MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİSLERİN ÜCRETLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ÖNERGE AKP VE MHP MİLLETVEKİLLERİNİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ 
Kamuda görev yapan, mühendis, mimar ve şehir plancılarının özlük haklarının ve maaşlarının iyileştirilmesi taleplerimiz doğrultusunda, `Teknik Hizmetler Sınıfı`nda yer alan personelin ek ödeme oranlarının yükseltilmesi için 27 Mart 2013 tarihli Plan ve Bütçe Komisyonu’na verilen önerge, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
 

 

Bilindiği üzere TMMOB, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının özlük haklarının ve ekonomik şartlarının iyileştirilmesi için gerekli olan yasal düzenleme önerilerini, geçtiğimiz Kasım ayında TBMM`de yer alan mühendis, mimar ve şehir plancısı milletvekillerine göndermişti. Siyasi partiler ile yürütülen temaslarda mevzuatta yer alan ek gösterge, ek ödeme ve ücret iyileştirmelerine yönelik tekliflerin yasalaştırılması talep edilmişti. 

Bu girişimler doğrultusunda Plan ve Bütçe Komisyonu`nda görüşülmekte olan bir kanun düzenlemesi kapsamında, 27/6 /1989 tarih ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname`ye ekli (I) sayılı Cetvel`de yer alan "Başmühendis, Başmimar, Mühendis, Mimar, Bölge Plancısı ve Şehir Plancısı kadrolarında bulunanların ek ödeme oranları"nın yükseltilmesi yönünde anamuhalefet partisi milletvekilleri tarafından verilen değişiklik önergesi, komisyonda bulunan AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. 

Kamuda çalışan meslektaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini komisyonda dile getiren meslektaş milletvekillerimize ve önergeye destek olan siyasi partilere teşekkür ediyoruz. 

Ülkemizin sanayileşmesi, kalkınması ve gelişmesi açısından hayati öneme sahip meslekleri icra eden meslektaşlarımızın ekonomik sorunlarının çözülmesi ve meslek onurumuzun korunması konusunda mücadelemize devam edeceğiz.TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


EMO 49. DÖNEM KURULLARI TÖRENLE GÖREVİ DEVRALDI

EMO 49. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU

OKTAY FIRAT’I KAYBETTİK…

EMO 49. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

AKDENİZ’DE YEŞİL ENERJİ SİSTEMLERİ VE ENTEGRE TEKNOLOJİLER KONULU PANEL DÜZENLENDİ

“TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ” LAİKLİK DÜŞMANI, BİLİMİ VE FENNİ DIŞLAYAN GERİCİ BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM MODELİDİR! KABUL ETMİYORUZ !

10.YILINDA BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUZ... BİR DAHA BU ACILARI YAŞAMAYALIM!

HAVACILIKTA AVİYONİK SİSTEMLER KONUŞULDU (MİLLİ İRADE)

EMO MERKEZ YÖNETİM KURULU SAYMANI ENDER KELLECİ `ESKİŞEHİR HAVACILIKTA ÖNEMLİ BİR MERKEZ` (İSTİKBAL)

Okunma Sayısı: 389


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.