MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

NÜKLEER ENERJİ İZLEME VE ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Nükleer Enerji İzleme ve Çalışma Grubu 21 Haziran 2022 tarihinde ilk toplantısını düzenleyerek, çalışmalara başladı. Önümüzdeki dönem yapılacak çalışmaların planlandığı toplantıda öneriler değerlendirildi. Dünyada ve ülkemizde nükleer santral faaliyetleri konusunda yaşanan gelişmeler ele alındı.
 

 

EMO Nükleer Enerji İzleme ve Çalışma Grubu 1. Toplantısı çevrimiçi gerçekleştirildi. Saat 20.30`da başlayan toplantıya; Nükleer Enerji İzleme ve Çalışma Grubu`ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Eylem Ölmezoğlu, EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, EMO Ankara Şubesi`nden Ayhan Şahin, EMO Antalya Şubesi`nden Hüseyin Uçuran, EMO Bursa Şubesi`nden Devrim Bilgin, EMO İstanbul Şubesi`nden Erhan Karaçay, EMO Kocaeli Şubesi`nden Cengiz Öztürk, EMO Mersin Şubesi`nden Uğur Tülay, EMO Trabzon Şubesi`nden Anıl Şahinler katıldı.

Toplantı EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ tarafından açıldı. Çalışma Grubu Üyelerinin kendilerini tanıtmalarının ardından, Nükleer Enerji İzleme ve Çalışma Grubu`nun oluşturulma şekli, kuruluş amacı, çalışma usulü ve önceki dönem faaliyetlerine ilişkin bilgi aktarıldı.

Çalışma Grubu faaliyetlerinin dünyada ve ülkemizde nükleer santralı faaliyetlerinin takip edilmesi, kurulan ya da kurulması planlanan santralların; canlılar, çevre, ekonomi ve enerji politikaları üzerindeki etkilerinin ve sonuçlarının değerlendirilmesi bakımında önem taşıdığına işaret edilen toplantıda, Çalışma Grubu`nun EMO`nun 2006 yılından bu yana sekretaryasını yürüttüğü Nükleer Karşıtı Platform (NKP) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Nükleer Santralları İzleme Komisyonu ile eşgüdüm içinde çalışmalar yürüteceği vurgulandı.

Mersin Akkuyu`da yapım, Sinop İnceburun`da proje aşamasında olan nükleer santrallar ile dünyada nükleer santral teknolojisi alanında yaşanan gelişmelerin ele alındığı toplantıda,  Çalışma Grubu`nun işleyiş şekli, önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar, nükleer karşıtlarıyla kurulacak ilişkiler ve faaliyetlerin ortaklaştırılması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.


 TELE 1- GÜN BAŞLIYOR

22.06.2022
 


Çok Okunanlar


OECD VERİLERİ ZAM GEREKÇELERİNİ YALANLIYOR

EPDK ENFLASYONU KÖRÜKLEMEYE DEVAM EDİYOR

ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINDA BİLİRKİŞİLİK YAPAN SERKAN UĞURLUOĞLU 6 AY MESLEKTEN MENEDİLDİ (CUMHURİYET.COM.TR)

GERÇEĞE AYKIRI RAPOR SUNAN MÜHENDİSE MEN (BİRGÜN)

ZAM ZEMBEREĞİ BOŞALDI

TEKNİK YÖNETMELİKLER DAİMİ KOMİSYONU TOPLANTISI

HALK TV- ANA HABER

EMO BAŞKANINDAN ZAM TEPKİSİ: VATANDAŞ FATURASINI ÖDEYEMİYOR (SAMİMİHABER.COM)

CAN TV- POLİTİK EKOLOJİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 43


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.