MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ÜLKEMİZDE YAŞANAN ORMAN YANGINLARI VE YANGINLARLA MÜCADELE KONUSUNDA BİLGİ ALDIK 
Son yıllarda ve aylarda yüreğimizi yakan orman yangınlarındaki artışlarda iklim değişikliğinin ana neden olduğu tüm dünyada kabul edilse de, yangınlara yol açan pek çok sebep vardır. EMO Ankara Şubesi olarak EMO-Genç üyelerimizle 5 Temmuz 2022 Salı günü T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Yangın Kontrol Merkezini ziyaret ettik. Yapılan çalışmalar ve koordinasyonla ilgili bilgiler aldık.
 

Yaklaşık 2,5 saat süren ziyaretimizde yangın söndürme sürecinde yapılan çalışmalar, mevcut bilişim altyapısı, söndürmede kullanılan güncel teknikler ve teknolojiler ile ilgili detaylı olarak bilgilendirildik. Yapılan bu ziyarette  "orman yangınlarının çıkmasına ve yayılmasına mani olmak için her türlü fiziki ve beşeri tedbiri almak" kapsamında Ankara Şubesi ile OGM Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle gençlik çalıştayı yapılması, gençlerin hem bilgilendirilmesi hem de ülke yangın güvenliği konusunda yapılabilecek  çalışmaların belirlenmesi, yüksek gerilim hatları ve yıldırımlardan dolayı oluşan yangınların sebeplerinin araştırılması için ortak çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

 EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu konuyla ilgili olarak; "Bugün yapılan çalışmaları yerinde görmek bilgi almak, medyanın yansıttığı ile tarafımıza aktarılan bilgiler arasında şaşırtıcı farklar olduğunu görmek, ülkemizin yangınla mücadelede teknoloji kullanımı konusunda geldiği üst noktayı gözlemlemek ve en önemlisi ise yangın yönetimi ve koordinasyonunda dünya liderlerinden birisi olduğunu öğrenmek ise gurur vericidir.  İHA teknolojileri kullanılarak orman yangıları tespiti, ormanları yakanların ve izinsiz alanlarda mangal yapanların belirlenmesi, yangınları dakikalar içerisinde öğrenme ve kısa sürede müdahale etme, yangın yönetiminde bilişim teknolojileri, yapay zeka ve karar destek yaklaşımlarının kullanıldığını canlı yerinde görmek ise gerçekten mutluluk vericidir." dedi.

Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu,  yapılanların kamuoyu ile daha kapsamlı paylaşılmasının faydalı olacağını ve yangınlarla mücadelede başarılı olmanın en önemli adımının hep birlikte el ele çalışılarak yapılabileceğini, EMO Ankara Şubesi olarak da bu mücadeleyi desteklediklerini belirtti.

 

 

 

 SÜRDÜRÜLEBİLİR DİJİTALLEŞME BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

30.09.2022
 


Çok Okunanlar


LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİMİYLE İLGİLİ EPDK`NIN KARARLARININ VE YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİKLERİNİN HUKUKİ DEĞERLENDİRMESİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

SÜRDÜRÜLEBİLİR DİJİTALLEŞME BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞECEK

ÜYELERİMİZLE KIZILCAHAMAM SOĞUKSU MİLLİ PARKINDAYDIK

GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRİK 1 KV. ÜSTÜ VE 1 KV. ALTI TESİSLER SMM DERS TAMAMLAMA PROGRAMI AÇILIYOR

11. ULUSLARARASI YENİLENEBİLİR ENERJİ ARAŞTIRMALARI VE UYGULAMALARI KONFERANSI (ICRERA 2022) DÜZENLENECEK

7. ULUSLARARASI BİLGİSAYAR BİLİMLERİ VE MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI (UBMK 2022) DÜZENLENECEK

KURUM TEMSİLCİLERİMİZİ ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

EMO ANKARA LİSANSSIZ GES ÇALIŞTAYI DÜZENLİYOR (ENERJİ GÜNLÜĞÜ, 20.09.2022)

EMO ANKARA ŞUBESİ 26.DÖNEM 3. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

LİSANSSIZ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALLERİ ÇALIŞTAYI (ENERJİ EKONOMİSİ, 17.09.2022)

Okunma Sayısı: 152


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.