MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 
Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) kapsamında Elektrik SMM Eğitimi, 01-02-03 Mart 2023 tarihlerinde MİSEM eğitmeni üyemiz Seyfettin Yumrukaya tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Yirmi dört üyemizin katıldığı eğitim üç gün boyunca devam etti.
 

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hatice Bilge Algın SMM eğitimine katılan üyelerimizi selamlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi; "Hepinizi şahsım ve EMO Ankara Şubesi 26. Dönem Yönetim Kurulu adına en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, kayıplarımıza Allah`tan rahmet diliyorum."

EMO Ankara Şubesi olarak depremin ilk gününden bu yana TMMOB, İKK, Ankara Kent Konseyi ile koordineli olarak yapılan çalışmalarla yaraları sarmaya çalıştıklarını, deprem bölgesindeki sıkıntıların giderilmesi için teknik olarak destek verdiklerini kaydeden Hatice Bilge Algın sözlerini şöyle sürdürdü; "Siz değerli üyelerimizin katkılarıyla deprem bölgesinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızın içeriğini web sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Depremin hemen ardından meslek ailesi olarak yetkinliklerimizi listeleyerek sürece dahil olduk ve gönüllü çalışmalar yapmak üzere üyelerimizin yetkinliklerinin ayrıştırmasını yaptık. İlk yardım, arama kurtarma, iş sağlığı ve güvenliği, yüksek gerilim, proje çizimi, şantiye şefliği gibi uzmanlık gerektiren konularda gönüllülerimizi belirlemek üzere bir çalışma gerçekleştirdik. Sizler, değerli üyelerimiz bu süreçte bize çok destek oldunuz. Bölgeye gönderdiğimiz ayni yardımlara katkılarınız, rotasyonlu olarak bölgeye destek vermeyi planladığımız süreçlerdeki gönüllü katkılarınızla sizlerden çok kıymetli dönüşler aldık. Biliyoruz ve inanıyoruz ki dayanışmamız depremden daha güçlü. Şu gerçeği de unutmamamız gerekiyor; yüzde 50`si deprem bölgesi olan bir ülkede yaşıyoruz. Deprem ve diğer doğal afetler ile mücadelede, krizleri değil, riskleri yönetmeyi tercih eden bir ülke olmalıyız/olmalıydık. Bunun için büyük bir toplumsal değişim ve dönüşüm geçirmemiz gerekiyor. Biz mühendislerin bu süreçte; bilim, etik, ahlak ve vicdan temelli uygulamalarımızı ve denetimlerimizi sürdürerek; eksikliklerin, ihmallerin, suistimallerin de sonuna kadar sıkı sıkıya takipçisi olmamız gerekiyor.  Ülkemizdeki afet kültürünü kanuni düzenlemeler, eğitim müfredatları, canlı tatbikatlar, kitlesel iletişim ve sosyolojiye yönelik aksiyonlar ile değiştirerek, reaktif değil proaktif bir kültür geliştirmeliyiz. Sadece kanun değişikliği veya afet acil durum planları yapmakla kalmayıp; toplumsal kültürü de değiştirmeliyiz. Depremi yaşayanların çok daha uzun süre unutamayacağı derin acıları var ve halen bölgedeki yurttaşlarımızın günlük hayatlarını idame ettirme noktasında ciddi sıkıntıları var. Deprem felaketinin gündemde kalması, meslek ailesi olarak yetkin olduğumuz alanlarda desteklerimizi sürdürerek, tüm gücümüzle aksaklıkların giderilmesi için üzerimize düşenleri yapacağız.

Yönetime geldiğimiz günden bugüne; EMO Ankara Şubesinin teknik konulara ağırlık veren, denetimler yapan, mesleki yenilikleri, günceli takip ederek aksiyon plânları hazırlayan, çalıştaylar, panellerle ortak aklın sonuçlarını kamuoyuna duyuran ve sürekli iyileştirmeler hedefleyen bir Meslek Odası olması için gayret gösteriyoruz. Ülkemizdeki aksaklıkların iyileştirilmesi adına yetkin olduğumuz alanlarda paydaşlarımızla birlikte hareket ederek ülkemiz ve yurttaşlarımız için katma değerli işler yapmaya çalışıyoruz.

