MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

TMMOB HEYETİ DEPREM BÖLGESİNDE 
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri ve aralarında EMO Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş’ın da yer aldığı oda başkanlarından oluşan heyet, 8-12 Mart 2023 tarihleri arasında depremden etkilenen illerde incelemelerde bulundu.
 

 

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından Türk Mühendis ve Mimar Odaları (TMMOB) tarafından depremden etkilenen illerde inceleme gezisi yapıldı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri, Oda başkan ve yöneticilerinden oluşan heyet, 8-12 Mart 2023 tarihlerinde Mersin Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Malatya`ya gitti. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş`ın da 8-10 Mart tarihleri arasında katılım sağladığı heyet, depremde hasar alan bölgeleri inceledi, belediye başkanları ve İKK Bileşenleri ile görüşmeler yaptı.

TMMOB Heyeti ilk olarak 8 Mart 2023 tarihinde TMMOB Mersin İKK ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, bölgenin durumuna ilişkin bilgi alınarak, değerlendirmelerde bulunuldu.

Heyet daha sonra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer`i Belediye Hizmet Binası`nda ziyaret etti. Görüşmede, deprem sonrası büyük göç alan Mersin`in durumu, ihtiyaçları ve acil durumlara yönelik yapılan hazırlık çalışmalarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

TMMOB Heyeti`nin çalışmaları 9 Mart 2023 tarihinde Adana ve Hatay`da yapılan inceleme, görüşme ve toplantılarla devam etti. Heyet, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile bir araya gelerek, deprem sırasında Adana`da yaşanan yıkım ve can kayıpları ile deprem sonrasında yürütülen dayanışma faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Daha sonra İskenderun ve Arsuz`a hareket eden TMMOB Heyeti, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven`i ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede İlçede deprem nedeniyle yaşanan kayıp ve yıkımlar ile devam eden sorunlar üzerine bilgi alışverişi yapıldı.

TMMOB Heyeti, İskenderun`daki incelemelerinin ardından bölgede uzun süredir faaliyetlerini sürdüren Dayanışma Gönüllüleri ile TMMOB`ye bağlı Odalar tarafından oluşturulan çadırkent ve yardım depolama alanlarını ziyaret etti; çalışmaları yürüten TMMOB üyeleriyle görüştü.

Heyet, Adana İKK Bileşenleri ile de bir araya gelerek bölgedeki durum, Odaların faaliyetleri ve üyelerin sorunlarını değerlendirdi.

TMMOB Heyeti 10 Mart 2023 tarihinde de Antakya, Defne, Samandağ ve Islahiye`de çalışmalarına devam etti.

Heyet, Defne‘de bulunan TMMOB Koordinasyon merkezinde yardım çalışmaları ve ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı. Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ile TMMOB Koordinasyon Merkezi`nde bir araya gelen TMMOB Heyeti, ilçenin ihtiyaçları ve yardım faaliyetinin sürekliliğinin sağlanması için yapılması gerekenleri ele aldı.

TMMOB Heyeti, Samandağ‘da yaptığı incelemelerin ardından Belediye Başkanı Refik Eryılmaz‘ı ziyaret ederek, ilçedeki son durum ve yeniden imar politikaları üzerine bir süre görüştü.

TMMOB Heyeti, 11 -12 Mart 2023 tarihinde; Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Malatya`ya giderek inceleme ve temaslarını sürdürdü. İnceleme gezisi kapsamında, Emin Koramaz tarafından 12 Mart tarihinde EMO Diyarbakır Şube Toplantı Salonu`nda basın açıklaması düzenlendi. Değerlendirmeler kamuoyu ile paylaşıldı. Heyet, İKK Bileşenleri ile bir araya gelerek hasar alan bölgeleri gezdi.  


 TELE 1- ANA HABER

05.02.2024
 


Çok Okunanlar


EMO ANKARA ŞUBE SEÇİM SÜRECİ İLE İLGİLİ ZORUNLU AÇIKLAMA

EMO ANKARA ŞUBE SEÇİM SÜRECİ İLE İLGİLİ ZORUNLU AÇIKLAMA

İSTANBUL ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

BURSA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

İZMİR ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

DENİZLİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

SAMSUN ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

SEÇİME ÇAĞRI EMO KALEDİR DÜŞMESİN (BİRGÜN)

ENERJİMİZİ YABANCI TEKELLERE TESLİM EDEMEZSİNİZ

Okunma Sayısı: 158


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.