MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ALÇAK GERİLİM SİSTEMLERİNDE PARAFUDR TEKNOLOJİLERİ: YENİ NESİL PARAFUDRLAR VE NÖTR-TOPRAK REGÜLATÖRLERİ BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ


HABER


 
EMO Ankara Şubesi ve TRIMBOX işbirliğinde `Alçak Gerilim Sistemlerinde Parafudr Teknolojileri: Yeni Nesil Parafudrlar ve Nötr-Toprak Regülatörleri` başlıklı seminer 15 Eylül 2022 Perşembe günü Elektronik Mühendisi Evren Yurttaş tarafından EMO Toplantı Salonu`nda düzenlendi.
 

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevdet ASLAN, Şube Yazmanı Hatice Bilge ALĞIN, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Murat SUBAŞI, Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan ERPİR, Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK, Örgütlenme Sekreteri Ferhat BİTECEK`in de bulunduğu seminerin açılışını EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hatice Bilge Alğın yaptı.

Alğın açılış konuşmasında şunları söyledi; " Kıymetli üyelerimiz, TRIMBOX firmasının değerli temsilcileri hepinizi, EMO Ankara Şubesi 26. Dönem Yönetim Kurulu adına en derin saygılarımla selamlıyorum. Bildiğiniz gibi tüm dünyada ve ülkemizde uzun bir pandemi süreci yaşandı. Pandemi nedeniyle bu tip yüz yüze etkinliklerden mahrum kaldık. Yeni dönemde bu tür seminerlerle ve komisyon toplantılarımızla sorunlarımızı yüz yüze istişare etmek ve sektördeki, sahadaki sorunlara hep birlikte çözümler geliştirmek, yeni alanlardaki gelişimlerden de üyelerimizi haberdar etmek istiyoruz.

EMO Ankara Şubesi 26. Dönem Yönetim Kurulu olarak 2022-2023 yılı Çalıştay takvimimizi planladık. Mayıs ayında ‘Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı` düzenlemiş; yurt dışından ve yurt içinden katılımcılarla kamu ve sektör temsilcilerini de bir araya getirdiğimiz etkinliğin sonuç bildirgesini de sunmuştuk.

EPDK`nın yayımladığı 11 Ağustos 2022`de yürürlüğe giren Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği sonrasında EPDK, tüketiciler, hukukçular, yatırımcılar, yatırım planı olanlar, meslektaşlarımız, ilgili meslek örgütleri, ve akademisyenlerle yaptığımız görüşmeler sonucunda bu konunun kapsamlı olarak tartışılmasının ve kamuoyuna objektif açıklama yapılmasının gerekli olduğu görülmüştür. Bu gereklilikten hareketle EPDK Başkan Yardımcılarının da katılacağı ‘Lisanssız Güneş Enerjisi Santralleri Ulusal Çalıştayı"nı 21 Eylül tarihinde Gazi Üniversitesi Yenimahalle Taşkent Salonu`nda gerçekleştireceğiz. Tüm üyelerimizi ve konunun ilgililerini davet ediyoruz.

Etkinliklerimize gösterdiğiniz alakadan dolayı siz kıymetli üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulu olarak 7+7, 14 üye olarak çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren düzenlemeye başladığımız webinarlarda Yönetim Kurulu Üyemiz Murat Subaşı`nın büyük emekleri var. Bugün düzenleyeceğimiz bu etkinliğin hazırlık kısmında Murat Subaşı`nın ciddi gayretleri var. Verimli bir webinar olmasını diliyor TRIMBOX firması yetkilisi Evren YURTTAŞ nezdinde tüm yetkililere Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ederim ."

Seminerin açılışında söz alan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat SUBAŞI da katılımcıları selamlayarak şunları söyledi; "Seminere hoş geldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Webinar eğitimlerimizle bir süredir sizlerle birlikte olduk. Bundan sonraki süreçte yüz yüze etkileşimi daha kuvvetlendirmek istiyoruz. Bazı konular karşılıklı soru cevap ilerlediği zaman çok daha anlaşılır hale geliyor. Bugün yine önemli bir konuyla bir araya geldik. Değerli konuğumuz Evren Yurttaş, alçak gerilim sistemlerinde parafudr teknolojilerini anlatacak. Bundan sonraki süreçlerde sizlerden ricamız, eğitim talebiniz veya üzerinde tartışmak istediğiniz konuları gerek komisyon üyelerimize gerek bizlere ulaştırsanız o konularda da eğitimler düzenleyebiliriz. Tekrar teşekkür eder hepinize güzel bir eğitim ve seminer dilerim."

Açılış konuşmalarının ardından TRIMBOX firması yetkilisi Evren YURTTAŞ `Alçak Gerilim Sistemlerinde Parafudr Teknolojileri: Yeni Nesil Parafudrlar ve Nötr-Toprak Regülatörleri` başlıklı sunumunu yaptı. Sunumun ardından Yurttaş, katılımcıların sunumla ilgili sorularını yanıtladı.AKILLI BİNALARDA AYDINLATMA OTOMASYONU TEKNOLOJİSİ BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ

07.10.2022
 


Çok Okunanlar


LİSANSSIZ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ ULUSAL ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI

2023 YILI ÜCRET TANIMLARI BELİRLENDİ

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ATAMIZI, SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ

#GEÇMİŞOLSUNDÜZCE

ELECO 2022 DÜZENLENDİ

ARDIÇLI RÜZGÂR ENERJİ SANTRALİ VE DAXLER ENERJİ’YE TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

BAŞIMIZ SAĞ OLSUN

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Okunma Sayısı: 142


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.