MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

NKP BİLEŞENİ KURUMLAR İLE TMMOB’YE DAYANIŞMA VE TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ 
EMO Yönetim Kurulu Üyesi ve NKP Sekreteri Mehmet Özdağ; 27 Şubat- 1 Mart 2023 tarihleri arasında Ankara’da bulunan NKP bileşeni kurumlar ile TMMOB’ye dayanışma ve teşekkür ziyaretinde bulundu. Danıştay’ın, Sinop’ta yapılmak istenen nükleer santral için hazırlanan ÇED raporunu reddeden mahkeme kararını bozması gündemiyle gerçekleştirilen ziyaretlerde, sadece nükleer santrallara karşı değil hayatın her alanında birlikte mücadele ve dayanışma vurgusu yapıldı.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)  Yönetim Kurulu Üyesi ve Nükleer Karşı Platform (NKP) Sekreteri Mehmet Özdağ, EMO`nun da müdahil olduğu Sinop`ta yapılması planlanan nükleer güç santralı ile ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı`nın verdiği Çevresel etki değerlendirme (ÇED) olumlu kararının iptali istemiyle açılan davada Samsun 3. İdare Mahkemesince verilen ret kararının Danıştay 6. Dairesi tarafından bozulmasının ardından NKP bileşeni kurumları ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`ni (TMMOB) ziyaret etti. Özdağ; Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB), Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK), NKP Avukatı Mehmet Horuş, Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO), Şehir Plancıları Odası yöneticileri ile bir araya geldi.

Özdağ, 27 Şubat 2023 tarihinde ilk ziyaretini KESK Genel Merkezi`nde gerçekleştirdi. KESK Genel Sekreteri Şenol Köksal ve KESK Mali İşler Sekreteri Gönül Kurul Şimşek ve KESK Eski Eğitim Sekreteri İlhan Yiğit ile görüştü. NKP faaliyetlerinin ele alındığı görüşmede, önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar, Sinop ÇED dava sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

TTB Merkez Konseyi`ni de ziyaret eden Özdağ; TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, TTB İkinci Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, TTB Sekreteri Vedat Bulut, Muhasip Üye Dr. Alican Bahadır, Üye Dr. Adalet Çıbık ve Lütfi Tiyakli ile görüştü. Nükleer santrallar konusunda yaşanan gelişmelerin ele alındığı ziyarette, Sinop`ta kurulması planlanan nükleer santral ÇED raporuna ilişkin Danıştay`ın verdiği karar değerlendirildi. NKP`nin önümüzdeki dönem yapacağı çalışmalar konusunda öneriler paylaşıldı.

DİSK Ankara Bölge Temsilciliği`ni de ziyaret gerçekleştiren Mehmet Özdağ, Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün ve DİSK/Dev. Maden-Sen. Koordinatörü Burak Uyan ile bir araya geldi. DİSK`in nükleer mücadelenin önemli bir paydaşı olduğuna dikkat çekilen görüşmede, dayanışmanın önemi vurgulandı.

Özdağ, JMO ziyaretinde ise JMO Yazmanı Buket Yararbaş Ecemiş ve Jeoloji Mühendisleri Dündar Çağlayan, Malik Bakır ile görüştü. Oda faaliyetleri hakkında bilgiler aktarılan ziyarette, NKP çalışmaları değerlendirildi.

TTB, DİSK ve JMO ziyaretlerine KESK Eski Eğitim Sekreteri İlhan Yiğit de katılım sağladı.

NKP Avukatı Mehmet Horuş ile de makamında bir süre görüşen Özdağ ve İlhan Yiğit, dava sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette, davanın başarıya ulaşmasında, özveriyle hukuk mücadelesi yürüten Mehmet Horuş`a NKP adına teşekkür edildi.  

Özdağ; 28 Şubat 2023 tarihinde ise daha önce NKP Sekretaryasında görev üstlenen EMO 42. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Apaçık`ın da katılımıyla Şehir Plancıları Odası`nı ziyaret etti. Oda Yönetim Kurulu Eski Başkanı, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Sarıaltun ve Oda Yazmanı Ayhan Erdoğan ile yapılan görüşmede, NKP`nin nükleer santrallara yönelik verdiği mücadele ve yürüttüğü faaliyetler konusunda görüşler paylaşıldı.  

1 Mart 2023 tarihinde ise son ziyaretini TMMOB`ye gerçekleştiren Özdağ, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Genel Sekreter Dersim Gül, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Sarıaltun, Özden Güngör ile bir araya geldi. Görüşmede Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener de hazır bulundu. Ziyarette, TMMOB`nin gerek bilimsel, gerekse teknik anlamda ülkemizde kurulması planlanan nükleer santrallara karşı verilen mücadelede önemli bir yere sahip olduğu vurgulandı. TMMOB`nin de müdahil olduğu Sinop ÇED davası sürecine ilişkin görüşler paylaşıldı. TMMOB ve NKP`nin eşgüdüm içerisinde yürüttüğü çalışmalar değerlendirildi.


 FLASH TV- ANA HABER

17.07.2024
 


Çok Okunanlar


DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ

NÜKLEER RİSKİ SONLANDIRALIM

SZC TV- ÖNCESİ SONRASI

ULUSAL KANAL- HABERLER

15 CANIN SORUMLUSU AKP POLİTİKALARI: ELEKTRİK PARSELLENDİ (BİRGÜN)

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISI

FLASH TV- ANA HABER

ELEKTRİKTE CEP YAKAN DAĞITIM BEDELİ: FATURALARDA BÜYÜK PAY PATRONLARIN (HABER.SOL.ORG.TR)

EMO TESPİT ETTİ: FAHİŞ ELEKTRİK ZAMMININ NEDENİ DAĞITIM ŞİRKETLERİ (DİKEN.COM.TR)

VERGİ VERMİYOR, BORÇ ÖDEMİYOR: ELEKTRİK ŞİRKETLERİ HALKI ÇARPIYOR (GAZETEDUVAR.COM.TR)

Okunma Sayısı: 201


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.