MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2023.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO ANKARA LİSANSSIZ GES ÇALIŞTAYI DÜZENLİYOR (ENERJİ GÜNLÜĞÜ, 20.09.2022)


YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
EMO Ankara Şubesinin düzenlediği Lisanssız Güneş Enerji Santralleri Ulusal Çalıştayı, yarın 13.30’da Ankara’da yapılacak.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi, Lisanssız Güneş Enerji Santralleri Ulusal Çalıştayı başlıklı bir çalıştay düzenliyor. Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı`nın (EIF) sponsorluğunda, 21 Eylül 2022 Çarşamba günü (yarın) 13.30 ile 17.00 saatleri arasında Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Taşkent Salonu`nda gerçekleşecek olan çalıştay, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından da destekleniyor. Katılım ücretsiz olacak ve isteyen herkes çalıştaya katılabilecek. Çalıştayda EPDK`nın yayımladığı ve Mayıs 2019`dan itibaren geriye dönük olarak uygulanmaya başlayan Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği çeşitli yönleriyle ele alınacak. Çalıştayın ilk bölümünde konuşmacılar farklı açılardan konuyu irdeleyecek; ikinci bölümde ise konuşmacılara soru sorulmasına ve görüş paylaşılmasına imkan verilecek. 

LİSANSSIZ GES MAVZUATI TÜM YÖNLERİYLE ELE ALINACAK

EMO Ankara Şubesi, çalıştayla ilgili yaptığı duyuruda EMO`nun kamuoyunun objektif ve doğru olarak bilgilendirilmesi hedefiyle Yeşil Mutabakatı destekleyen bir meslek örgütü olarak konuyu masaya yatırmayı ve tüm yönleriyle ve tüm paydaşlarla kapsamlı olarak tartışmayı hedefledikleri bildirildi. Açıklamada şunlar ifade edildi, "Çalıştayın amacı; lisanssız enerji tüketicilerinin (üreticilerinin) karşılaştığı veya karşılaşabileceği olumlu/olumsuz durumları kapsamlı olarak ele almak, enerji üreticileri, dağıtıcıları ve denetleyicileri, politika geliştiriciler, uzmanlar, yatırımcılar, planlayıcılar, akademisyenler ve özellikle de EMO Ankara Şubesi üyelerini bir araya getirerek, dünyanın enerji krizi yaşadığı bir dönemde bu alanda karşılaşılan riskleri daha kapsamlı değerlendirme ve bu konuda yapılan yönetmeliği etraflıca değerlendirerek yapılacak olan yeni çalışmalara ışık tutmak amacıyla kapsamlı fikirler, öneriler, eleştiriler, tavsiyeler ve çözümler üreterek bunları raporlaştırmak ve kamuoyuna açıklamaktır".

DÜZENLEME KOMİTESİ

Çalıştayın düzenleme komitesinde aşağıdaki isimler yer alıyor. Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, EMO Ankara Şubesi YK Başkanı Cevdet Aslan, EMO Ankara Şubesi YK Başkan Yardımcısı Hatice Bilge Alğın, EMO Ankara Şubesi YK Yazman Üyesi   Engin Pekyılmaz, EMO Ankara Şubesi YK Sayman Üyesi Ertuğrul Kadir Işık, EMO Ankara Şubesi YK Üyesi Murat Subaşı, EMO Ankara Şubesi YK Üyesi Tuncay Lamci, EMO Ankara Şubesi YK Üyesi Ayhan Şahin, EMO Ankara Şubesi YK Yedek Üyesi Yeşim Sekizelma EMO Ankara Şubesi YK Yedek Üyesi Kenan Erpir EMO Ankara Şubesi YK Yedek Üyesi Salih Berkan Ateş EMO Ankara Şubesi YK Yedek Üyesi Ali Fuat Bilgin, EMO Ankara Şubesi Teknik Yönetmelikler Komisyonu Üyesi Aykut Açıkgöz, EMO Ankara Şubesi Elektrikli Araçlar Komisyonu Üyesi.

ÇALIŞTAY PROGRAMI Moderatörlüğünü Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu ile EMO Ankara Şubesinden Hatice Bilge Alğın`ın üstlendiği organizasyonun programı ise şöyle bildirildi:

Serkan Aktaş, EPDK Grup Başkanı Tuncay Lamci, EMO Ankara Şubesi YK Üyesi Emin Uğur Divitçi, EMO Ankara Şubesi Üyesi – Hukukçu Prof. Dr. Erdal IRMAK, Gazi Üniversitesi Av. Çiğdem Dilek, Güneşder Başkanı – Hukukçu Kutay Kaleli, Günder.“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN!

Okunma Sayısı: 128


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.