MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SMM ÜYE BULUŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR 
Şubemiz ve bağlı birimlerindeki mesleki denetim uygulamalarının geliştirilmesi, üye örgütlenmesinin daha sağlıklı hale getirilmesi, SMM üyelerimizin karşılaştıkları sorunlara çözüm önerileri üretilmesi amacıyla SMM Üye Toplantıları düzenleniyor. Bu kapsamda 10 Ağustos 2022 tarihinde Soma ve Akhisar ilçelerinde; 11 Ağustos 2022 tarihinde Kemalpaşa ilçesinde, 19 Ağustıs 2022 tarihinde Söke ve Didim ilçelerinde, 24 Ağustos 2022 tarihinde Aydın ve Nazilli`de SMM olarak faaliyet yürüten üyelerimizin katıldığı toplantılar gerçekleştirildi.
 

 

 

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tamer, Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu ve Şube Müdürü Barış Aydın‘ın katıldığı Soma ve Akhisar‘da düzenlenen SMM üye toplantılarında özellikle son dönemde yaşanan sayaç krizinin yansımaları, GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. ile proje onay ve kabul işlemleri, bağlantı anlaşmaları, trafo tesisine ilişkin sorunların çözümü değerlendirildi. Toplantıda ayrıca, işletme sorumluluğu hizmetlerinin yaygınlaşması ve takibi konusunda yapılabilecekler, mesleki denetimin zorunluluğu ve belediyelerle bu konuda protokollerin yapılması dile getirildi.

Kemalpaşa ilçesinde düzenlenen, Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu, Sayman Üye Muhammet Demir ve Şube Müdürü Barış Aydın‘ın bulunduğu SMM üye buluşmasında ise SMM üyeler; enerji izinleri, geçici kabullerdeki eksiklikler ve farklı uygulamaları belirterek konu ile ilgili dağıtım şirketi ile görüşmelerin yapılmasını belirttiler. Toplantıda üyeler; imar affı uygulaması ile ilgili genelgenin araştırması gerektiğini de ifade ettiler.

Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mükremin Zülkadiroğlu, Sayman Üye Muhammet Demir ve Teknik Görevli Recep Mercimek‘in katıldığı Söke ve Didim SMM üye toplantıları 19 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda; ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. ile yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi. Dağıtım Bağlantı Sistemi (DBS) ile ilgili öneriler ve yeni geçilecek sistem öncesi çalışmalar hakkında önerilerin ele alındığı toplantıda; SMM üyelerin  proje ve işletme sorumluluğu hizmetlerinde düşük ücretlerin önüne geçilebilmesi için çalışmalar yapılması gerektiği dile getirildi. 

Aydın ve Nazilli‘de 24 Ağustos 2022 tarihinde düzenlenen, Şube Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Tamer, Sayman Üye Muhammet Demir, Şube Müdür Barış Aydın ve Teknik Görevli Recep Mercimek‘in katıldığı SMM üye toplantılarında ise SMM Üye toplantılarının daha sık yapılması, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. ile ortak toplantılar düzenlenmesi, Dağıtım Bağlantı Sistemi (DBS)‘nde yaşanan sorunların çözümünde gecikmeler yaşandığı dile getirilerek, sürecin hızlandırılması gerektiği belirtildi.

Toplantılarda; Şubemizde düzenlenen seminer, MİSEM eğitimlerinin çevrimiçi düzenlenmesinin katılım için daha uygun olduğu da dile getirildi. ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2023
 


Çok Okunanlar


İZMİR KÜLTÜR TURU-5 DUYURUSU

ONLINE SEMINAR: NEW REQUIREMENTS FOR HOUSEHOLD REFRIGERATION APPLİANCES

SAYI 402: VII. ELEKTRİK TESİSLERİ ULUSAL KONGRE VE SERGİSİ

EMO-GENÇ ÜYE TOPLANTISI

2024 YILI ÜCRET TANIMLARI BELİRLENDİ

MÜHENDİSLİK VE BİLİM DÜNYASI İZMİR’DE BULUŞTU

YENİ TEKNOLOJİLER ETUK 2023’DE SERGİLENDİ

GENÇ MÜHENDİSLER BULUŞTU

MODÜLER KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI SEMİNERİ

EMO GENÇ ÜYE TOPLANTISI YAPILDI

Okunma Sayısı: 150


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.