Bundan sonra da deprem öncelikli, bu konuda farkındalığın artırılması, yanlışlıkların sorgulanması ve yeni uygulamaların güvenli, enerji verimli olması konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yapıların projelendirilmesinde, uygulamalarda ve denetimlerde yapılması gereken iyileştirmeleri TMMOB ve ilgili kurumlarımızla, üniversitelerimizden hocalarımızın da katkılarıyla konsolide ederek süreçlerin etkin denetçisi ve etkili takipçisi olacağız.

Oda olarak en önemli kamu görevimiz, yurttaşlarımıza karşı en büyük sorumluluğumuz budur. Sizlerin de dayanışmamıza destekleriniz çok kıymetli. Oda olarak etkinliklerimizde gönüllü hizmet veriyoruz. Yönetim Kurullarındaki ve Şube komisyonlardaki çalışmaların hepsi gönüllülük esasıyla yürütülüyor.

Bundan sonra da bölgeye yapılacak plânlı ziyaretlerle, teknik desteklerimizle, sahada aldığımız görevlerin hepsinde bu gönüllüğü devam ettirerek; dayanışmamızı daha da güçlendirerek mühendisler olarak biz buradayız demek istiyoruz. Bu bağlamda kıymetli destekleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum."

Hiçbir şeyin bilim, ahlak, vicdan ve etik temelli olmaması durumunda sürdürülebilir olmadığının altını çizen Hatice Bile Algın şunları söyledi; "Bilim, ahlak, vicdan, etik temelli olmayan hiçbir şey sürdürülebilir değildir. Bunların eksikliği ekseninde bu yıkımları yaşadık. Evet deprem bölgesindeyiz, deprem gerçeğimiz var lakin yıkılan binalara baktığımızda vicdan, ahlak ve bilim noktasında, denetim noktasında çok ciddi eksikliklerin olduğunu görüyoruz. Umuyoruz ki başlatılan soruşturmalar sürecinde eksiği olanların hepsi cezalandırılacaktır. Bizler de bu süreçlerin takipçisi olacağız. Yurttaşlarımızın barınma güvenliğini sağlamak için EMO olarak TMMOB olarak ülkemizde yapılan tüm yapıların, faaliyetlerin denetçisi olacağız.

Bir parantez açarak hatırlatma yapmam da fayda görüyorum. Bildiğiniz gibi şubemizin SMM komisyonu var. SMM Komisyonumuzda yetkin, tecrübeli meslektaşlarımızla buluşup hem mesleki gelişiminize katkı sağlama fırsatı bulabilir; hem de proje çizim, onay ve fiyatlandırma konularında müzakere ederek birlikteliğimizin güçlenmesine katkı verebilirsiniz. Buradan SMM Komisyonu üyelerimize de çok teşekkür ediyorum. Sizleri SMM Komisyonu`na davet ediyor, dayanışmamızı daha da artırmayı umuyorum. SMM üyeliği Odamızda dayanışmanın en güçlü olması gereken ve çok aktif bir alan. Diğer mühendislik disiplinleri arasında saygınlığımızı korumamız, mesleki itibarımızı arttırmamız ve beraberinde emeğimizin korunması ve değerlenmesi için de buradaki dayanışmamız çok önemli.

Hocamız Seyfettin Yumrukaya`ya da özverili destekleri için çok teşekkür ediyorum. Sizlerin nezdinde de tüm üyelerimize katkıları ve özverili destekleri için çok teşekkür ediyorum. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum."

 “SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


WIN EURASIA 2024 FUARINA GEZİ DÜZENLİYORUZ

UYGULAMALARLA DOCKER CONTAİNER EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU İÇİN ÜYE TOPLANTISI ÇAĞRISI

EMO ANKARA ŞUBESİ MÜDÜRÜ MUSTAFA ÖZTÜRK GÖREVİNDEN AYRILDI

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ BAŞLADI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

TÜRKİYE YÜZYILINDA MÜHENDİSLER: SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

EMO-GENÇ TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TEİAŞ İŞLETME VE BAKIM DAİRESİ BAŞKANLIĞINA ZİYARET

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ZİYARETİ VE İŞ BİRLİĞİ KONULARI

Okunma Sayısı: 188


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.