MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

B. ÇEKMECE`DE `ENERJİDE YOL AYRIMI` ÇALIŞTAYI (DOKUZ SÜTUN)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 

Büyükçekmece Belediyesinin ev sahipliğinde, Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB) tarafından ‘Enerjide Yol Ayrımı‘ çalıştayı düzenlendi. Çalıştay, CHP Balıkesir Milletvekili, Enerji ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Edremit Belediye Başkanı ve EMARÇEB Başkanı Selman Hasan Arslan ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün‘ün açılış konuşmalarının ardından sabah ve öğlenden sonra yapılan iki oturumla devam etti.

‘Yenilenebilir Enerji ve Geleceğimiz‘ konulu ilk oturumun moderatörlüğünü, İstanbul Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Saadet Nurullah Güleç yaptı. Çalıştayda, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi IPM Kıdemli Uzmanı ve İklim Değişikliği Çalışmaları Koordinatörü Dr. Ümit Şahin ‘İklim değişikliği ve Yenilenebilir Enerji‘, Kadir Has Üniversitesi Enerji Sis. Mühendisliği Bölüm Başkanı Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CEDS) Kurucu Yöneticisi Prof. Dr. Ş. Volkan Ediger ‘Yenilenebilir Enerjinin Sorunları ve Çözüm Önerileri‘, Elektrik Mühendisleri Odası Enerji Komisyonu Başkanı Bülent Damar ‘Yenilenebilir Enerji Hayatımızı Nasıl Etkileyecek‘ başlıklı konularda bilgi verdi.

Çalıştayın ikinci oturumunda ise ‘Yerel Yönetimlerin Yenilenebilir Enerji Projeleri‘ konuşuldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genc‘in moderatörlüğünde yürütülen oturumda, Enerji Kentler Birliği Danışma Kurulu Üyesi Faruk Telemcioğlu ‘Yenilenebilir Enerji ve Yerel Yöntemler‘, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ‘Bozkurt Belediyesinin Güneş Yalıtımları‘, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu Alaşehir Belediyesi‘nin Jeotermal Enerji Uygulamaları‘, Kırklareli Katı Birliği Çevre Mühendisi Gökçe Ekşioğulları ‘Kırklareli Belediyesinin Evsel Atık ile Enerji Dönüşümü‘ başlıklı konularda konuştu.

‘Enerjide Yol Ayrımı‘ çalıştayının önemine vurgu yapan Başkan Hasan Akgün, "21. yüzyılın en önemli konusu alternatif enerjilerin toplum hayatına sokulması, karbon salınımının asgari seviyeye indirilmesidir. Daha yaşanılabilir, daha sağlıklı çevrelerin oluşturulabilmesi için bütün yöneticilerin, belediyecilerin görevi haline gelmelidir. Bu konu için projelerin hazırlanması ve hemen devreye sokulması, sera gazlarının olabildiğince azaltılması için her türlü projeye katkı sağlamak gereklidir" dedi. Enerjinin insan hayatındaki önemine değinen Başkan Selman Hasan Arslan ise "Enerji ciddi bakımda insanların hayatını, psikolojisini, ekonomisini dolayısıyla sosyal hayatını etkileyen bir sektör. Ama son yıllarda gördüğümüz gibi, bütün dünyada da olduğu gibi enerjide ciddi bir problem yaşanıyor" diye konuştu.


 TELE 1- ANA HABER

05.02.2024
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBE SEÇİM SÜRECİ İLE İLGİLİ ZORUNLU AÇIKLAMA

EMO ANKARA ŞUBE SEÇİM SÜRECİ İLE İLGİLİ ZORUNLU AÇIKLAMA

İSTANBUL ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

DİYARBAKIR ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

ADANA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

BURSA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

İZMİR ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

DENİZLİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

SAMSUN ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

Okunma Sayısı: 32


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.