MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2022.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

KAHRAMANMARAŞ İLE İLGİLİ TESPİTLERDE BULUNDUK


GÜNDEM

 
EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu ve EMO Ankara Şubesi Elektronik MDK Başkanı Ertuğrul Tekin, Gaziantep Şubesi YK üyesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kampüsü Afet Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Ali Öter’i 25 Şubat 2023 tarihinde ziyaret etti.
 

Görüşmede, depremde yıkılmayan üniversite kampüsünde yapılan afet koordinasyon çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Kahramanmaraş Şehir merkezini, merkezdeki yıkımı, kayıpları, yapılan çalışmaları, vatandaşlarımıza açılan üniversite ortamlarını, kurulan çadırları, ve verilen destekleri yerinde gördüler. Yıkılan Oda temsilciliğimizi ve yıkılmayan Kahramanmaraş Mimarlar Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası binalarını ziyaret ettiler. Kahramanmaraş ilimizin boynunun bükük olduğunu, şehirde pek çok binanın yıkıldığını, ayakta kalanların ise süren artçı depremlerden dolayı kullanılamadığını gördük.

Yapılan ziyarette; dimdik ayakta duran veya kalan binaların toplumumuza nasıl kucak açtığını, nasıl güvenle bu binalarda kaldıklarını, özellikle Batı yolundaki Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsünün Kahramanmaraş halkına nasıl ev sahipliği yaptığını, tüm fakülte, yüksek okul, konferans merkezleri ve dersliklerin halkın geçici olarak kaldıkları yerler haline nasıl dönüştürüldüğü görüldü. Kampüste bir gece depremzedelerle beraber konaklayan Şube Başkanımız, Üniversite Rektörlüğünün Kahramanmaraş halkına nasıl tüm kapılarını açtığını, toplumun kalacağı yer konusunda nasıl büyük bir katkı sağladığını, ilk günden beri devlet biziz diye çalışan cefakar ve vefakar üniversite hocaları ile tanışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Depremin etkilediği illerde bulunan üniversitelerin ortak çalışmalar yapmak üzere üniversitelerin eşleştirilmesinin çok önemli olduğunu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi`nin, Gazi Üniversitesi ile eşleştirildiğini öğrenmekten mutluluk duyduğunu, bu kararın ne kadar doğru bir karar olduğunu üniversite ziyaretinde daha iyi anladıklarını belirtti.

Aynı zamanda deprem sonrası ayakta kalan ve kesintisiz hizmet veren Türk Telekom Bölge Müdürlüğüne de ziyaret bulunan Sağıroğlu; kısa bir süre önce binanın deprem güçlendirmesin tamamlanması dolayısıyla binada herhangi bir yıkım olmadığını, bu tür yaklaşımların nasıl hayat kurtardığı ve halka kesintisiz hizmet verme de ne kadar önemli olduğunu bizzat yerinde gördüklerini ve büyük memnuniyet duyduklarını iletti. Bu konuya önem veren ve hassasiyet gösteren tüm yöneticileri tebrik etti.

Akşam saatlerinde depremzedelerle yapılan görüşmelerde; depremzedelerin can ve mal kayıplarının yüksek olduğunu, Kahramanmaraş`tan gitmek isteyenlerin ayrılmasına karşın ayrılmak istemeyen vatandaşlarımızın sayısının da fazla olduğunu, kampüs içerisinde kalan depremzedelerin ihtiyaçlarının tam olmasa da büyük oranda karşılandığı, yapılan yardımlarda azalma olduğunu, üniversite içerisinde çok sayıda çadırkent kurulduğunu, yeni çadırkentlerin de kurulmaya devam ettiğini, depremzedelerin üniversite imkanlarından faydalandıkları ve kendilerine geçicide olsa bir barınma ortamı sağlanmasından büyük memnuniyet duyduklarını, her zamankinden daha çok dayanışmaya ve birlik beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde olduğumuzu, deprem bölgesine katkıların sürdürülmesi gerektiğini, ülkemizde görev yapan veya yapacak olan tüm üst düzey yöneticilerin deprem bölgesini görmeden ve en az bir hafta kalmadan görev verilmemesi gerektiğini, görev yaparken deprem gerçeğini unutmamalarına bu deneyimin katkı sağlayabileceğini  belirttiler.

 

 

 

 

 ELEKTRİK ÜRETİMİNDE ESCO MODELİ BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

09.02.2023
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBESİ DEPREMZEDELER İÇİN UZUN SOLUKLU ÇALIŞMA BAŞLATTI

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

DEPREMZEDELER YARARINA ONLİNE RESİM SERGİSİ

TÜRKİYE AFET MÜDAHALE PLANI (TAMP) NEDEN UYGULAN(A)MADI?

ŞUBE BAŞKANIMIZ TMMOB 47. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILDI

14 MART TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN

Okunma Sayısı: 34


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.