MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’A ZİYARET


GÜNDEM

 
Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hatice Bilge Alğın ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Subaşı, 19 Ocak 2023 Perşembe günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.
 


Yapılan ziyarette; Sayın Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesinin (ABB) yürüttüğü projeler, hizmet kalitesini ve kent estetiğini geliştirmeye yönelik yapılan çalışmalar, özellikle de dijital belediye ve ABB faaliyetlerini nasıl şeffaflaştırdıkları ve bu konuda verdikleri hizmetler ile ilgili heyetimizi bilgilendirdi. Yavaş, ABB`nin, genç girişimcilerin sayısını artırmak, bilişim sektörüyle tanıştırmak, gençlere ücretsiz eğitimler vermek, fikirlerini geliştirmelerine altyapı oluşturmak için kurdukları teknoloji ve inovasyon merkezinden (TechBridge) bahsederek, genç girişimcilere burada ücretsiz yapay zeka eğitimlerinin verildiğini belirtti.

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu ise son bir yıl içerisinde Şube olarak yapılan çalışmalar,ulusal ve uluslararası etkinlikler, sosyal projeler ve Ankara`mızda risk olarak gördüğümüz elektrikle ilgili problemler hakkında bilgi verdi.

Yapılan görüşmelerde; son günlerde popüler olan yapay zeka sohbet robotu olan ChatGPT`in, topluma, gençlere, sektöre ve kurumlara sağlayabileceği katkılar; yapay zeka teknolojilerinin şehirlerimizi nasıl akıllı şehirlere dönüştürebileceği, güzel Ankara`mızı birlikte çalışarak ve birlikte planlayarak nasıl daha yaşanabilir, daha yeşil ve daha akıllı bir şehre dönüştürülebileceği üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.
Özellikle de elektrikli araçlar, halk otobüslerinin elektrikli hale getirilmesi, elektrik şarj istasyonları, şehir estetiğine katkı sağlayacak planlanmalar, olası yangın ve patlama risklerini dikkate alınarak akıllı şebekeleri planlama, belirli bir sistematik ile  yaygınlaştırma, riskleri azaltmak için alınabilecek önlemler ve bu yapının kamuoyu adına denetlemesi gibi konularda ortak çalışma yapılması kararlaştırıldı.
Ziyarette ayrıca, EMO Genç üyelerimize de TechBridge kapsamında verilebilecek destekler ve sunulabilecek ortamlar, ortak yarışmalar, gençlerin yeni meslekleri tanıması ve yetenek geliştirilmesi konusunda yapılabilecek ortak çalışmalar da konuşuldu.

Başkan ziyareti sonucunda hemen aksiyon alınması için elektrikli araçlar ve şarj istasyonları ile ilgili ortak çalışma yapılması için ön görüşmelere geçildi. ABB Bilgi İşlem Daire Başkanı Sayın Gökhan Özcan ile bir araya gelinerek özellikle şehrimizde her gün sayısı artan elektrikli araçların yaygınlaştırılması ve şarj istasyonlarının kurulumu, testleri ve sürdürülebilirliğinin sağlanması konusunda yapılabilecek çalışmalar üzerine görüşüldü. Ankara`mız için kapsamlı bir çalışma yapılması için birlikte hareket edilmesi, konunun kurumlar, üniversiteler ve sanayi odaları ile işbirliği içerisinde yürütülmesi için bir çalıştay düzenlenerek kapsamlı olarak tartışılması ;  gençlerin bilime ve teknolojiye olan ilgilerinin daha da artırılması için ortak proje yürütülmesi konusunda işbirliklerinin başlatılmasına karar verildi.

 

 

 KARANLIKTAN KORKAN ÇOCUK BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

13.01.2023
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI ALT YAPISI BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR KOMİSYONU YÜRÜTME VE ÜYELERİYLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİNDEN TEDAŞ ZİYARETLERİ

KARANLIKTAN KORKAN ÇOCUK BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

BAŞKENTGAZ İÇ TESİSLER MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ VE DOĞALGAZ TOPRAKLAMA ÖLÇÜMLERİ YAPAN SMM ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI

ŞUBEMİZ KOMİSYONLARININ YÜRÜTMELERİYLE BİRLİKTE KOMİSYONLARIN VERİMLİLİĞİ DEĞERLENDİRİLDİ

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

KATODİK KORUMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

CHATGPT SOHBET ROBOTU (SOHBOT) SORULARIMIZI YANITLADI

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 103


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.