MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI ALT YAPISI BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ 
EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi 2023 Ocak ayı seminer programı kapsamında ‘Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Alt Yapısı’ başlıklı seminer Mina Başaran’ın sunumuyla, 18 Ocak 2023 Çarşamba günü EMO Toplantı Salonu’nda geniş katılım ile düzenlendi.
 

Seminerin açılışını EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hatice Bilge Algın yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Hatice Bilge Algın, elektrikli şarj istasyonlarıyla ilgili standartların gecikmeden düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Sürekli revize edilen yönetmeliklerden dolayı üyelerimizin hak kaybı yaşadığını, Odamızın akredite olarak elektrikli şarj istasyonlarının denetimi ile ilgili yetki alması ve bunun bütün Türkiye`ye yaygınlaştırılması gerekliliğini belirten Algın, 14 Ocak Cumartesi günü Elektrikli Araçlar Komisyonu yürütme ve üyeleriyle yapılan toplantı hakkında da katılımcılara bilgiler verdi. Komisyon toplantısında elektrikli araçlar ve şarj istasyonları ile ilgili standartların hazırlanması, Odamıza bu konuda yetki kazandırılması üzerinde durulduğunu belirten Hatice Bilge Algın; konunun ilgilisi olan Ankara Sanayi Odası (ASO), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Ankara Büyük Şehir Belediyesi, Türkiye Elektrik Dağıtım Kurumu (TEDAŞ) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile görüşmeler yapılması planlandığını da kaydetti.

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan Bilirkişilik Daire Başkanı Abdulkadir Kutluk ile 18 Ocak 2023 Çarşamba günü görüşüldüğünü söyleyen Algın, görüşmede bilirkişilik eğitimi verebilecek kurum ve kuruluşlar listesinde EMO‘nun bulunmadığını, EMO‘nun yetki yenileme başvurusu sürecinde gecikmesi nedeniyle hak kaybı olduğunu öğrendiklerini ve yönetmeliğin iptali konusunda gelişmeler yaşandığını Abdulkadir Kutluk‘un aktardığını kaydetti.

Algın, görüşmede, EMO Ankara Şubesi`nin Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından yapılacak yönetmelik çalışmalarına katkı sunması, tekrar Eğitim Verebilecek Kuruluşlar Listesi`ne dâhil olarak Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Biyomedikal Mühendisi bilirkişilerin yetişmesine katkı sağlama isteğinin paylaşıldığını da sözlerine ekledi.

Kamu kurum ve kuruluşları, sanayi, üniversiteler ile işbirliğinin artırılarak akıllı şebekeler ile bunun altyapılarının sağlıklı şekilde kurularak denetlenmesinde Odanın önemini anlatan Algın şöyle konuştu; " İlgili konulardaki alt yapıların ve denetimlerin sürdürülmesinde Odamız öncü olmalı. Standartların çeviri yapılarak değil, Odamızın öncülüğünde teknik kişilerin çabalarıyla birlikte çalışma ortamı oluşturularak, standartlar, mevzuatlar, yönetmelikler hazırlanmalı. Bu konuda Oda olarak aktif bir çalışma içinde olmalıyız. Konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirici çalışmalar içinde bulunmalı, üniversitelerin ilgili bölümlerinde düzenlenecek müfredatlar konusunda öneriler sunmalıyız."

TEDAŞ, EPDK ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile diyalogların başlatıldığını belirten Algın, Oda olarak bu alanda yetki almak üzere çalışmalara başlandığını da aktardı. Algın önümüzdeki günlerde elektrikli araç şarj istasyonları ile ilgili bir çalıştay gerçekleştirileceğini söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Açılış konuşmasının ardından Mina Başaran, "Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Alt Yapısı" başlıklı sunumunu yaptı ve üyelerin sunumla ilgili sorularını yanıtladı.

 

 KARANLIKTAN KORKAN ÇOCUK BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

13.01.2023
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI ALT YAPISI BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ

KARANLIKTAN KORKAN ÇOCUK BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR KOMİSYONU YÜRÜTME VE ÜYELERİYLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN TEDAŞ ZİYARETLERİ

BAŞKENTGAZ İÇ TESİSLER MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ VE DOĞALGAZ TOPRAKLAMA ÖLÇÜMLERİ YAPAN SMM ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI

ŞUBEMİZ KOMİSYONLARININ YÜRÜTMELERİYLE BİRLİKTE KOMİSYONLARIN VERİMLİLİĞİ DEĞERLENDİRİLDİ

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN ADALET BAKANLIĞI BİLİRKİŞİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

KATODİK KORUMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

CHATGPT SOHBET ROBOTU (SOHBOT) SORULARIMIZI YANITLADI

Okunma Sayısı: 183


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.