MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İYİ PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. AYHAN ALTINTAŞ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 
27. Dönem Ankara Milletvekili, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi ve Dijital Mecralar Komisyonu Üyesi olan Bilkent Üniversitesi öğretim üyeliği yapmış Prof. Dr. Ayhan Altıntaş, 1 Şubat 2023 Çarşamba günü Şubemizi ziyaret ederek EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Yazman Üye Hatice Bilge Algın ile görüştü.
 

Görüşmede Elektrikli Araçlar Komisyon Başkanı Salih Türedi, komisyon üyeleri Ertuğrul Tekin, Burak Yalçın, Elektronik Meslek Dalı Komisyonu Üyesi Mustafa Çölbeyi Yıldız da bulundu.

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, uzun yıllardır Oda üyemiz olan ve Oda çalışmalarına katkı sağlayan, destek veren, Odamızın birikimlerini ve sorunlarını çok iyi bilen bir vekilimiz ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sağıroğlu, 26. Dönemde yapılan çalışmalar, etkinlikler, eğitimler, projeler, iş birlikleri, mesleki sorunlar hakkında Altıntaş`a bilgiler verdi. Odamıza yeni meslek alanlarının kazandırılması, meslek alanlarının Odaya zorunlu olarak üyelikleri, elektronik mühendislerinin sorunları, TEİAŞ`ın özelleştirilmesi ve oluşacak riskler, Meslek Odalar`ının dijitalleştirilmesi, Akreditasyon, Standart ve Yönetmelikler ile bu sorunların çözümlerine yönelik değerlendirmelerin yapıldığı ziyaret oldukça verimli geçti.

Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hatice Bilge Algın elektronik ve enerji sistemleri mühendislerinin imza kısıtlılıklarını ve gençlerin mağduriyetlerini dile getirdi. Algın, üniversitelerde yeni açılan ve açılacak bölümlerin mezunlarına iş hayatında katacağı yetkinliklerin ve mezunlarının bağımsız iş yapabilme yeterliliklerinin de öngörülerek gençlerin yönlendirilmesi gerektiğini belirtti. Nitelikli insan gücü ve ara eleman konusunda hemen hemen tüm sektörlerde çalışan sıkıntısı olduğu, bu konuda da meslek liseleri özelinde aksiyon planları yapılmasının aciliyetini vurgulayan Algın, Türkiye`den yurt dışına beyin göçü ve teknik eleman göçünün de üzerine düşülmesi gerektiğini, Ankara Şubesi`nin bu konudaki çalıştaylara, çalışmalara katılarak görüş ve katkı verdiğini ifade etti.ELEKTRİK ÜRETİMİNDE ESCO MODELİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

09.02.2023
 


Çok Okunanlar


YEŞİL BİNALAR ULUSAL SERTİFİKALANDIRMA VE KAMUDA ENERJİ PERFORMANS SÖZLEŞMELERİ SEMİNERİ DÜZENLENİYOR

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE AKILLI ŞEHİRLER ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

AG SİSTEMLERDE OTOMATİK TRANSFER ANAHTARLAMA YÖNTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENECEK

“YAPAY ZEK’DAN ÜRETKEN YAPAY ZEK’YA: DEĞİŞİME HAZIR MIYIZ?” KONFERANSI DÜZENLENDİ

MENTOR ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLIYOR

TÜYAK TARAFINDAN `BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK UYGULAMALARI` EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENİYOR

PROSUMER TEMİZ ENERJİ KONGRESİ VE FUARI’NA KATILIP STANT AÇTIK

YARGIDAN EMO LEHİNE KARAR: YETKİ MÜHENDİSE AİT, AKSİ HAKSIZ REKABET

UPS - MODÜLER KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI TEKNOLOJİSİ BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ

KONYA ENERJİ ZİRVESİ VE FUARI’NA KATILDIK

Okunma Sayısı: 222


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.