MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

KAHRAMANMARAŞ`TA DEPREMZEDELERİN ÇADIRINA SAYAÇ TAKILDIĞI İDDİASI FATURAYI KİM ÖDEYECEK? (CUMHURİYET) 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkili olduğu illerde afetzedelerin kendi imkânlarıyla kurduğu çadırlara sayaç takıldığına ve bunun ilerleyen süreçte faturalandırılacağına yönelik iddiaları gündemde. Depremzede yurttaşlar arasında korkuya neden olan iddiayı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş Cumhuriyet‘e değerlendirdi.

Çadır kentlere elektrik sayaçları takıldığını ifade eden Ulutaş, faturalandırma hususundaki iddialar konusunda belirsizlik yaşandığına dikkat çekti. Ulutaş, "Elektrik dağıtım şirketleri bu sayaçları tüketilen enerjiyi daha sonra devlete faturalandırmak için takıyor olabilir" dedi.

Kamuculuk vurgusu

Çadır kentler haricinde kendi imkanlarıyla evlerinin yanına ve arsalarına çadır kuran yurttaşların elektrik temininde sorun yaşadığının altını çizen Ulutaş şöyle konuştu:

"Enerji dağıtım şirketleri bazı bölgelerde çadırlara sayaç takıyor ve sayaç olmadan enerji vermek konusunda direnç gösteriyor olabilirler. Bu enerjinin yurttaş tarafında ödeneceği anlamına gelmiyor. Ancak ilerleyen süreçte bu durum değişebilir."  

Ulutaş, "Bu hizmet kamu eliyle yapılsaydı bugün enerji dağıtımını kamusal hizmet olarak düşünecekler ve enerji bedelinin ne şekilde faturalandırılacağı konusu ikinci bir sorun olacaktı. Ancak şu an şirketler kendilerini korumaya çalışırken yurttaşlar ‘Faturalar ne olacak?‘ diye düşünüyor" dedi.

‘Bilgilendirilme yapılmadı‘

Kahramanmaraş`ın Pazarcık ilçesinde bir depremzede, "Depremden sonra elektrikler gitmişti. Yaklaşık 10 günün ardından geldi. Şu an evlerden çadırlara elektrik çektik onları kullanıyoruz. Faturalandırma konusunda ise bize bir bilgilendirme yapılmadı" dedi. Kahramanmaraş‘a dağıtım yapan Boğaziçi Elektrik‘e bağlı Akedaş dağıtım şirketinin iddialara ilişkin açıklamasında, "Çadır ve koyteynerlere takılan sayaçlardan ölçülen elektrik tüketiminin şebekenin takibi ve işletmesi amacına yönelik olduğu" savunuldu.


 TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


EMO 49. YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

EMO 49. DÖNEM KURULLARI TÖRENLE GÖREVİ DEVRALDI

YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU

1 MAYIS’TA ALANLARDAYIZ

OKTAY FIRAT’I KAYBETTİK…

EMO 49. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

EMEK VE BİLİM İLE KURULACAK YENİ BİR TOPLUMSAL DÜZEN İÇİN: YAŞASIN 1 MAYIS!

AKDENİZ’DE YEŞİL ENERJİ SİSTEMLERİ VE ENTEGRE TEKNOLOJİLER KONULU PANEL DÜZENLENDİ

“TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ” LAİKLİK DÜŞMANI, BİLİMİ VE FENNİ DIŞLAYAN GERİCİ BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM MODELİDİR! KABUL ETMİYORUZ !

10.YILINDA BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUZ... BİR DAHA BU ACILARI YAŞAMAYALIM!

Okunma Sayısı: 157


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.