://samimihaber.com/emo-baskanindan-zam-tepkisi-vatandas-faturasini-borc-ile-oduyor/TURNUSOL TV - SÖYLEŞİ

10.08.2022
 


Çok Okunanlar


2022 YILI EN AZ ÜCRETLERİNDE GÜNCELLEME

AKKUYU NGS; NÜKLEER CİDDİYETSİZLİK PROJESİ!

SAVAŞLAR VE NÜKLEER TEKNOLOJİ, İNSANLIĞI KÜRESEL BOYUTTA TEHDİT EDİYOR!

KAMU SAYAÇ KRİZİNE MÜDAHALE ETMELİ

MUĞLA’DAKİ LİNYİT YAKITLI SANTRALLARIN ÜRETİMLERİNİ DURDURMALARI HALİNDE, MUĞLA VE EGE BÖLGESİ’NDE BÜYÜK KESİNTİLER OLACAĞI, BÖLGENİN KARANLIĞA BOĞULACAĞI İDDİALARI DOĞRU DEĞİLDİR

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI MAHİR ULUTAŞ: YANGININ SORUMLUSU DAĞITIM ŞİRKETLERİ VE BAKANLIKTIR (GÜNLÜK EVRENSEL)

FOX TV- ANA HABER

RANTI DEĞİL, BİLİM VE ODTÜ ORMANI’NI SAVUNUYORUZ

DANIŞTAY’IN SİMGESEL VE SİYASİ KARARINI KABUL ETMİYORUZ!..

TURNUSOL TV- SÖYLEŞİ/TÜRKİYE’NİN ENERJİ KRİZİ VE YANSIMALARI

Okunma Sayısı: 72


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.