MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

BAŞKENTGAZ İÇ TESİSLER MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ VE DOĞALGAZ TOPRAKLAMA ÖLÇÜMLERİ YAPAN SMM ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 
Doğalgaz topraklama ölçümleri yapan SMM üyelerimizle 14 Ocak 2023 Cumartesi günü bir araya gelinerek, sahada yaşanan sorunlar ve sorunlara yönelik çözüm önerileri konuşuldu.


 


EMO üye dinlenme salonunda tanışma ile başlayan toplantı EMO Konferans Salonu`nda üyelerin uzaktan ve yüz yüze katılımlarıyla hibrit olarak devam etti. Toplantıya Başkentgaz İç Tesisat Kontrol Şefi Hasan Aksöz, Proje Onay Mühendisi Bayram Kahya, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Başkan Yardımcısı Cevdet Aslan, Yazman Üye Hatice Bilge Algın, Sayman Üye Engin Pekyılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Kadir Işık, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Kenan Erpir, Okan Gümüş, Örgütlenme Sekreteri Ferhat Bitecek ve SMM üyelerimiz katıldı.

Tanışma toplantısının açılışında EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu katılımcılara hoş geldiniz diyerek selamladı. TANAP projesi için Ankara Şube olarak görüşmeler yapıldığını ve hattın geçtiği illerimizin Şube yönetimleri ile test ölçüm hizmetleri vermek üzere Oda Yönetim Kurulu`na bilgilendirme yapıldığını belirtti. Şeref Sağıroğlu`nun ardından söz alan Şubemiz Yazman Üyesi Hatice Bilge Algın şöyle konuştu; "Doğalgaz topraklama ölçümleri; doğalgazın güvenli olarak arzındaki rolü, üyelerimiz için de iş alanı olması hasebiyle, Şubemizin çok önem verdiği bir alan. Şubemiz ve Başkentgaz arasındaki protokolün sürdürülebilirliği için görüşmelerimiz, takibimiz ve üyelerimizi denetimlerimiz devam ediyor. Bu protokolü, doğalgaz topraklama ölçümlerini, Türkiye`de yaymak için çalışmalarımız sürüyor. Şubemiz sınırlarındaki temsilciliklerimizde hizmet veren Enerya, Sürmeligaz dağıtım şirketlerinin yetkilileri ile görüştük. EMO İstanbul Şube YK Başkanı ile şubelerimiz sınırlarında hizmet veren ortak dağıtım şirketleri için birlikte ziyaretler yapmayı önerdik.  Başkentgaz ile yaptığımız protokolü diğer dağıtım şirketlerine örnek göstererek topraklama ölçüm uygulamalarını yaymaya çalışıyoruz. Şubemiz kontrol ve denetimlerinde uygunsuz ölçümlere rastlayabiliyoruz, sahadan da geri bildirimler oluyor. Bu nedenle bu tür toplantılarda sorunları tespit etmeyi ve bu alandaki yetkimizi korumayı çok önemsiyoruz."

Tanışma toplantısında söz alan Şubemiz Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan Erpir şunları söyledi; " EMO ve Başkent Doğalgaz arasında yapılan protokolle belirli bir kaliteyi yakaladığımızı düşünüyorum. Bunun devamlılığı hususunda görüşmeleri sürdürüyoruz. Hasan Bey bizimle sürekli irtibat halinde zaten. Belirli sıkıntı olduğunda bize iletiyorlar."

Başkentgaz adına toplantıya katılan İç Tesisat Kontrol Şefi Hasan Aksöz de yaptığı konuşmada şunları aktardı;  "İlgili mühendisler tarafından hazırlanan raporlarınızı arkadaşlarımız kontrol ediyor. Tabi bu alan uzmanlık alanları değil. Herhangi bir soru işareti olduğu zaman Kenan Bey`e iletiyoruz ve kendileri bunu düzeltmeye yardımcı oluyorlar. Ardından tesisat kabul işlemlerini yapıyoruz. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı gelmedi. Kurum olarak böyle bir uygulamadan memnunuz. Can ve mal güvenliği açısından olması gereken bir uygulamaydı. Kurdum olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."

Tanışmanın ardından EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan Erpir başkanlığında, Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Kadir Işık ve Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Okan Gümüş`ün katılımıyla doğalgaz topraklama ölçümleri yapan SMM üyelerimizle EMO Konferans Salonu`nda yüz yüze ve üyelerin uzaktan katılımıyla hibrit olarak devam etti. 

Toplantıda, doğalgaz ölçümleri yapan SMM üyelerimizin sahada yaşadıkları sorunlar, ölçümlerde yaşanan maliyet artışları ve bu sorunların çözümü ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.ELEKTRİK ÜRETİMİNDE ESCO MODELİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

09.02.2023
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBESİ DEPREMZEDELER İÇİN UZUN SOLUKLU ÇALIŞMA BAŞLATTI

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

DEPREMZEDELER YARARINA ONLİNE RESİM SERGİSİ

TÜRKİYE AFET MÜDAHALE PLANI (TAMP) NEDEN UYGULAN(A)MADI?

ŞUBE BAŞKANIMIZ TMMOB 47. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILDI

14 MART TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN

Okunma Sayısı: 100


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.