MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO ANKARA ŞUBESİ İLE BAŞKENTGAZ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOLÜN VERİMLİLİĞİNE YÖNELİK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI


HABER


 
Doğalgazın daha güvenli kullanımı konusunda EMO Ankara Şubesi ve BaşkentGaz arasında 16 Şubat 2015 tarihinde imzalanan protokolün uygulanmasına yönelik değerlendirme toplantısı 23 Haziran 2022 Perşembe günü BaşkentGaz Toplantı Salonu’nda yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
 

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan ERPİR, Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK, üyemiz Tolga TÜMER, BaşkentGaz İç Tesisat Müdürü Mustafa COŞKUN, İç Tesisat Şefi Hilâl ERGÜN, İç Tesisat Birimi Mühendisi Hasan AKSÖZ ve çok sayıda teknik personel katıldı.

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan ERPİR katılımcıları Şubemiz adına selamladıktan sonra, meslektaşlarımızın sahada karşılaştıkları sorunlarla ilgili aktarımlarını değerlendirdi. Erpir "Sizler tarafında gelen bildirimler bizim için çok değerli. Bu işbirliğinin daha da geliştirilmesi gerekiyor. Topraklama yapılmasının temel amacı insan hayatının korunmasıdır. İki kurum arasında imzalanan bu protokol vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamayı amaçlamaktadır`` diyerek sürecin önemini vurguladı.

Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK de açılışta yaptığı konuşmada, "Doğalgaz dağıtım lisansı sınırları içerisinde bulunan doğalgaz abonelerinin can ve mal güvenliğinin sağlanması, doğalgaz dağıtım sürecinde topraklama tesislerinden kaynaklı güvenlik eksikliklerinin giderilmesi, abonelere ait doğal gaz tesislerinin elektrik tesisatıyla ilgili yaşanabilecek olumsuzlukların tespiti, iyileştirilmesi için gerekli raporlamanın hazırlanması sağlamak amacıyla imzalanan protokolün yansımalarının değerlendirileceğini" belirtti. 

BaşkentGaz İç Tesisat Müdürü Mustafa COŞKUN da yaptığı değerlendirmede, EMO ile BaşkentGaz arasında ilişkilerin güçlendirilerek devam etmesinin önemine dikkat çekti. Coşkun, "BaşkentGaz olarak artık köylere de gitmeye başladık. Genişleme yapılan alanlarda EMO`dan daha etkin çalışma yapmasını bekliyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından SMM Üyemiz Tolga TÜMER, katılımcılara Yönetim Kurulumuzun da değerlendirmiş olduğu detaylı bir sunum yaptı. Doğalgazlı binalarda elektrik tesisat kontrolü, topraklama ölçümü ve doğalgaz topraklama tesisi yapım talimatını anlatan Tümer sunumunda şu konu başlıklarına değindi; " Standart ve Yönetmeliklere göre doğalgaz borularının topraklaması. Ölçümü kimler yapabilir? Doğalgazlı binalarda elektrik tesisat kontrolü, topraklama ölçümü ve doğalgaz topraklama tesisi yapım talimatı, yapılacak işler."

EMO Ankara Şubesi olarak yapılan topraklama tesisatlarının talimata uygunluğunun mesleki olarak denetlendiğini vurgulayan Tümer şöyle konuştu; "Vatandaşları arayarak ya da ziyaret ederek, işlerin teknik olarak  uygun yapılıp yapılmadığını ve memnuniyeti teyit eder. Vatandaş oluşabilecek olumsuz durumlarda karşısında muhatap olarak, 26 Aralık 1954 yılında 672 üye ve 6235 sayılı  TMMOB yasası uyarınca kurulmuş, 1982 Anayasası`nın 135.  maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek  kuruluşu olan Elektrik Mühendisleri Odası`nı bulur."

Katılımcıların denetimler sırasında yaşadıkları sorunların Şubemiz yetkililerine aktarılması, konuyla ilgili çözüm önerilerinin istişare edilmesi, topraklama ölçüm cihazı ve topraklamada kullanılan diğer malzemelerin tanıtılması ile sunum tamamlandı.

BaşkentGaz ile Şubemiz arasındaki protokolün geliştirilerek sürdürülmesi için tekrar bir araya gelinmesi konusunda da mutabık kalındı.

 

 

 

 EPİAŞ VE ENERJİ PİYASASI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

19.08.2022
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBESİ KOMİSYON ÇALIŞMALARINA TÜM ÜYELERİMİZİ DAVET EDİYORUZ

EPİAŞ VE ENERJİ PİYASASI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

ÜLKEMİZDE YAŞANAN ORMAN YANGINLARI VE YANGINLARLA MÜCADELE KONUSUNDA BİLGİ ALDIK

AĞUSTOS AYI WEBİNARLARI BAŞLIYOR

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI 2022 YILI ASGARİ ÜCRETİ TEMMUZ AYI İTİBARIYLA 11200 TL OLARAK GÜNCELLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 26. DÖNEM 2. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İLE GÖRÜŞÜLDÜ

HASTANELERDE YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİNİN PROJELENDİRİLMESİ BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

2022 YILI EN AZ ÜCRETLERİNDE GÜNCELLEME

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE YANGIN ALARM SİSTEMLERİNİN PROJELENDİRME VE UYGULAMA ESASLARI BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 192


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.