MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2023.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

BAŞKENTGAZ İÇ TESİSLER MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ VE DOĞALGAZ TOPRAKLAMA ÖLÇÜMLERİ YAPAN SMM ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 
Doğalgaz topraklama ölçümleri yapan SMM üyelerimizle 14 Ocak 2023 Cumartesi günü bir araya gelinerek, sahada yaşanan sorunlar ve sorunlara yönelik çözüm önerileri konuşuldu.


 


EMO üye dinlenme salonunda tanışma ile başlayan toplantı EMO Konferans Salonu`nda üyelerin uzaktan ve yüz yüze katılımlarıyla hibrit olarak devam etti. Toplantıya Başkentgaz İç Tesisat Kontrol Şefi Hasan Aksöz, Proje Onay Mühendisi Bayram Kahya, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Başkan Yardımcısı Cevdet Aslan, Yazman Üye Hatice Bilge Algın, Sayman Üye Engin Pekyılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Kadir Işık, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Kenan Erpir, Okan Gümüş, Örgütlenme Sekreteri Ferhat Bitecek ve SMM üyelerimiz katıldı.

Tanışma toplantısının açılışında EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu katılımcılara hoş geldiniz diyerek selamladı. TANAP projesi için Ankara Şube olarak görüşmeler yapıldığını ve hattın geçtiği illerimizin Şube yönetimleri ile test ölçüm hizmetleri vermek üzere Oda Yönetim Kurulu`na bilgilendirme yapıldığını belirtti. Şeref Sağıroğlu`nun ardından söz alan Şubemiz Yazman Üyesi Hatice Bilge Algın şöyle konuştu; "Doğalgaz topraklama ölçümleri; doğalgazın güvenli olarak arzındaki rolü, üyelerimiz için de iş alanı olması hasebiyle, Şubemizin çok önem verdiği bir alan. Şubemiz ve Başkentgaz arasındaki protokolün sürdürülebilirliği için görüşmelerimiz, takibimiz ve üyelerimizi denetimlerimiz devam ediyor. Bu protokolü, doğalgaz topraklama ölçümlerini, Türkiye`de yaymak için çalışmalarımız sürüyor. Şubemiz sınırlarındaki temsilciliklerimizde hizmet veren Enerya, Sürmeligaz dağıtım şirketlerinin yetkilileri ile görüştük. EMO İstanbul Şube YK Başkanı ile şubelerimiz sınırlarında hizmet veren ortak dağıtım şirketleri için birlikte ziyaretler yapmayı önerdik.  Başkentgaz ile yaptığımız protokolü diğer dağıtım şirketlerine örnek göstererek topraklama ölçüm uygulamalarını yaymaya çalışıyoruz. Şubemiz kontrol ve denetimlerinde uygunsuz ölçümlere rastlayabiliyoruz, sahadan da geri bildirimler oluyor. Bu nedenle bu tür toplantılarda sorunları tespit etmeyi ve bu alandaki yetkimizi korumayı çok önemsiyoruz."

Tanışma toplantısında söz alan Şubemiz Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan Erpir şunları söyledi; " EMO ve Başkent Doğalgaz arasında yapılan protokolle belirli bir kaliteyi yakaladığımızı düşünüyorum. Bunun devamlılığı hususunda görüşmeleri sürdürüyoruz. Hasan Bey bizimle sürekli irtibat halinde zaten. Belirli sıkıntı olduğunda bize iletiyorlar."

Başkentgaz adına toplantıya katılan İç Tesisat Kontrol Şefi Hasan Aksöz de yaptığı konuşmada şunları aktardı;  "İlgili mühendisler tarafından hazırlanan raporlarınızı arkadaşlarımız kontrol ediyor. Tabi bu alan uzmanlık alanları değil. Herhangi bir soru işareti olduğu zaman Kenan Bey`e iletiyoruz ve kendileri bunu düzeltmeye yardımcı oluyorlar. Ardından tesisat kabul işlemlerini yapıyoruz. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı gelmedi. Kurum olarak böyle bir uygulamadan memnunuz. Can ve mal güvenliği açısından olması gereken bir uygulamaydı. Kurdum olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."

Tanışmanın ardından EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan Erpir başkanlığında, Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Kadir Işık ve Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Okan Gümüş`ün katılımıyla doğalgaz topraklama ölçümleri yapan SMM üyelerimizle EMO Konferans Salonu`nda yüz yüze ve üyelerin uzaktan katılımıyla hibrit olarak devam etti. 

Toplantıda, doğalgaz ölçümleri yapan SMM üyelerimizin sahada yaşadıkları sorunlar, ölçümlerde yaşanan maliyet artışları ve bu sorunların çözümü ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


2024 YILI SMM/BT BELGE YENİLEME İŞLEMLERİ 15 KASIM 2023 TARİHİNDE BAŞLADI

4. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE AKILLI ŞEHİRLER ÇALIŞTAYI PROGRAMI YAYINLANDI

ULUSLARARASI CUMHURİYET GEÇİDİ KARMA SANAL SERGİ

AG VE OG SİSTEMLERDE SCADA TASARIMI VE GÜÇ YÖNETİM SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENECEK

BAŞKENT DOĞALGAZ İÇ TESİSAT BİRİMİ YETKİLİLERİNDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

2024 YILI ÜCRET TANIMLARI BELİRLENDİ

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

BİNA TEKNOLOJİLERİ VE ZAYIF AKIM SİSTEMLERİ TASARIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO GENÇ ÜYELERİMİZLE TÜRKİYE ELEKTROMEKANİK SANAYİ A.Ş.’YE (TEMSAN) TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

17. EIF DÜNYA ENERJİ KONGRESİ VE FUARI 15-17 KASIM TARİHLERİNDE DÜZENLENİYOR

Okunma Sayısı: 141


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.