MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

LPG PİYASASI EĞİTİM VE SORUMLU MÜDÜRLERİNE YÖNELİK UYGULAMA ESASLARI BELİRLENDİ 
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği kapsamında 2023 yılında uygulanacak “Uygulama Esasları”, TMMOB tarafından belirlenerek yayımlandı.
 

 

Yönetmelik gereği meslektaşlarımızın da yetkili olduğu Sorumlu Müdürlük ile ilgili Uygulama Esasları`na göre, Sorumlu Müdür olarak anılacak kişi en fazla 1 Dolum Tesisi veya aynı il sınırları içerisinde en fazla 3 Otogaz İstasyonu`nda görev yapabilecek.

Yönetmeliğin 19. maddesi gereğince, yapılacak başvurularda Sorumlu Müdürlük Sözleşmelerinde, sözleşme süresinin en fazla 5 yıl süreyle yapılmış olması koşulu aranacak. LPG Dolum Tesisleri Sorumlu Müdür Belgesi veya LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Belgesi, sorumlu müdür sertifikasının (Eğitim Sertifikası) kalan süresini geçmemek kaydıyla, sorumlu müdür sözleşmesinde belirtilen süre için düzenlenecek.

Odalar tarafından Sorumlu Müdür Belgesi verilen sorumlu müdürlerin takibi TMMOB Belge Yönetim Sistemi (http://belgekontrol.tmmob.org.tr) aracılığıyla sağlanacak.

LPG Piyasası Sorumlu Müdürlük Eğitimleri konusunda; LPG Dolum Tesisi Sorumlu Müdür, Mühendisler için LPG Otogaz İstasyonu Sorumlu Müdür, Mühendis olmayanlar için LPG Otogaz İstasyonu Sorumlu Müdür ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları için LPG Otogaz İstasyonu Sorumlu Müdür olmak üzere 4 ayrı eğitim düzenlenecek. Başvurularda katılacak olanlardan "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği`nin" 14. maddesindeki hususlar aranacak.

Sorumlu müdür belgeleri mevcut durum, belge başvuruları, sözleşmeler ve yetkilendirme kriterleri ile ilgili ayrıntılı bilgi ve örnek belgelere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Bağlantılar

disk.yandex.com.tr/d/3uoNDDT5LpcjLw
 


FATİH PORTAKAL TV- SÖZÜN ÖZÜ

24.02.2023
 


Çok Okunanlar


FATİH PORTAKAL TV- SÖZÜN ÖZÜ

HABERTÜRK TV- HABERLER

GEÇİCİ BARINMA ALANLARINDA KURULACAK KONTEYNER VE ÇADIRLARDA ELEKTRİK TESİSATI

NKP BASIN TOPLANTISI: DANIŞTAY SİNOP’TA NÜKLEERE “DUR” DEDİ

NKP BİLEŞENİ KURUMLAR İLE TMMOB’YE DAYANIŞMA VE TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

KAHRAMANMARAŞ`TA DEPREMZEDELERİN ÇADIRINA SAYAÇ TAKILDIĞI İDDİASI FATURAYI KİM ÖDEYECEK? (CUMHURİYET)

TMMOB HEYETİ DEPREM BÖLGESİNDE

EMO YÖNETİM KURULU ÜYESİ MEHMET ÖZDAĞ: `BELKİ DE DEPREM SAĞLAMLAŞTIRMASI YAPILMAMIŞ, GÜÇLENDİRMEMİŞ BİNALARA BAZ İSTASYONU KURDUKLARI İÇİN BU HASARIN ALTINDAN KALKILAMAMIŞ OLDU` (ANKAHABER.NET)

SİNOP NGS’NİN ÇED KURMACASI (NEDİM BÜLENT DAMAR/BİRGÜN)

TMMOB’Lİ KADINLAR SESLENİYOR: HAYATLARIMIZI RANTIN, YAĞMANIN NESNESİNE DÖNÜŞTÜREN BU KARANLIK DÜZENİ ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZLE DEĞİŞTİRECEĞİZ…

Okunma Sayısı: 120


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.