MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ÇADIRDA KALANLARIN ELEKTRİKLERİ KESİLDİ (CUMHURİYET.COM.TR)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından pek çok eksikliğin giderilmemesi nedeniyle depremzedeler halen mağduriyet yaşıyor. Günlerce afetzedelere yardım ulaştırılamamasının yanında, evlerini kaybeden birçok depremzede kendi imkânlarıyla evlerinin önüne çadır kurdu.
 

 

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Topal, depremzedelerin çadırlarına elektrik dağıtım şirketleri tarafından sayaç takıldığını söyledi.

Topal, "TEDAŞ, sayaç olmayan çadırlardaki elektriği kesmeye başladı. Vatandaşlar daha doğru düzgün yaşamlarını sürdüremezken onlardan sayaç taktırıp abonelik çıkarmaları isteniyor. Yapmayanların ise elektriği kesiliyor" dedi.

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyesi Mahir Ulutaş ise iddiaları doğruladı ve "Bakanlık derhal konuyla ilgili açıklama yapmalı" diye konuştu.

TEDAŞ‘TAN DÜZELTME

Ancak CHP‘li Topal‘ın iddiasında yer alan elektrik kesen kuruluşun Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) olmadığı öğrenildi. Zira TEDAŞ 30 Eylül 2013 yılında özel sektöre devredildi ve TEDAŞ‘a bağlı şirketlerin tamamı özelleştirildi. Bu noktada TEDAŞ‘ın elektrik dağıtımıyla bir ilgisi kalmadı.

TEDAŞ‘tan Cumhuriyet‘e yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

"Kurumumuzun haber içeriğinde yer aldığı şekilde elektrik kesme, elektrik açma vs faaliyetleri bulunmamaktadır. Türkiye genelindeki Elektrik Dağıtım hizmeti 2013 yılından bu yana özel elektrik dağıtım şirketlerince verilmektedir. Kahramanmaraş bölgesinde bu hizmet Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Hatay bölgesinde ise Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından yürütülmektedir."

Öte yandan CHP‘li Topal, bugün sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında kesinti yapan kurumun TEDAŞ değil Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. olduğunu ifade etti.

Topal‘ın açıklamaları şöyle:

"Buradan özellikle iktidara sesleniyorum. Şu anda Hatay‘ın Samandağ ilçesindeyiz. Çok korkunç bir olay duydum. Gerçekten kahroldum. Evlerimiz yıkılıyor, insanlarımız ölüyor, vatandaşlarımız enkaz altında kalıyor. Yetmiyor şuan da çadırda yaşıyorlar. Çadırdaki elektriğin kesildiğini duyuyorum. Bunu asla kabul etmiyoruz. Vatandaşlarımız Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.‘nin gelip elektriği kestiğini söylüyorlar. Derhal bu mağduriyete son verin. Böyle birşeyi hangi vicdan kabul edebilir? Yazıklar olsun!"


 

 

Bağlantılar

www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/cadirda-kalanlarin-elektrikleri-kesildi-2076537
 


TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


LAİKLİK DÜŞMANI, GERİCİ MÜFREDATA KARŞI ALANLARDAYIZ

TMMOB 48. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI’NDAN EMO’YA ZİYARET

TMMOB`DE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ (CUMHURİYET)

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR!

Okunma Sayısı: 29


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.